Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mitől ez a hatalmas ellenszenv...

Mitől ez a hatalmas ellenszenv a családok támogatása iránt?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy fújjolnak az emberek a Csokra, és mindenki pénzért szül, aki ezt igénybe veszi. Pár évvel ezelőtt, amikor inkább még segélyeket osztogattak a barna bőrű honfitársainknak, és 0 volt a családok támogatása, akkor nem egy (diplomás) ismerősöm mondta, hogy hát hogy szüljön, ha a kormány nem támogatja megfelelően a családokat, és nincs mivel elindulni az életbe. Most, hogy rengeteg olyan támogatás van, ami a dolgozó, gyereket akaró embereknek szól, most ez sem jó. Tegnap olyan véleményt írt valaki, hogy "Mégis miféle ember jelzálogosítja el a még meg sem született gyermekét?" Nem értem a problémát, nem örülni kéne ezeknek a lehetőségeknek és támogatni a gyerekszületést a puffogás helyett. Valljuk be, hogy szülői támogatás nélkül, ha hitel nélkül akar az ember ingatlant, akkor pont kifut az időből a gyerekvállalás tekintetében, mire meglesz a ház, kocsi minden, ami manapság elvárt a gyerekszületéshez. Régen is létezett a szocpol és igen sokan igénybevették, akkor ez normális volt, senki sem mondta rájuk, hogy pénzért szülnek. Nem arról van itt szó, hogy aki nem veheti igénybe az rohadt irigy, mert most 10 milliókról van szó..? Miért kell egyből lehülyézni az embereket, ha felveszik a csokot?
2019. máj. 5. 11:55
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
84%

Azt fejeltik el az okosok, hogy az első gyerek és első lakás nagyobb lépés, beruházás, mint a harmadik gyerek és a kisebből nagyobb lakásba költözés...

Ahhoz, hogy az utóbbi létrejöhessen, kellene ugye az elsőnek is teljesülni, de egyre inkább nem valósul meg. Ha tényleg az lenne a cél, hogy több gyerek szülessen, akkor azokat kellene támogatni, akik indulnak a felnőtt életnek, nem azokat, akiknek már van két-három gyerek, van lakás, csak több, nagyobb kell...


Ha megkérdezed az ismerősöket, gyermekteleneket, gyermekeset, ki vállalna újabb (vagy első) babát, ha támogatnák, a gyermektelenek között több lenne az igen. Nem véletlenül.

2019. máj. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim válasza:
16%

Mutassatok már nekem olyat aki nem vesz fel hitelt ház/lakás epítéshez/vásárláshoz hanem zsebből finanszírozza. Nem mindenki örököl ingatlant sőt a többség nagy büdös semmit nem örököl nem hogy több tíz milliós értéket. Amúgy is hitelt vesz fel a nagy többség, mert kb lehetetlen értelmes időkereten belül mindent kitermelni ami egy normális színvonalhoz kell de persze ez a hitel szar, büdös. Ennyi álszentet komolyan. Én örököltem lakást de még így is ha nagyobb otthont szeretnénk egyszer hitelt kell majd felvennünk, mert az 50nm-es lakásunk nem fogja megvenni a kertes házat. Sok ember akinek semmi soha nem jó majd megy dalolva felvenni a lakástámogatásokat, röhejes.

Az nekem sem tetszik, hogy 3 gyerek a gyerek, sosem szülnék annyit de annak örülök, hogy vannak a hiteltámogatások mi is igénybe fogjuk venni ha jön a második gyerek mert így közel 30 évesen nincsenek tíz millióink félretéve mint ahogy az emberek többségének sincsenek. Nem értem a hisztit ekörül de komolyan. Gondolom a sok kormányellenesnek van ezzel baja leginkább. (Én sem pártolom őket de sajnos nincs másik életképes opció.)

2019. máj. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
57%
Szomszédom kp-ban vette meg a házat múlt novemberben. Vannak mások is. Pl, akik bedölt hitelesek ingatlanjait vették meg. Azokat csak KP-ban lehetett. Persze te erről nem tudsz semmit, és ezek az emberek nem is léteznek számodra.
2019. máj. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Egészen elképesztő egyesek véleménye..
2019. máj. 5. 13:31
 15/32 anonim ***** válasza:
81%

Közeli ismerősünk 2 gyerekkel ès egy saját ingatlannal mondta azt, hogy na akkor jöjjön a 3., jöhet a 10 misi ingyen, cserèljük nagyobbra a lakást. Nekik szuper volt, nem is sajnálom, de közel sem családalapításról volt szó.

