Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » KATA-s EV-ként mire számíthato...

KATA-s EV-ként mire számíthatok hitelezésnél?

Figyelt kérdés

A NAV jövedelemigazolásom (bevétel 60%-a, ugye?) 630 ezerről fog szólni. Úgy tudom, hogy a nettó keresmény 60%-áig terjedhetnek a törlesztőrészletek, azaz 380 ezer forintig. Van két tartozásom, amelynek együttes törlesztőrészlete havi ~15 ezer forint (kikértem egy saját hiteljelentést).


Magyarul ~365 ezer forintos havi törlesztőig vehetek fel majd hitelt?


2019. febr. 11. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Majdnem minden bank az igazolt jövedelemből még levonja a kata összegét is-
2019. febr. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Attól is függ milyen hitel és milyen tev. kör.


Folyószámla hitel esetén pl katasoknak külön kondíciók vannak ( éves bevétel 7%-a a maximum K&H-nál ) , Diákhitel (törlesztés) esetén a minimálbért veszik alapul, van amelyik bank meg minimálbérként kezeli a katat lakáshitelnél is.

2019. febr. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez papíron így néz ki, gyakorlatban van ezer más faktor is amit a bank beledob a kalapba.

- Mióta vagy KATA-s?

- Házas vagy-e?

- Van-e bevonható ingatlanfedezet?

- Van-e hitelmúltad és ha igen, milyen?

- Akarsz-e gyereket (rá fognak kérdezni)?

- Számlatörténetedben van-e valami kompromittáló?


Minél régebb óta vagy KATA-s annál jobb. A minimum az 1 lezárt üzleti év, de minél több, annál jobb. Házasokat jobban szeretik a bankok, akkor van kötelezően adóstárs. Ha volt hiteled és nem törlesztetted szépen akkor az negatív. Ha gyereket akarsz az is negatív, mert többfelé oszlik a kereset. Ha szerencsejátékozol bankszámládon kimutathatóan akkor az is negatív.


Én 2 éve voltam tavaly EV. Nekem 345ezerről adott ki igazolást a NAV, az volt a bevételem 60%-a. A feleségem 200 nettót keres igazoltan, így a bank javasolta, hogy ő legyen az adós és én az adóstárs. Hitelünk nincs, soha nem is volt. 5 millió önerővel vettünk egy pesti panelt 21.5 millióért. Ezekkel a kondíciókkal a 6 adós kategóriából a K&H-nál az utolsó előttibe kerültünk. Szóval kösd fel a gatyád, de nem lehetetlen.

2019. febr. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem lakáshitel, hanem sima személyi kölcsön és/vagy autólízing. Az előbbi egy másik vállalkozás beindításához kéne.

Szoftverfejlesztő vagyok, kicsit több mint egy éve vagyok egyéni vállalkozó. Ha a gyerek témáról kérdeznek, akkor elküldöm őket a francba... Nem szerencsejátékozom, egyedül diákhitelem van, de fizetem rendesen.

2019. febr. 11. 20:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha vállalkozáshoz akarsz hitelt, akkor miért kereskedelmi bankok személyi kölcsöneit nézed? Sokkal olcsóbbak a vállalkozás fejlesztési hitelek.
2019. febr. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, de azoknál rendszerint szükség van ingatlanfedezetre, ami nekem nem áll rendelkezésre.
2019. febr. 12. 09:13
 7/9 anonim ***** válasza:
K&H üzletélénkítőnél nincs szükség rá pl.
2019. febr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ahogy mfb-snél sem mindegyiknél.
2019. febr. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, utánanézek majd!
2019. febr. 12. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!