Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogy lehetek sikeres tanácsadó?

Hogy lehetek sikeres tanácsadó?

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok, barátokon keresztül ismertem meg az ország piacvezető pénzügyi tanácsadóit (3 betűs német cég).Elvégeztem az oktatásokat, letettem a független biztosításközvetítői vizsgát.

Kezdeném amunkát, de nem igazán megy. Hívogatom a régi ismerősöket, de abszolút senki sem érdekel, hogy mivel foglalkozok.

Pedig egy teljesen ingyenes tanácsadásról lenne szó, veszíteni valója nincs az ügyfélnek.

Miért ilyen zárkózottak az emberek? Miért nem nyitnak jobban?

Így elég nehéz lesz boldogulni ebben a szakmában



2019. szept. 4. 08:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
76%

Nem hiába van ez a cég tele 20-30 közötti, vasalt öltönyt viselő, zselézett hajú, parfümös srácokkal.


1) nem vagy és itt nem leszel tanácsadó, ez a belső propaganda. Simán többes ügynök.

2) egy tanácsadó független, nem jutalékért dolgozik, és komoly szakmai végzettsége van. Nem, a belső tréning és esetleg az MNB vizsga nem az.

3) ismerősnek, rokonnak eladni biztosítást szinte lehetetlen. Nem vesznek komolyan.


Ha ilyet akarsz csinálni menj nagy biztosítóhoz függő ügynöknek. Nem kell szégyellni a céget, komoly háttér, címanyag, nem tömik a fejed propagandával. És SOKKAL többet lehet keresni ugyanannyi munkával. Itt csak lehúznak, nincs speratív juti, meg eleve kevés a szerzési is. Nincs címanyag támogatás. Sorolhatnám.

2019. szept. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
76%
Itt csak azt éred el, hogy az ismerőseid meg fognak utálni.
2019. szept. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Pupusz ***** válasza:
63%
Ha olyan terméket árulsz, olyan tanácsokat adsz, amire felkapják az emberek a fejüket és igénylik.
2019. szept. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
63%
Menekülj!
2019. szept. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az előttem szólókkal egyet értek és ők leírták már az okokat én mesélnék valamit. Édesanyám nem jogász és minimálisan ért a pénzügyekhez. Jött egy rokon személyesen a 3 betűs német cégtől és életbiztosítással egybekötött megtajarítást kínált anyámnak. Nagyon jó biztosításnak hangzott sőt már kb túl szép, hogy igaz legyen. Az előzetes ajánlatról készült egy dokumentum amiben a kis kollégád által összeígért csomag részletei benne voltak. A szerződést anyám aláírta de nem olvasta végig rendesen. Hát gondolom itt már mindenki tudja mi van - nem az volt benne mint amint beígértek csak a havidíj volt ugyanaz. Anyám ezt csak évekkel később vette észre amikor átnézte valamiért és bent ragadt az összes pénze mikor megszüntette pont emiatt. Természetesen az előzetes ajánlatról készült papírok nem voltak meg. Ezt egy rokon csinálta akiben megbízott anyám.
2019. szept. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Haverom csinálta ezt egy darabig. Volt neki egy papírja amin rajta voltak a bankok aztán azt ajánlotta mindig ahol valamilyen pontokat kapott vissza + jutalékért cserébe. Sík hülye volt a pénzügyi területhez, egy taknyos zsebkendőt nem bíztam volna rá, nem hogy a pénzem. Nagyon kevés pénzügyi intelligenciával kell rendelkezni annak a személynek akiket ezek az "ügynökök" betudnak malmozni.
2019. szept. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!