Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megbízható vagy csalás a...

Megbízható vagy csalás a lenti linken található hitelt kínáló weboldal? Ha csalás akkor mi alapján lehet tudni?

Figyelt kérdés

A hitelt kínáló weboldal: [link]


Az egyik családtagom találta valahogyan ezt a weboldalt, ahol elvileg eurós kölcsönt lehet igényelni. A weboldalon igényelt 25 000eurót és e-mail címet adott meg, azt mondta neki az ember a levélben, hogy 3%-os a kamat(fix) 20 évre és 5000euró előleg kell és aztán utalja neki a 25 000eurót.

Ezért felvett kölcsönt és kapott egy szerződésnek kinéző dokumentumot(3 oldal kb.) piros pecséttel és nem írta alá senki. Átutalta azt a pénzt valahogyan Transzferwise-on (és Western Union tag) keresztül. Aztán azt mondta neki emailben(Jose Gerad az állítólagos neve akivel levelezett) , hogy ő egy banki alkalmazott és nem tudta megcsinálni az átutalást mert a bank minimum 60 000eurós hitelt tud adni, kisebbet nem lehet. Így nem jött neki pénz és elbizonytalanodott, erre whatsappon küldött neki magáról pár mosolygós képet, amivel valahogy meggyőzte. Mondta neki az ember, hogy fizessen még 2millió forintot hozzá és azóta véresen küzködik, hogy azt az előleget össze kell gyűjteni és utalni kell+kértek egy állítólagos hekker támadásért bónuszt.

A vicc az egészben, hogy nem kértek tőle aláírást csak akkor miután rákérdezett.


Előre köszönöm a válaszokat!



#csaló #hitel #internetes hitel #pénzügy.
2019. jún. 15. 14:44
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Hanezzuk az orszag meretet, meg kell nezni mas kissebb orszagokat is itt az EU-ban.

Lasd Benelux-allamok, Svajc (Eth Zurich), Ausztria.

Lenne itthon is penz az oktatasra...

Itt munkaalapu tarsadalmat akarnak, nem tudasalaput.


A lehetosegekhez merten, szar az oktatas. Hiaba irjak egyesek, hogy jo.


A fenti ranglistak, mindent elarulnak errol.

2019. jún. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Nem az ország méretét kell nézni, szerintem annak semmi köze a dologhoz.

Persze az interneten megtalálható minden, és mindennek az ellenkezője.

Bármit is állítanék, bármilyen témában, tuti találnál egy cáfoló linket, szóval ez így parttalan.


Szerintem akkor sem olyan tragikus a felsőoktatás, de aki elvakultan fikázza a rendszert, annak mondhatják...

Aki szerint annyira borzalmas itt minden, hogy nincs egy jó szakember semmilyen téren, annak nyitva az ajtó, menjen olyan országba, ahol jó neki.

2019. jún. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Nem parttalan, én mutattam tényeken alapuló elismert listát. Parancsolj, mutasd az ellenkezőjét hasonló kaliberű felmérés alapján. Nem besertodni kell hanem alátámasztani az igazad (már ha sikerül).


Az oktatás nem drámaian szar, v4-ek közül kevesen vannak a listákon. A szomorú az, hogy 10-15 éve ugyan ezekrn a listákon ott voltak a magyar egyetemek. Azóta a pénz még kevesebb, a jó szakemberek pedig már régen külföldön oktatják ugyan azt amit itthon kéne.

2019. jún. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Ezt nem is olvastam. Na mindegy.

A lényeg, hogy már el is felejtettem, de most beléptem a haon-ra, ami Debrecen oldala, és ez a cikk 3 órája került fel:


Ismét a legjobbak között a Debreceni Egyetem...



[link]


Bevallom, nem is olvastam végig, csak az elejét, nincs benne a világ összes egyeteme, de mégis nemzetközi, és angolok csinálják a listát.


Nem tudom, ehhez a kérdéshez írtam, vagy egy másikhoz pár napja, hogy az interneten megtalálsz mindent, és mindennek az ellenkezőjét.


Én nem látom értelmét ezt folytatni, és bizony parttalan vita, mert úgysem fogasz el semmit a saját véleméyneden kívül, sőt személyeskedsz, ami értelmetlen és gyerekes.

Nem tudom, miből szűrted le azt, hogy besértődtem.

Én értelmes viselkedésnek gondolom, hogy ha leírom a véleményem - akár többször, és valaki 5x rátromfol, hogy márpedig az nem is úgy van, akkor hagyom a fenébe, hadd higgye, hogy igaza van. Az az ő igazsága, és hiába linkelek be bármit, úgysem fogja elhinni, meg fogja keresni, hogy mibe kössön bele. Egyeseket ez éltet, ilyenkor kíváncsi lennék, hogy melóhelyen a főnöknek is mernek-e ugyanilyen önérzetesen 5x ellentmondani. Nyilván nem. :D

2019. jún. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Na akkor álljunk meg egy szóra légy oly kedves.


Először leírod, hogy szerinted az jónak számít, hogy magyar egyetemeket a "százvalahányadik" helyen vannak a világon. Erre kapod meg tőlem, hogy ez messze nincs így. Ezután bedobálsz egy minden alapot nélkülöző ostobaságot, hogy te "140. körüli helyet olvastál" meg "mintha lett volna valami 200 körül".


Ismét leírom neked, hogy ezt rosszul tudod, mert nem így van.


Erre jössz egy ilyen igazi közhelyes baromsággal, hogy az interneten minden fenn és az ellenkezője is - ezzel finoman arra célozva, hogy neked van igazad nekem meg nincs. És mikor kérdőre vonlak, hogy esetleg a félrebeszélés helyett megpróbálhatnád alátámasztani a mondandódat ha már úgy is ott van az ellenkezője az interneten erre egy fél oldalas litániát írsz minimális sértődött sírással keverve és belinkeled ezt a szöveget - ami amúgy az általam linkelt rangsorra hivatkozik:


"Nyilvánosságra hozták a QS nemzetközi felsőoktatási rangsorát. A lista – amelyhez 1620 intézmény szolgáltatott adatot – a világ legjobb 1001 egyetemének rangsorát közli. A Debreceni Egyetem megőrizte 601-650. helyét."


Mond csak, te retardált vagy?

2019. jún. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Partatlan vitarol irsz, mikor fentebb ezt irod.


“most beléptem a haon-ra, ami Debrecen oldala”


Bar mennyire is erolteted, a hazai felsooktatas minosege, sok esetben, abban nyilvanul meg, hogy mennyire szivatjuk a hallgatot. Lasd, BME.

2019. jún. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Nem, én nem vagyok.

Ellenben veled és édesanyáddal.

Megpróbálnád értelmezni a dolgot, ahelyett, hogy fellengzősködsz és játszod az agyad? Nem áll jól, nem okosnak tűnsz ezzel, hanem egy nagyképű, gyerekes senkinek.

2019. jún. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Attol, hogy sertegetsz, nem valsz hitelesse.


Onmagadrol irsz, csak nem veszed eszre.


Ne eroltesd, nem all jol neked. (Ha nekem szantad az uzenetet. Ha nem, akkor bocs.)


Ott vannak megosztva a rangsorok, te meg egy debreceni oldalhoz kotheto listaval dobalozol.


Gondolkozz mar ember!

2019. jún. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!