Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Külföldön élö magyar honfitars...

Külföldön élö magyar honfitarsaimtol vagy tarsadalombiztositasban jartas személytöl varnék valaszt. Mindenkinek kell fizetnie tébét?

Figyelt kérdés
A történet röviden: 8 éve élek külföldön, dolgoztam is ott, de jelenleg otthon vagyok a kisgyermekemmel, a férjem tart el, mivel nincs keresetem de van maganbiztositasunk, ami kiterjed külföldre is, bizonyos hatarok között. Sajat lakasom van Pécsett, ahonnan nem jelentkeztem ki, mert eleinte amikor férjhez mentem, nem volt biztos, hogy visszajövünk e, vagy kinnmaradunk és ugy gondoltam, miért is tenném ezt, nem akartam minden szalat felégetni, eszembe se jutott, hogy ez ilyen fontos lehet. İdén aprilisban jött a nevemre egy levél az apehtol, hogy nem tisztazott a tarsadalombiztositonal a statuszom és faradjak be hozzajuk mert ki kell töltönöm bizonyos nyomtatvanyokat. Most hazalatogattunk, bementem az irodajukba,az ügyintezö hölgynek elmeseltem, hogy külföldön vagyunk, nem vettük igenybe a tébét és szeretném tisztazni ezt az egészet. Azt a valaszt kaptam, hogy öket csak az érdekli, van e bejelentett lakcim, akinek van annak kell tébét fizetnie, raadasul visszamenöleg is ki kell fizetni!! 2007ben hoztak ezt az uj törvényt. Létezhet ilyesmi, hogy ki kell fizetnem valamit,amit nem is vettem igénybe? Raadasul visszamenöleg?
2010. aug. 14. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, ez hivatalosan így van, 2007 április 1. óta kell fizetni mindenkinek, aki után nem fizet munkahely, viszont csak havi 5000 Ft-ról van szó, nem egy nagy összeg még így visszamenőleg sem. Csak akkor nem kell fizetned, ha EU-tag országban vagy, és ott fizetnek utánad TB-t. Az EU-n belül elég egy országban fizetni.

A törvénytől függetlenül csodálkozom az apeh-es ügyintéző kemény szívén, mert nem jellemző, hogy visszamenőleg is behajtják. Általában attól a naptól kezdve fizettetik, hogy bejelentkezel náluk.

2010. aug. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszodat. Az utolso mondatodat ugy kell értelmeznem, hogy ha nem mentem volna be, akkor nem fizetnék? Van kb. 10 olyan ismerösöm, aki hasonloan, külföldön él magyar lakcimmel és én vagyok az egyetlen, aki ilyen levelet kapott.
2010. aug. 14. 23:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondat alatt azt értettem, hogy rengeteg múlik az ügyintéző jóindulatán. Van, amelyik kekeckedik, hogy visszamenőleg is ki kell fizetni, van amelyik beregisztrál aznaptól, és nem foglalkozik vele, hogy korábban fizettél-e. Tőlem sem kérték visszamenőleg, az apehos elmondása szerint ha egyszer már fizetek, a kutya sem foglalkozik azzal, hogy a korábbi években is biztosított voltam-e. A rendszer csak az aktuális "potyautasokat" dobja ki.
2010. aug. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én 2009-ben egy orvosnál tapasztalatam meg, hogy nem érvenyes a TB kártyám.

Bementem az APEH-hez, 5 perc megkötöttük a szerződést, azóta fizetnem kell a havi, jelenleg 4950 forintot.

Visszamenőlegességet egy szóval sem emlitettek.

2010. aug. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Küldd be a bejelentő lapot az APEH-nek a mai dátummal. És a többi "nyasgem" :D
2010. aug. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!