Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Halálozás utáni biztosítási...

Halálozás utáni biztosítási pénzen meddig ülhet a biztosító?

Figyelt kérdés

A férjem sajnos a nyáron elhunyt. A munkahelye által volt neki Allianz biztosítása halál esetén. Meddig tarthatják vissza a pénzt? A munkahelye szerint hamarosan kifizetik, ez már kb 2 hónapja így megy.. Én érzem magam kellemetlenül, hogy folyton érdeklődöm. 😔

Volt már valaki hasonló helyzetben?



2020. okt. 25. 18:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem. A kötvényt kérd el, ha nincs nálad, vagy nincs másolatod, abban benne kell lennie a fizetési határidőnek.

Nekünk életbiztosítás lejáratakor húzták-halasztották a kifizetést (szintén Allianz) Időben beadtunk mindent (még az eredeti kötvényt is) és amikor érdeklődtünk, a kifizetés idejéről csak általános tájékoztatásokat küldtek (ezt kell beadni, azt kell beadni), végül írásban közöltem velük, hogy a fizetési határidejük ekkor és ekkor lejárt, nekünk anyagi kárunk keletkezik a késedelmes utalásuk miatt és ha nem kapom meg 2 napon belül a pénzt a bankszámlánkra, a keletkezett káromat rájuk terhelem. Másnap a bankszámlán volt a pénz.

2020. okt. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
akkor ha megvan egy hiteles dokumentum az elhalálozásról és megvan a Pmt. szerinti azonosítás. Ha betegség miatt hunyt el, egyes fedezetek, kizárások miatt kérhetnek orvosi papírokat is. Ők maguk nem fognak sürgetni, vagy jelezni mindig mi kell még, érdemes nyaggatni őket a kárszám alapján, amit a kárbejelentéskor kap az ember (mint haláleset = kárigény csúnyán, de tényszerűen szólva).
2020. okt. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nekem nem adtak semmilyen papírt.. A cég minden dolgozójára köt egy ilyen biztosítást, de mi (a férjem) erről semmilyen dokumentumot nem kaptunk soha. Betegségben hunyt el, de biztosan fizetnek, a kérdés az, hogy mikor. A cégnél, aki foglalkozik ilyen ügyekkel,ő próbálja sürgetni a biztosítót, de nem sok haszna én úgy érzem. Szeptember közepén még kértek egy hiánypótló dokumentumot (nyilatkoznom kellett, hogy nem vagyok közszereplő....), de ők nem szóltak volna, hogy ez kell, akkoris úgy tudtuk meg, hogy a cég érdeklődött a kérésemre, hogy mégis hogy áll a folyamat. Nagyon szomorú ez szerintem. Gondolom a cég minden hónapban pontosan fizet az összes dolgozójára, de visszafele már nem játszik ez a kölcsönösség.

Esetleg erdeklodjek magánál az Allianznál? Van itt irodájuk a városban. Nem tudom adhatnak e ki infót úgy, hogy végülis a biztosítás havi diját nem en(mi) fizettem, szerintetek?

2020. okt. 25. 22:44
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérd el a cégtől a kötvény másolatát.

Abban benne kell lennie a fizetési határidőnek is.

A kötvénymásolattal és a halotti bizonyítvánnyal menj be a biztosítóhoz. Ha te vagy a haláleseti kedvezményezett, kötelesek tájékoztatni, függetlenül attól, hogy ki fizette a biztosítási díjat.

2020. okt. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Te vagy a haláleseti kedvezményezett gondolom,ha nincs ilyen jelölve,akkor pedig a jogerős hagyatéki végzés után fizet a biztosító.Érdekes,hogy a cég intézi,ezt a hozzátartozó szokta.Megy is hamar,de persze annyira nem hamar,mintha magán életbiztosítás lenne.Én a helyedben a kezembe venném az ügyet,fognak neked adni tájékoztatást.Illetve az orvosi papírokat bekérték e már? Őszinte részvétem.
2020. okt. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a részvétet és a választ is! Bementem a biztosítóhoz, az ügyintezo hölgy meg volt döbbenve...nem értette, hisz sima (nem cég általi) biztosításkor halálesetkor 2 héten belül fizetnek. Emailt is írtam nekik egyébként, megkoszonték és azt írták, hogy utána néznek és keresnek...

A férjem cége megint megpróbálja őket sürgetni. Olyan kellemetlen ez nekem.. Már lebegtettem a fejük felett a per szót is, bár eszem ágában sincs ilyesmihez fordulni.

2020. okt. 27. 21:04
 7/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.Igen,sima életbiztosításkor sem minden esetben fizetnek 2 héten belül,de azt még mindig nem tudjuk,hogy tőled milyen papírokat kért be a férjed cége,ha már ők intézik a kárbejelentést? Nem hinném,hogy minden esetben a biztosító a hibás...

Ugyanakkor rávilágít az öngondoskodás fontosságára,így egy ilyen nem várt eseményél nem másokra vagyunk utalva.

2020. okt. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Állítólag minden papír bent van. Nem kellett semmi extra. Halotti anyakönyvi kivonat és társai. A kedvezményezett én vagyok, de a szerződő nem, ezért én kb ki vagyok hagyva, semmit nem intézhetek. Mindenki csak passzolgat jobbra-balra. Hívjam ezt, őt.. A telefont nem veszik fel, a cégnél megint csak türelemre intenek. Tegnap nagy nehezen az egyik biztosítós hölgy visszahívott, hogy kerestem?? Igen, az utóbbi pár napban jópárszor.. Utánanéz és visszahív 1 fele. Nos, azóta is hív.

Tudom, örüljek, hogy jár. "Örüljek". Már felmerült a cég HR-es főnöke és köztem a per szó is ugye,(amint már írtam) de úgy látom az se segít. A városban és a megyében a legnagyobb, leghiresebb multiról van szó. Szomorú, csalódtam bennük.

2020. okt. 31. 08:40
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindenkinek a válaszokat! Ma megérkezett a pénz.
2020. nov. 6. 14:52
 10/10 anonim válasza:
Szia ha szabad érdeklődni mennyit kaptál?
2023. aug. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!