Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kötöttem egy nyugdíjbiztosítás...

Kötöttem egy nyugdíjbiztosítást a CIG Pannóniánál. Mi van akkor, ha nem szeretném vagy nem tudom tovább fizetni? A pénzem elvész? Illetve ha csoportos beszedés van a számlán lehet azt mondjuk módosítani csekkes befizetésre?

Figyelt kérdés

2019. okt. 31. 09:05
 1/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Mi van akkor, ha nem szeretném vagy nem tudom tovább fizetni? A pénzem elvész?"


A szerződésből/ÁSZF-ből kiderül, legrosszabb esetben a tanácsadó tud segíteni, hogy mi történik a pénzzel és hogy mennyi idő után mit kapsz vissza belőle, és hogy annak milyen költség és adóvonzata lehet.


"Illetve ha csoportos beszedés van a számlán lehet azt mondjuk módosítani csekkes befizetésre?"


Elvileg lehet, gyakorlatilag szintén a biztosító tud pontosítani.

2019. okt. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Aki ügynöknél kötötted, inkább neki tedd fel a kérdéseidet.
2019. okt. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is gondolkodtam rajta, de az uniqanál. Nekem azt mondta az üzletkötő, hogy 3 évig kell fizetni, utána lehet módosítani az összeget vagy szüneteltetni. Én még dilemmázok rajta, mert 3 év hosszú idő és lehet, hogy a közeljövőben olyan élethelyzet alakul ki, hogy nem tudom fizetni a vállalt összeget. A biztosítók pedig szeretik ezt szankcionálni. Olvasd el a szerződésed, hogy mit írtál alá, illetve keresd az üzletkötődet.
2019. okt. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
CIG Pannónia? A lehető legrosszabb biztosítót választottad. Gratulálok!
2019. okt. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A biztosító nem szankcionál! Azok érdekeit védi akik végig, folyamatosan fizetik amit vállaltak. A költségeket ezért a futamidő elején vonja el (2-3 év). Különben nem tudna kifizetni azokat, akiknek jogosan jár a szolgáltatás.


Érdemes végig fizetni akkor is ha most "fáj". Később sokkal jobban fog fájni az a kevés amit majd az államtól kapsz, de akkor már nem tehetsz semmit.

2019. nov. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5

Vagy vett volna minden hónapban 0% költségen állampapírt az államkincstárnál, vagy ha kockázatválalóbb, akkor részvény etf-eket a KBC-nél összesen 0,4-0,5% költségen.

2019. nov. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A legjobb cégnél kötöttél ilyet.. nagyon jó hogy gondolsz a nyugdíjra, de mire gondolnál mikor egy ilyen biztosítónál csináltál és nem egy "picit" nagyobb nevűnél, nemzetközinél, amit nem vesz körbe ennyi botrány és nem ilyen marha drága? Gondolom a kedves ügynök a TKM-ről meg a belső költségekről nem szólt.


Amúgy igen: ezt tőle kérdezd meg. Sőt, kötelező lett volna ezt mind elmondania...

2019. nov. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Én is gondolkodtam rajta, de az uniqanál. Nekem azt mondta az üzletkötő, hogy 3 évig kell fizetni, utána lehet módosítani az összeget vagy szüneteltetni."


Ezt azért mondják mert addig írják vissza általában a jutalékukat. Az ún. etikus életbiztosítások óta szinte azonnal lehet már módosítani. Csak a havidíj csökkentés is visszaírásnak minősül. És az Uniqa szintén nem a legolcsóbb költségeiben.

2019. nov. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!