Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Másnak is ennyivel emelkedett...

Másnak is ennyivel emelkedett a KGFB??

Figyelt kérdés

Tavalyról idénre több, mint 23 ezer forinttal nőtt a kötelezőm, amit nem csak felháborítónak, de valami egészen pofátlannak is tartok.

20 éves kisautóról van szó, nem hogy az elmúlt egy évben, soha az életben nem okoztam kárt, a bónusz malusz besorolásban is eggyel feljebb kerültem tavalyhoz képest és mégis most küldték ki a következő egy évet és 23 ezerrel, mintegy 35%-kal emeltek. Ez mi? Miért van az, hogy minden évben egyre csak nő és nő a kötelezőm?

És a "vicc" az egészben, hogy már egy rakás biztosítót végignéztem, hogy akkor váltok másikra, (eddig amúgy minden évben - 3x, azóta vagyok üzembentartó - váltottam, mert folyamat emelni akartak mindenhol ill. volt közben lakcím változás) és ennél csak drágábbat találtam.

Nektek is ilyen brutális összeggel emelték a kötelezőtöket és ez az emelés tulajdonképpen "normálisnak" minősül?



2023. okt. 30. 19:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Drágulnak az alkatrészek ha téríteni kellene egy-egy kárt, drágult a munkaerő, sajnos most ilyen időszak van. Nem, később sem hiszem, hogy ezek visszakúsznának egy olcsóbb szintre. Ha esetleg van más biztosításod, pl lakás, akkor annál a cégnél valami többes kedvezményt megnézhetnél, hátha valamelyikből le tudsz írni egy kis pénzt és akkor végeredményben máris nem 23 ezres az emelkedésed.

Egyébként az is sokat számít, hogy régi az autód, amikhez már nincs utánpótlás alkatrészből annyi.

2023. okt. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
41%

"azért szerintem már minden határon túlmegy."

ezt felejtsük már el, semmilyen határon nem megy túl, mert

-ha 45x-ére emelné az is legális, mert 50 nappal előre szól

-lehet váltani.

ennyi. nyavalygás helyett váltás, váltás.

2023. okt. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
55%

"Egyébként az is sokat számít, hogy régi az autód, amikhez már nincs utánpótlás alkatrészből annyi."


semennyit se számít, mert a MÁSIK kárát fizeti nem a sajátod, a díjakat más statisztika szerint lövik be a cégek.

2023. okt. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!