Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » 18 éves autótulajdonosként...

18 éves autótulajdonosként van bármi reális esélyem arra, hogy saját nevemen levő autóra értelmes összegért köttethessek kötelező biztosítást?

Figyelt kérdés

Kereken 1 éve van autóm, egy meg nem nevezett márkájú 150 és 200 lóerő közötti 2000-es évjáratú 2000 köbcentis kocsi. Ezt akkor édesapám nevére írattuk, aki ráadásul velem ellentétben vidéki és nem budapesti lakos, így 50000 forint volt az első éves, majd most 20000 a másodéves biztosítás(teszem hozzá, ha pesti lenne 80000 és 40000 lenne ez a két összeg) Na már most nézegettem netrisket és biztositas.hu-t is, de rendre ugyanazok a borzasztó összegek jönnek ki, ha a nevemre íratnánk. (jelenleg üzembentartó sem vagyok, nem tudom ez számít-e bármit hosszútávon) És ha pár év múlva, picit több éves jogsival íratjuk rám akkor is jóval 100ezer fölött lenne az összeg és igazán második évre sem csökkenne.

Tiszta sor hogy egy viszonylag friss jogosítvánnyal és újonnan szerzett autóval nem fogok 20000-ért biztosítást találni, mégis az a tény, hogy az első pár évben akárhogy próbálkozom több százezer el fog menni biztosításra, nagyon nem tetszik. Főleg annak a tükrében, hogy alig megyek 2000 kilométert egy év alatt.

Vannak esetleg alternatív megoldások, tippek, trükkök az ilyen helyzet orvoslására?

Egészen biztos vagyok benne, hogy korántsem vagyok egyedül ezzel a gondommal...



2020. ápr. 7. 20:19
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Az előnyös életkor csak azért érdekelt, hogy lássam mikor lehet a nevemre íratni optimálisan, de így hogy leírtad, látom nem nagyon van ilyen. Köszi a részletes választ! Igazából marad a helyzet ami van, ennél az évi20ezernél nem kívánhatok jobbat. Maximum ami érdekes lehet ahogy nézegettem, azok a speciális youngtimer / veterán / oldtimer biztosítások. Azt hiszem az Allianznak vannak erre elég jó kedvezményei, bár hozzá kell tenni, hogy egyelőre az én autóm nem elég öreg ehhez.
2020. ápr. 9. 10:16
 12/12 Steven Gerrard válasza:
Na te agyhalott gyerek 18 -20 éves korosztálynak nem ajánlott hogy üzembe tartó legyen ezzel együtt a kötlező biztositása is horror lesz 100 ezer per év vagy felette!!!!!Ideális esetben olyan 30-35 éves korban már nevedre veheted mert nem lesz drasztikusan drága!!És az elöző szoló idiótához még valami az igaz hogy a bonusz besorolásod nem megy fel b 10 -re mert mondjuk apád nevén van a k biztositás de cserébe 10-15 év alatt fogsz kb 1 millió forintott is spórolni , és az engem hidegen hagy hogy most 34 évesen a 0 -tettek és mondjuk 20 ezer helyet fizetek évi 32 ezret ezek nem drasztikus külömbségek ,főleh ha hozzá teszem hogy az elöző 14 évben sporoltam 1 millió forintott is!
2021. nov. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!