Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megbízható vagy csalás a...

Megbízható vagy csalás a lenti linken található hitelt kínáló weboldal? Ha csalás akkor mi alapján lehet tudni?

Figyelt kérdés

A hitelt kínáló weboldal: [link]


Az egyik családtagom találta valahogyan ezt a weboldalt, ahol elvileg eurós kölcsönt lehet igényelni. A weboldalon igényelt 25 000eurót és e-mail címet adott meg, azt mondta neki az ember a levélben, hogy 3%-os a kamat(fix) 20 évre és 5000euró előleg kell és aztán utalja neki a 25 000eurót.

Ezért felvett kölcsönt és kapott egy szerződésnek kinéző dokumentumot(3 oldal kb.) piros pecséttel és nem írta alá senki. Átutalta azt a pénzt valahogyan Transzferwise-on (és Western Union tag) keresztül. Aztán azt mondta neki emailben(Jose Gerad az állítólagos neve akivel levelezett) , hogy ő egy banki alkalmazott és nem tudta megcsinálni az átutalást mert a bank minimum 60 000eurós hitelt tud adni, kisebbet nem lehet. Így nem jött neki pénz és elbizonytalanodott, erre whatsappon küldött neki magáról pár mosolygós képet, amivel valahogy meggyőzte. Mondta neki az ember, hogy fizessen még 2millió forintot hozzá és azóta véresen küzködik, hogy azt az előleget össze kell gyűjteni és utalni kell+kértek egy állítólagos hekker támadásért bónuszt.

A vicc az egészben, hogy nem kértek tőle aláírást csak akkor miután rákérdezett.


Előre köszönöm a válaszokat!



#csaló #hitel #internetes hitel #pénzügy.
2019. jún. 15. 14:44
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
XDXD
2019. jún. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Én azt se akarom elhinni, hogy valaki ezt komolyan kiírta.
2019. jún. 16. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

A penzugyi intelligenciara gondoltam. Mire kene odafigyelni, stb. Semmi ilyet nem tanitanak.


A hazai felsooktatas pedig nem vilagszinvonalu. Ha mar te is altalanositasz. A hazai felsooktatas eleg messze all a gyakorlati kepzestol. Konyvmolyokat gyartanak. Elmeleti szakembereket.

Olvass utana az Angol vagy a Dan oktatasnak. Meg is lehet nezni a rangsorokat. Vagy lasd, egyeb nemzetkozi tesztek, ahol az is kiderul, hogy folyamatosan romlik a tanulok szovegertese, stb.


Sok kulfoldi diak az alacsony tandíj miatt jon. Amugy a szamuk nem kimagaslo.

2019. jún. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Bocsanat!


A kerdesre kellett volna valaszolnom.


Az oldal nem megbizhato. Feljebb mar kifejtettek, hogy miert nem.

2019. jún. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

A tanulók szövegértése valóban romlik. Ebben igazad van.

De ez egyrészt nem felsőoktatási mérőszám, hanem általános iskolai.


Pénzügyi intelligenciát nem lehet tanítani, ahogyan semmiféle intelligenciát sem.

Én tanultam pénzügyet, még mikor kiestem az iskolapadból, teljesen tájékozottnak tartottam magam, pár évig így maradt, aztán annyi minden történtt a világban, hogy kb már semmiről nem volt fogalmam.

Új és új dolgok jelennek meg, új törvényeket hoznak, új adónemek vannak, stb. Hiába oktatsz erről, ha pár év múlva már nem aktuális.

És nem tudod magad szinten tartani, ha nem dolgozol benne, laikusként meg max hallasz ezt-azt a hírekben, de attól még nem leszel képben.

Annak is problémát okoz sokszor, aki benne dolgozik, bemész holnap a bankba, és csak nyekeregnek majd, meg megkérdezik a mellettük ülőt, aztán hagyd ott a papírt, majd menj be 2 hét múlva, addig kitalálják, hogyan is kell értelmezni az új jogszabályt...


Lehet, hogy te könyvmolyokkal találkozol, mert olyan jellegű az érdeklődési köröd. Én nem ezt érzem, hogy könyvmolyokat gyártanának. Gyakorlatias szakmában dolgozom, energia-ipar, mérnökök. Nem tapasztalom azt, hogy kijönnek, és nem értenek a dologhoz, nem tudnak egy tervet értelmezni, vagy gyakorlatban irányítani egy komplett várost.


Nem szeretek általánosítani, de szerintem közel sincs ilyen baj a magyar felsőoktatással, ahogy te állítod.

