Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha 3 hónap múlva tudok lakást...

Ha 3 hónap múlva tudok lakást vásárolni hitelre, akkor mikor mehetek lakást nézni, hogy ne legyen túl korai?

Figyelt kérdés
Illetve szoktak egyáltalán ilyet csinálni? Pl amit most hirdetnek lakást de caak szeptemberben tudok hitelkérelmet beadni, amit nem tudom mennyi idő alatt folyósítanak , akkor csak szeptembertől nézelődjek az ingatlanpiacon? Vagy a tulajnak mit szoktak ilyenkor mondani , vagy foglalót lelehet rakni? Ennyivel előtte szokás? Például egy már 3hónapja hirdetett ingatlannál. Vagy felejtős mert nyilván ha jön valaki aki azonnal vinné neki adják?
2019. júl. 3. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első kérdés, hogy miért csak 3 hónap múlva tudnál hitelkérelmet beadni? Mert most kezdtél dolgozni és addig próbaidős vagy? Mert ha igen, akkor felejtsd el az egészet, ugyanis 3 havi munkaviszonyra nem fog a bank több milliós hitelt adni.

Min. 20 de inkább 30 % önerő megvan?

Nem szabad ilyenkor lefoglalózni, mert elbukod a pénzt. Főleg, ha végül nem is kapod meg a hitelt.

2019. júl. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozhatsz mint süni a drótkefével, de 3 hónap az ingatlanpiacon nagyon nagy idő. Ami akkor még meg lesz, azt nem is szabad megvenni. Viszont ha nekiállsz, lesz tapasztalatod.
2019. júl. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

50%önerő van/lesz. Hitelképes vagyok minden tekintetben.

Csupán volt egy közös ingatlan és az eladáara került, kb ennyi idő mire megkapom a részem belőlle ami kell. Viszont a hitelkérelmet csak ekkor tudom beadni.

2019. júl. 3. 16:28
 4/5 A kérdező kommentje:
Egy teljesen lepukkant panelt néztem ki, senkinek nem kell mert tényleg mindent újra kell csinálni rajtam gondolom ezért van ennyi ideje hirdetve , de mivel a családban sok szakember van nekem ez megéri direkt ilyet keresek , amúgyis átalakítaném a saját elképzeléseim szerint egy már felújított lakást is.
2019. júl. 3. 16:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha az eladó belemegy, kisebb foglaló, de ÜGYVÉD!
2019. júl. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!