Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bank be akarja zárni a...

A bank be akarja zárni a számlámat?

Figyelt kérdés

3 hete nyitottam egy bankszámlát, ahova két részletben érkezett egy máshol felvett hitel (külön a hitel miatt nyitottam új számlát), amit egyenként rögtön továbbküldtem a Skrillre, ahonnan pókerre és sportfogadásra fizettem be.


Tegnap hívtak a banktól, hogy be akarják zárni a számlámat, mert nem tetszik nekik a rendszeres nagy ki-be mozgás a számlámon (2 alkalom ezek szerint rendszeres, befelé meg nem is volt), effektíve azt mondták, hogy nem kívánatos ügyfél vagyok.

Megkérdeztem, hogy most akkor azt gondolják, hogy valami illegálisat csinálok, persze azt mondták nem, dehogyis. De ők olyan ügyfeleket akarnak, akik normálisan használják a számlájukat, oda jön a fizetésük is, és ilyesmihez nem akarják, hogy közük legyen. (Én meg néztem, hogy milyesmihez???)


De nyilván azt gondolják, hogy mittudomén, terroristákat finanszírozok vagy pénz mosok stb. Nem így van, semmi illegálisat nem csinálok.


Majd értesítenek.


Érdemes "küzdeni" a számláért (egyébként szimpi volt a bank) vagy hagyjam a fenébe és nyissak máshol számlát?


2018. szept. 14. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora hülyeséget is rég olvastam :)
2018. szept. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
örülök, hogy ilyesmivel szolgálhattam, én is úgy gondolom, hogy a bank hülye, de attól még ez van.
2018. szept. 14. 22:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Melyik bank?


60 napos határidővel a bank indoklás nélkül felmondhatja a számlaszerződést. Az ügyfél pedig max. 30 napos határidővel.

Tehát törvényes.


Hogy indokolt-e az sokkal bonyolultabb kérdés.

2018. szept. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

többmillió volt, talán ez nem tetszett nekik.

külföldi bank - de most átmentem az ING-hez. ezek tök normálisak :)

2018. szept. 17. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!