Világszintű listákban egészen jó helyen szerepel több egyetemünk is. Pici ország vagyunk, nincs minden sarkon egyetem, szóval ha az egész világot tekintve valamelyik a százakárhanyadik helyen végez, az szerintem méltán nevezhető világszínvonalúnak.

Nem gondolom, hogy kizárólag az olcsó tandíj miatt jönnének. Tudod, olcsó húsnak híg a leve. A pénzükért minőséget kapnak.

Persze mindig van olyan, akinek az ár számít, ezt sem tagadom, de azért rákerestem, sok mindent találni ezzel kapcsolatban.


"A világ élvonalában van a magyar orvosképzés"


Szerintem akit igazán érdekel, az talál erről sok mindent, de most kissé eltértünk az eredeti kérdéstől.

Bár arra is reagáltam, hogy ilyesmit nem lehet tanítani.


Az ember alapvetően olyan, hogy mindig többet, jobbat, nagyobbat akar. E pedig pénzbe kerül.

Ha valaki fiatalon elkezd dolgozni, élvezni akarja az életet, utazgatni, kocsit venni, saját lakást, de minimum szórakozni, drágább ruhákat venni, jókat enni. Szóval ha lesz jövedelme, akkor hajlamos túlvállalni magát, hiszen papíron ki tudja fizetni a törlesztőt, és még marad is.

Na most hiába oktatod egy 16 évesnek, hogy ne vegyen fel sok hitelt, mert úgyis fel fogja venni, és a saját kárán fogja megtanulni.

De még önmagában ez sem a pénzügyi kultúra hiánya, mert teljesen jogos a szemlélet, hogy ha már kifizet havi 80 ezret a lakhatásért, akkor azt a saját lakásának a törlesztőjébe tolja bele, ne egy albérlet-tulajdonost gazdagítson vele.

Az érem másik oldala, mikor valaki vérszemet kap, mint pl Bíró Ica, és társai. Ő nem a lakhatását akarta megoldani, hanem már volt vagy 3-4 háza, és felvett kb 70 milliót, amit aztán nem tudott fizetni, mert vmi üzlete becsődölt. Aztán most meg sír, hogy vinné a bank a házat...

Ja kérem szépen, ki kényszerítette, hogy 70 millát felvegyen, és abból luxus budai ingatlant vegyen?

Én is akarok luxusban élni, de ha nem tudom fizetni, akkor nem a bank a hibás, hanem én!

2019. jún. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

"Világszintű listákban egészen jó helyen szerepel több egyetemünk is. Pici ország vagyunk, nincs minden sarkon egyetem, szóval ha az egész világot tekintve valamelyik a százakárhanyadik helyen végez, az szerintem méltán nevezhető világszínvonalúnak."


Valóban - az nevezhető lenne. De sajnos már évek óta nincs a top 100-ban még a legelfogultabb globális rangsorokban sem magyar egyetem, sőt....

Tavaly és idén is az Eötvös Lóránd TE van a "legelőkelőbb" 500 körüli helyen. Listánként változó, van ahol 450-ig is felkúszik, van, ahol csak 600 felett kullog. A BME ami 10-15 éve még simán top 100 volt most lassan kicsúszik a top 1000-ből is.

2019. jún. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

ha fel akarok menni erre az oldalra, már a google is figyelmeztet, hogy vigyázzak.

nyilvánvalóan kamu a kérdés, ilyen emberek nem léteznek. :-O

2019. jún. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

XD sajnos igaz ez a hihetetlen történet, de így igaz hogy intelligenciát nem lehet tanítani, sem másnak észt adni.

Ha a hülyeség fájna rögtön meghalna .

2019. jún. 16. 20:10
 19/28 anonim ***** válasza:

75%-os:

én rákerestem, mikor azt a választ írtam.

már nem tudom, melyik egyetem volt, de kb 140. helyet olvastam.

mintha lett volna vmi a 200. környékén is, ez nem tuti.

de az biztos, hogy 300-500 között több egyetemünk is ott volt.

2019. jún. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Akkor rosszul kerestél rá. Én is találtam valami kormánypropaganda szemetet ami nagy örömködve közölte, hogy milyen jók az egyetemeink (majd hozzátette, hogy az első 2 hely orosz egyetem - Pff....).


A valóság sajnos ez:

[link]


Meg ez:

[link]


És még van elég sok nemzetközileg is elismert oldal amik meglepően ugyan ezt az eredményt hozzák...

2019. jún. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!