Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál érdemes számlát...

Melyik banknál érdemes számlát nyitni/vezetni? (jelenleg Erstenél vagyok, de májustól növelik majd a díjakat, informatikai fejlesztésre jogcímen. )

Figyelt kérdés
2019. márc. 9. 14:07
1 2
 1/12 Legális Technocol ***** válasza:
33%

Ha olyan bank kell, aminek van a közeledben fiókja és budapesti vagy, akkor akármelyik nem magyar banknál (CIB, Unicredit, Raiffeisen, KDB).

Vidéken jobb híján OTP vagy valamelyik Takarék.

2019. márc. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Én a gránit bankot ajánlom
2019. márc. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

1-es:

Miért csak külföldi tulajdonú jöhet szóba?


Budapest Bank, MKB, Takarék Kereskedelmi Bank, OTP se maradjon ki a listából budapestiként se, vidékiként se.



Erstenél melyik csomagban vagy, Kérdező?

2019. márc. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Legális Technocol ***** válasza:
Mondjuk azért, mert ha Mészáros Lőrincet és kompániáját elfújja a szél (vagy egy választás), akkor az MKB körül is fel fog bolydulni az élet. S lehet azt mondani, hogy az ilyen tulajdonosváltások úgy sincsenek kihatással az egyszerű ügyfélre, de igazából pont az elmúlt ~2 év a bizonyíték arra, hogy de: az utóbbi időben az MKB ügyfelei szívtak, mint a torkosborz mindenféle bankszünetekkel meg leállásokkal. Lehet, hogy az OBA és társai univerzálisak, de sokkal körültekintőbben nevezi ki a menedzsmentjét egy olyan vállalat, amelynek az anyabankja valamely kisebb kockázatú országban található.
2019. márc. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Gránitnál vagyok, nekem jó. KH sem rossz.
2019. márc. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

# 4/5 Időpont tegnap 19:04


Azt hiszem ez az a szint, amivel nehéz mit kezdeni.

Aki minimális pénzügyi (nem egyetemi, pusztán a leghétköznapibb) ismeretekkel rendelkezik nem ír le ilyeneket.


Ez a politikai propaganda szintje.


De az már talán ezt is alulmúlja, hogy Mészáros Lőrinc miatt volt bankszünet meg leállás.

Tavaly az MKB új core szoftvert vezetett be a sok-sok évest lecserélendő, ami egyébként már sok banknál aktuális lenne, csak azok még nem lépték meg. Ez járt pár napos bankszünettel.


Az általam felsorolt többi bankra pedig reagálnod sem sikerült.


A kérdés témaköre banki ügyek, nem pedig politika! Ezt sajnos elfelejtetted.

2019. márc. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Legális Technocol ***** válasza:

A bankvilágban teljesen általános, hogy rendszeresen cserélgetik a pénzintézeteket a szoftvereiket, mégsem okoz ez számukra leállást. Csak az MKB háttérstábjának egy igen fontos és nélkülözhetetlen része, mikor megtudta ki lesz az új munkaadójuk felállt az asztaltól és benyújtotta lemondását. Azóta is úgy futnak a HR-esek minden ember után, csak menjen hozzájuk dolgozni. Nagyon szép az, amit elméletben írsz, de szerintem még te sem hiszed el.

Azt, hogy propaganda, kikérem magamnak, de abban, hogy politika igazad van. Szerinted aki az MKB-nál dolgozik örül neki, hogy a politika színhelye lett a munkahelye? Szerinted fognak ők érted - mint számlavezető ügyfélért - olyan minőségben dolgozni, mint egy független banknál? Aki egy kicsit is ért a pénzügyekhez (akár egyetemi szinten, akár nem) annak azt hiszem a válasz egyértelmű.

2019. márc. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Rendszeresen cserélgetik a szoftvereket, mégsem okoz leállást?

Itt is megmutattad, hogy nem értesz hozzá.


Mint írtam az MKB a CORE szoftverét cserélte le.

Ezt rendszeresen cserélgetik?

A legtöbb bank core szoftvere a 90-es évek óta ugyanaz. Mit cserélgetnek rendszeresen?

Hogy hasonlítod össze egy kisebb modul cseréjével vagy frissítéssel?


Azt is mondhatjuk, hogy az MKB meglépte azt amit sok bank már hosszú évek óta csak tervez.



A politika jelzőt természetesen arra értettem amit te írtál, nem az MKB helyzetére!


"Szerinted fognak ők érted - mint számlavezető ügyfélért - olyan minőségben dolgozni, mint egy független banknál?"


Ezen sok banki dolgozó szó szerint nevetne.

Szerinted, legyen szó egy fióki alkalmazottról vagy egy hitelkockázat elemzőről, ALM menedzserről, stb... azért végzi jól vagy rosszul a munkáját mert a tulajdonost nézi?


Az hogy az ügyfélért dolgoznak szükséges marketing, de természetesen mindenki a saját karrieréért dolgozik, a bank (azaz a menedzsment) pedig a profitért.

Ha valaki még ezt sem tudja...


Független banknál?

Az MKB előtte a Bayerische Landesbank tulajdona volt a 90-es évek óta. Nem volt független.

A CIB az IntesaSanpaolo tagja réges rég. A Raiffeisen az osztrák Raiffeisen International Bank AG tulajdona és így tovább.


Szerinted a banki dolgozók azt nézik, hogy a BLB, a Metis, a Konzum, az Erste Group Bank AG, stb... tulajdona-e a munkahelye és azon gondolkozik, hogy most akkor milyen színvonalon is végezze a munkáját ennek fényében?


Ne haragudj, de kinevetteted magad.


"Aki egy kicsit is ért a pénzügyekhez (akár egyetemi szinten, akár nem) annak azt hiszem a válasz egyértelmű."

Meg akartad fordítani a mondatomat, de még az sem sikerült. Mi az egyértelmű?



Nem hiszem, hogy csodálkozni kell, de azért megemlítem, hogy az MKB-n kívül a többi magyar tulajdonú banki példára még mindig nem tudtál reagálni.

2019. márc. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Jelzem, én bankban dolgozom IT-sként, de elvből nem mennék az MKB-hoz pont a politikai vonatkozása miatt.

A core rendszer csere pedig több bankban jelenleg is folyamatban van, illetve az MKB-nál sem csak core rendszert, hanem teljes architektúrát cserélték.

2019. márc. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szecessziós Vájling ***** válasza:
Hát az NHB-nál már biztosan nem érdemes, Matolcsyék bezárták a boltot.
2019. márc. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!