Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Üdv. Anyumnak lassan úszik a...

Üdv. Anyumnak lassan úszik a háza amiben élete munkája van a svájci frank miatt. Lenne valakinek valamilyen ötlete vagy kapcsolata egy olyan ügyvédhez aki ezt megpróbápná megoldani?

Figyelt kérdés
Nem azt mondom hogy pénz nem számít de egy becsületes jó ügyvéd talán tudnak segíteni rajtunk.

2019. jan. 6. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy milyen stádiumban van az ügy. Próbáljatok a bankkal/követeléskezelővel/végrehajtóval egyezkedni, hogy alacsonyabb törlesztőt kelljen fizetnie - ha még lehet.

Ha már árverezésen van, ahogy a kulcsszavaknál megadtad, akkor már az ügyvéd se tud túl sok mindent tenni.

2019. jan. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Plussz infó: A Facebookon van egy csomó devizahitel károsult csoport, stb. itt tudsz válogatni, melyik lenne jó Nektek:

[link]

2019. jan. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az enyém is majdnem elúszott.

Az utolsó pillanatban egyezkedtem a bankkal, nem is a végrehajtóval.


De egy ügyvéd... ugyan már! Tudom, hogy nehéz feldolgozni, meg átélni, én is megszenvedtem. De aláírtam anno, és fizetni kell. Ha nem tud fizetni, akkor ott az ingatlanfedezet, sajnos ez nem játék.

Jelenleg sok-sok éve nálatok áll a bank pénze, a feltételeket vállaltátok, vagyis vállalta, aláírta, az árfolyamkockázat akkor is fennállt. Mondom mindezt úgy, hogy én is benne voltam, szóval nem csak dumálok róla.

De egy ügyvéd se tud azzal mitz kezdeni, hogy valaki nem fizet. A szerződés kétoldalú! kötelezettségei is vannak az embernek.

Az én egyezkdésemnek az lett az eredménye, hogy 2x annyit fizetek. Egyedül. Ketten vettük fel az exemmel, de a rhadék úgy lépett le, hogy itthagyott az adósságban. Szóval addig 2 fizetésből fizettünk x összeget, most meg 1 fizetésből fizetek 2x összeget. Nem kellemes, de még a törlesztőm így sincs annyi, mint egy átlagos havi lakbér. Aminek a végén meg nem is lesz az embernek saját lakása, csak dobálja ki a pénzt az ablakon éveken át.

2019. jan. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
3-as, jogos, ezt én is akartam írni, hogy az ügyvéd nem tud fizetni a kérdező anyukája helyett... Ha meg sikerül a bankkal megállapodni, akkor meg minek az ügyvéd? :-)
2019. jan. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi mindig a bankkal történő megegyezést javasoljuk.


Mondhatnánk azt, amit szeretnél hallani, hogy "persze, kicsináljunk a bankot, a végén még fizetned sem kell", de a valóságban az elmúlt évek jogszabályai, és a merevedő bírói gyakorlat miatt nagyon-nagyon beszűkült a mozgástér.


Annak, hogy sikerül a bankkal megegyezni, a tartozás egy részét elengedi, ennek van reális esélye.

2019. jan. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ügyvédet felejtsd el. Anno egy páran erre ráálltak, szép megbízási díjakat beszedtek az ügyfélektől, és a legtöbbször elérték a nagy semmit. Azóta már különféle jogegységi döntések is születtek.


Egyébként nem egészen értem a kérdést, mivel az összes CHF hitelt forintosították több éve.

2019. jan. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!