Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mit tudok tenni ebben az esetben?

Mit tudok tenni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Édesapám el hunyt és volt neki egyszer egy hitele amit törlesztett 560 ezer ft maradt fent. Meg volt egy életbiztosítása is ami 1 millió forintot fizet. A hagyatéki tárgyaláson édesanyám átvállalta a hitelt, hogy majd ő kifizeti. A biztosítónál úgy egyeztünk meg, hogy édesanyám számlájára megy egyben az összeg. A múlthéten csütörtökön meg érkezett az összeg a számlára és ha nem futok össze vele a városba akkor nem is tudom, hogy megjött a pénz a testvérem viszont tudott mivel otthon lakik még. Szóval anyám kifizette a fent maradó összeget egyben viszont a maradékot pedig a testvérem elvette és nem hajlandó kifizetni ami jár.

Viszont ebben az esetben nem tudom, pontosan mennyi is járna mert a biztosítási összeg 3 részre osztódott elméletileg de anyám kifizette a hitelt belőle amit át vállalt na most akkor én az 1 millionak az 1/3-a illet meg vagy a maradék 540 ezernek az 1/3-a



nov. 20. 18:17
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Es en nem ezt mondtam? Hagyateki utan csak akkor fizet a biztosito ha van orokos.(ha nincs kedvezmenyezett) Ha mindenki visszautasitja akkor nem lesz orokos es nincs mivel kerni a biztositast.
nov. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!