Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Másnak is ennyivel emelkedett...

Másnak is ennyivel emelkedett a KGFB??

Figyelt kérdés

Tavalyról idénre több, mint 23 ezer forinttal nőtt a kötelezőm, amit nem csak felháborítónak, de valami egészen pofátlannak is tartok.

20 éves kisautóról van szó, nem hogy az elmúlt egy évben, soha az életben nem okoztam kárt, a bónusz malusz besorolásban is eggyel feljebb kerültem tavalyhoz képest és mégis most küldték ki a következő egy évet és 23 ezerrel, mintegy 35%-kal emeltek. Ez mi? Miért van az, hogy minden évben egyre csak nő és nő a kötelezőm?

És a "vicc" az egészben, hogy már egy rakás biztosítót végignéztem, hogy akkor váltok másikra, (eddig amúgy minden évben - 3x, azóta vagyok üzembentartó - váltottam, mert folyamat emelni akartak mindenhol ill. volt közben lakcím változás) és ennél csak drágábbat találtam.

Nektek is ilyen brutális összeggel emelték a kötelezőtöket és ez az emelés tulajdonképpen "normálisnak" minősül?



2023. okt. 30. 19:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Semennyivel nem emelkedett, 32e az éves díj, tavaly is ennyi volt, nincs olcsóbb nekem, de nem is váltanék. B10, 2002-es fiat punto.
2023. okt. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én csak B3-mas vagyok, tavaly volt 62 ezer ft most meg majdnem 86 ezer.... A kocsim 2004-es.
2023. okt. 30. 19:44
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Csinálj új kalkulációt! Meddig tart?
2023. okt. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyik évben B10-re a Posta Biztosító a duplájára emelte a díjat. Erre csináltam egy új kalkulációt a Netrisk honlapján, kiadta, hogy az Allianznál régi áron köthetek, úgyhogy át is kötöttem gyorsan oda. Ennyi.
2023. okt. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem csak 5ezerrel lett több. Hiába kalkuláltam újat, idén nem volt olcsóbb. Majd talán jövőre.
2023. okt. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Emelkedtek a javítási költségek tavalyhoz képest, ezért is emelnek a díjakon. Meg azért is, mert megtehetik.
2023. okt. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

nézd mega netrisk-en hogy a többi biztositó mit ajánl



Én minden évben megnézem hol mennyi lenne a következő évi és ha van olcsóbb mint ahol vagyok akkor váltok


Idén nem váltottam mert ahol vagyok az volt a legolcsóbb de igy is emelkedett 28 ezerről 32 ezerre


szerintem is pofátlanul emelik a KGFB-t

2023. okt. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen írtam, hogy csináltam új kalkulációt több oldalon is és a többi biztosítóhoz még ennél a 86 ezernél ki is magasabb összeg jött ki. Nem értem. Mármint oké, h emelik, na de 23 ezerrel azért szerintem már minden határon túlmegy.

Mindegy csak felbsz, mert minden évben egy kategóriával feljebb megyek ugye, soha nem okoztam kárt és mégis csak emelik és emelik több tízezrekkel. Legelső évben is az Allianz 20 ezerrel emelt, akkor átmentem máshova, ők is emeltek, megint váltottam és itt megint ez van, h 23 ezerrel emelnek.

2023. okt. 30. 23:38
 9/13 anonim ***** válasza:
Sajnos nem midig tükrözik az árak a balesetmentes vezetést.
okt. 31. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Orbáni infláció van
okt. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!