Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogy lehetek sikeres tanácsadó?

Hogy lehetek sikeres tanácsadó?

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok, barátokon keresztül ismertem meg az ország piacvezető pénzügyi tanácsadóit (3 betűs német cég).Elvégeztem az oktatásokat, letettem a független biztosításközvetítői vizsgát.

Kezdeném amunkát, de nem igazán megy. Hívogatom a régi ismerősöket, de abszolút senki sem érdekel, hogy mivel foglalkozok.

Pedig egy teljesen ingyenes tanácsadásról lenne szó, veszíteni valója nincs az ügyfélnek.

Miért ilyen zárkózottak az emberek? Miért nem nyitnak jobban?

Így elég nehéz lesz boldogulni ebben a szakmában



2019. szept. 4. 08:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért nevezed magad tanácsadónak?

Tudod te egyáltalán mi az, hogy pénzügyi tanácsadó?

Te egy értékesítő vagy, semmi több. Egy öltönyt viselő bolti eladó.

Persze.. a "tanácsadásod" ingyenes. Csak amit el akarsz adni az ügyfélnek, az nem az. Te magad vagy hülye, vagy másokat nézel annak?


Egyébként azért nem boldogulsz, mert az emberek nem tartanak igényt arra, hogy a frissen érettségizett takony minden unit linked kacatot rá akarjon sózni, mert az milyen jó.


Végül pedig személyes vélemény.. azok ofaubéznek akik semmihez nem értenek, semmire nem alkalmasak.

2019. szept. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Na öcsi téged is jól bepaliztak. Nézd meg mennyi kérdés van itt a 3 betűs cégről. Szerintem keress rendes melót, mert ez az ügynökölés nem pálya.
2019. szept. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
mondjuk elmész egy pénzügyi egyetemre, tanuksz ott öt évet megtanulsz angolul, elolvasod mindig azu aktulis cikkeket, de a legfontosabb hogy otthagyod a 3 betüs céget, kezd azzal!
2019. szept. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Te nem tanácsadó vagy csak egy kiszuperált kókler. A cégének meg méltán rossz híre van.
2019. szept. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

"3 betűs német cég"


Én még nem hallottam erről a cégről.

De mennyire lehet komolyan venni valakit, aki nem tudja büszkén vállalni, hogy kinek is dolgozik?


Allianz, Groupama, Fundamenta ezek vállalható nevek és ezeknél már maga a név említése is több-kevesebb bizalmat ébreszt az emberben.


Egy 3 betűs német cég, aminek még egy reklámjával se találkoztam sehol nem fog engem meggyőzni, hogy 1 ft-ot is adjak neki.

Még a Questor is csak egy nagy csalás volt, azóta meg pláne csak normális pénzintézetekkel állok szóba.

2019. szept. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

@10:56


Ha kiírsz az oldalra kérdést a cég nevével, törlik. A legenda úgy tartja hogy régen sok kérdés volt kint róluk, tele negatív kritikákkal, ezért megfenyegették az oldalt hogy ha nem tűnnek el ezek a kérdések akkor beperelik az oldalt.

2019. szept. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Mert egy lutri kamu munka az egész,hazudozás és félrebeszélés ami jellemző

Szimpla MLM-be pakolt kilincselős ügynökök semmi több.

2019. szept. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%
Legalább az egyéni vállalkozóit is kiváltatták veled?
2019. szept. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia kérdező!


Én pont pénzügyi tanácsot szeretnék kérni (főleg mivel "ingyenes" is), tervezem, hogy amint lejár a kincstárjegy (nem olyan sok, csak pár millió Ft)szépen megy MÁP-ba.


Te mit javasolnál?

2019. szept. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

Te tudod, hogy mi van az "ingyenes tanácsadás" mögött? Az egy sales tevékenység: igényt próbálsz felkelteni. Utána kínálsz egy megoldást ennek az igénynek a kielégítésére.


Te magad tudod, mennyibe kerül az ügyfeleknek az a termék, amit kiajánlasz? A "tanácsadók" általában ezt nem mondják el az ügyfeleknek. Hiszen épp meggyőzted az embert, hogy tegyen félre egy biztosításba havi 20 ezer forintot, nem fogod az orrára kötni, hogy hát igen, csak ennek havi 3 ezer a költsége.


Röviden: azért nem akar senki tőled ingyenes tanácsadást, mert bármit is ajánlasz nekik, az egyvalakinek biztos nem lesz jó: az ügyfélnek. Jól jár a bank, a biztosító, de még te is, hiszen előre megkapod a jutalékod, nem is keveset, meg még a fölötted lévő mihaszna senkik is.


Keress egy tisztességes munkát.

2019. szept. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!