Nálunk most születik az első, kettőt tervezünk, mi is örülnènk amùgy a lehetősègeknek, de az eddigi önerőnkkel egyre messzebbre kerülünk a kitűzött cèlunktòl, pláne hogy más 3 gyerek bevállalásával ingyen 20 millióhoz jut. Nekünk összessègèben csak árt ez az egèsz, a becsületes munkával elèrt pènz áll egy ekkora támogatással szemben.

Aránytalan szerintem, ez a gond.

2019. máj. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
58%
A valóság már csak ilyen: elképesztő.
2019. máj. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim válasza:
100%
Ha valakinek ekkora összegű hitel a nyakába segítség, az alapból azon a szinten mozog, hogy lazán tudja fizetni a hitelét. De semmire nincs biztosíték korántsem biztos, hogy fenn is tudja tartani azt az életszínvonalat és akkor megy minden a levesbe... Adjanak olyan béreket, amiből meg lehet élni, és olyan munkákat kell teremteni, amit gyerekek mellett is lehet végezni! Nem hitelt adni segítség gyanánt!!! Egy gyermekünk van és nem is vállalunk többet, mert neki így mindent meg tudunk adni és kettővel már nem biztos, hogy tudnánk úgy kalkulálni, hogy az első gyermekünk ne szenvedjen semmiben hiányt.
2019. máj. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim válasza:
67%
Én is felvettem a Csok ot, kemény 600 000 ft tal járultak hozzá a 20 éves hitelemhez. Ne is haragudj, de az azért nonszensz, h 1 gyerekre 600 000 ft, 3 ra meg milliók... nem, nem akarok többet szülni, én a pénzért biztos nem fogok, de amíg régen szocpol volt egy gyerekre adtak egy millát ( pontos összeget nem tudok), most meg a felét? Most az önerőre nem futotta, hagy ne részletezzem h tudtuk megvenni a házat. Nem irígylem a másik embert aki felveszi, nem az ő hibája, állambácsinál vannak komoly gondok.
2019. máj. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
42%
#15 Ingyen 20 millió? Te miről beszélsz. Erről nem tudok. Csak a "3 gyerekért" 10 millió és mellé 15 millió "kedvezményes, de visszafizetendő" hitelről, amitől vannak olcsóbbak jelenleg a piacon fix kamatozással.
2019. máj. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
85%

Miért fújok még erre az úgynevezett családtámogatásra?

- LTP mindenkinek elérhető volt, és amit helyette csináltak szűkebb rétegnek elérhető és kevesebb támogatással, nagyobb visszafizetéssel.

- Kafetériából egy család 2 x 5 milliót vehetett ki adómentesen lakásvásárlás és hiteltámogatásra. Ezt elvették és helyette kb kajára lehet költeni 42%os adóval, vagy focimeccs/múzeum belépőre. Nos a kultúra jelenleg luxus és nincs rá pénzem. Akkor sem fogok költeni rá, ha másra nem használhatom fel a pénzt, mert időm sincs elmenni. Ezt a támogatást odaadták a 3 gyerekeseknek, hogy ne 10, hanem 15 milliós "kedvezményes" (magyarul 3%os) kamattal legyen hitelük, amitől akár a Fundi is jobbat ad, ami híres arról, hogy nem éppen ügyfélközpontú pénzintézmény. Ezzel mindenesetre elérték, hogy az én családomban pl 110 ezer forinttal kevesebb pénzünk lett havonta. Mert a cégek kafetériát adnka fizetés helyett, hiszen ők sem AKARJÁK kigazdálkodni a pénzt. Persze, ha ugyan ez a cég mondjuk 100 km-el odébb, Szlovákiában kéne fizetést adjon, akkor 1.5x annyi lenne a bérem, ha Bécsben, akkor 2.5, ha anyaországban, akkor 4x, ha amerikában 8x. Ami félelmetesebb, ha kínában, akkor 1.3x, ha indiában, akkor 1.4x annyit fizetnének, mert annyival olcsóbbak vagyunk mindenkinél.


Tehát a -10 millió forint valódi munka után megkeresett pénzből származó adótámogatást elvették, ami összesen -4.8 millió forint nettósítva és ezért cserében adnak 0.6 milliót, ha egy gyereket, 1.4 milliót, ha két gyereket bevállalok. Tehát összességében 4.8 millió helyett kapok 1.4 milliót a két gyerekre, amit rögtön el kell kezdenem csinálni, mert ha nincs meg 10 év alatt, akkor engem b*nak meg és nem én az asszonyt.


Tehát köszönjem meg szépen, és legyen végletekig hálás, amiért 3.4 millióval kevesebb pénzem van és még a lakás árak is drágábbak lettek. De tényleg támogatást kaptam. Csak azt veszem észre, hogy drágábban jövök ki vele, mint támogatás nélkül!!!

2019. máj. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!