Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel

A kérdés

Számíthatok büntetésre?

Elfelejtettem lejelenteni a bankomnàl a lakcímvàltozàst, és az új személyit is. Számíthatok pénzbüntetésre ilyen esetben?

jún. 11. 10:33  Privát üzenet  

A válaszok
Pénzbüntetésre nem, de sürgősen pótold, mert most folyik az adategyeztetés és ha nem helyesek, illetve nincsenek meg az adataid náluk, akkor zárolhatják a bankszámládat.

A válasz 56%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont jún. 11. 10:38 Privát üzenet
Lemaradt: jún. 26.-a a határidő.

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont jún. 11. 10:38 Privát üzenet

A bank nem büntethet meg ezért.

Június 26-ig törvényi kötelezettség pótolni, különben zárolják a számlád. Kötelező zárolniuk, nem is tehetnek kivételt.

Viszont amúgy is minden változást köteles bejelenteni az ügyfél, mint ahogy a bank is tájékoztat, ha mondjuk a székhelye megváltozik vagy a neve vagy egyik bank beolvad a másikba.

A következő kb. két hétben pótold, még elég sok idő van.

A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont jún. 11. 15:55 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Számíthatok valamilyen büntetésre most egyéni vállalkozóként?
Ha nem jelentettem be az alberloket, mekkora NAV büntetésre számíthatók?
Milyen büntetésre számíthatok, ha tűzijátékot rendelek?
Szeptember 29-én szüneteltettem a KATA-t, de most láttam, hogy tartozásom van októberre. Számíthatok büntetésre?
K&H biztositónál 2016.10.10. körül lejárt a biztositásom, de nem hosszabitottam meg. Az autó külföldön van. Milyen büntetésre számithatok? Hogy tudnám a legolcsóbban megúszni....
Eü. Hozzájárulás nem fizetés miatt számíthatok-e büntetésre?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Banki ügyek, kamat, hitel rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!