Hallgatói jogviszonnyal kaphatok valamilyen hitelt? Uzsora?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy nincs jövedelmem, nem kaphatok semmit. Sajnos eltörött a kezem, nem érdekel mikor gyógyul meg, de nem tudom terhelni, szóval normális munka kizárva...


Veszélybeb az életem. Apám egy pszichopata, verés, fenyegtés napi szinten.


Olvastam, hogy külföldön kérhetnek menedékkérelmet esetleg... De nem tudom.


Marad az uzsora kölcsön. Ami nem is baj, mert én a dupláját simán visszafizetem, de szükségesm lenne 3-400.000 forintra, hogy elmehessek. Értékes dolgaim nincsenek. Így isnfolyamatosan meggyanűsítanak, meg kutatnak ut@nam,hogy tuti lopok tőlük. Alkohol mámaorban ez pattant ki az agyából...


2019. jún. 20. 12:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

@13:44


Régebben a Családi kapcsolatok témakört traktálta ugyan ilyen sablon kamu kérdésekkel a szociopata apjára. Gondolom ott már mindenki levágta hogy kamu troll, aztán próbálkozik másik kategóriában.


Ha tényleg arra akarnál választ kapni ami az alap kérdésed, akkor nem írnál litániákat a kamu élettragédiádról.

2019. jún. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

22 éves vagyok, mert nincs pénzem. Mennék én holnap is. Igazából, csak ez van, mert ezt a sulit sem fogom elvégezni, ha mi den nap megvernek, sem. Feladtam, ha szakot váltani sem engedtek, nem ölök bele több évet.


Kb. 16 éves korom óta ilyen szar a helyzet, hogy így bánnak velem, főleg apám. Előtte sem volt rózsás. Egyáltalán nem kamu.

Ebből nem igen van kiűt.


Mindog csendes, kitűnő tanuló lány voltam. Belemnetem ebbe az egyetembe is, h pgy dicsekedhessenek, meg akkor emberöléssel fenyegettek, anyám meg bőgött, hpgy ide kell járnom, mert mitmondanak.


Nem kamu.

2019. jún. 20. 13:58
 13/20 A kérdező kommentje:

De egyébként úgy vagyok vele, hogy sosem lesz elég pénzem, hogy dobbantsak és nincs is miért küzdeni. 6 éve nem sikerül meglépni.


Pszichiátriai segítségre lenne szükségük, meg elvonóra. De ugye ez is az én gondom....

2019. jún. 20. 14:08
 14/20 A kérdező kommentje:

Elkanyarodtunk ettől, az érdekelne, hogy uzsorát, vagy szebben mondva kölcsönt hol tudok felvenni? Szívesen alírok bárkinek, hogy egy év múlva háeomszoros@t visszafizetem, vagy ilyen.


Felfogtam, hogy máshonnan nem tudok pénzt szerezni... Drága cuccaim nincsenek, oár szakadt ruháért nem kapok pénzt.

2019. jún. 20. 14:15
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem kanyarodtunk el: ha ennyire rossz a helyzet, akkor nyugodtan kérhettél volna kollégiumi elhelyezést.

Felsőoktatásban van diákhitel is, ráadásul 18 éves korod után bármikor elmehettél volna másokkal közösen egy albérletbe - és bizony, oilyat is hallottam már, hogy valaki egyetem mellett dolgozott hétvégente.

Szóval azért nem mindig másokat kell hibáztatni, hanem megoldást keresni.

2019. jún. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lenne kamu kerdes azt mondanam verd meg. Ha igaz lenne a dolog reg feljelentetted volna legalabb. Ha mar serules van azert mar intezkedik a rendorseg.
2019. jún. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Nem ő törte el a kezemet.

Nem kamuzom amúgy. Ha feljelentem, miért leaz jobb? Utána haza kell jönni, még rosszabb lett volna.

2019. jún. 20. 14:47
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Na, kérdező, akkor - miután privátban is írtál egy litániát - azt áruld el, légy szíves, hogy MOST, A NYÁRI SZÜNETBEN MIÉRT NEM MÉSZ EL DOLGOZNI? Addig sem lennél otthon ilyen szörnyű környezetben és 2 hónap alatt össze is tudnál szedni annyi pénzt, amennyit most itt hitelbe kérsz.

Ja, jut eszembe- miből akarod visszafizetni a hitelt?

2019. jún. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Azzal kezdtem, hogy el van törve kezem... Minimum 6 hét még tudok vele, valamit csinálni. Utána munkából.
2019. jún. 21. 10:07
 20/20 anonim ***** válasza:

Oké, jogos, azt már elfelejtettem a sok "történet" miatt.


DE! A kérdéseimet, mintha meg se hallanád - miért nem kértél kollégiumi elhelyezést, miért nem vettél fel diákhitelt, stb.


"22 éves vagyok,...

Kb. 16 éves korom óta ilyen szar a helyzet,...

Ebből nem igen van kiűt."


Hát az van, hogy ha nem teszel semmit, akkor tényleg nincs kiút. 18 éves korod óta eltelt 4 év, ebből 3 nyár, amikor nem volt eltörve a kezed.

SIMÁN dolgozhattál volna, őszre összekaparsz egy albérletre valót és huss - máris elrepülhettél volna otthonról. Utána már csak fenn kellene tartani magadat - ami azért másoknak is sikerült már, hétvégi meló, diákmunka, stb."


De úgy tűnik, mintha a megoldásokat és a kérdést, hogy miből fizeted vissza, mintha meg se hallanád...

2019. jún. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!