Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az építési hitel hogy működik?...

Az építési hitel hogy működik? Mennyi hitelt ad a bank?

Figyelt kérdés

Néhány cikket elolvasva szinte csak homályosabban látom a dolgokat mint előtte.


Tegyük fel, szeretnék egy faluban építkezni, ami mondjuk 35 millióba kerül nekem. A ház értéke, az elkészülését követően legyen mondjuk 20 millió. Ha jól tudom, akkor a bankok átlagosan 60-70% hitelt szeretnek adni ilyen esetben, így a 20 milliónak a 70%-át adnák oda, ami 14 millió.


Ez esetben nekem a 35 milliós projekthez 21 millió önerőre lenne szükségem? Jól értelmezem?


2019. jan. 14. 17:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a bankoknak van kalkulációjuk új építésre. Ha nincs, gondolom költségvetést kérnek. Ennek a bekerülési összegnek adják a 60-70%-át. A többit(telket) neked kell felmutatni. Plusz vizsgálják a család jövedelmét. Újat manapság nem eccerű, annyi megkötés van.
2019. jan. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, jól gondolod, falvakban a bankok lehúzzák az új építésű ingatlanok értékét. Sajnos nem ritka, hogy 35M Ft-ból lehet megépíteni,a kész ház mégis sokkal kevesebbet fog a bank szerint érni és ebben az esetben a becsült érték max 80%-a lehet hitel, de a bank dönthet úgy, hogy alacsonyabban finanszíroz, mint 80%.
2019. jan. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!