Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérlet? Mit tudok tenni...

Albérlet? Mit tudok tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Az albérlőm eddig rendesen, mostmár sajnos egyaltalan nem fizeti a lakásom bérleti díját. Többször szóltam már neki és csak ígérgetés van, kifogásokat keres. Ha eddig késett is mindig elnéztem, megértettem a problémáit. A mai napon azonban már betelt a pohár hogy egész nap vártam mert igergette hogy jönni fog.
2023. aug. 3. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Ki kell tenni, amint tudod.

Először is mond meg neki, hogy tipli van. Ha beleegyezik akkor hajrá.

Ha nem akar menni dobd be neki, hogy elengeded az utolsó havi diját / visszaadod a kaucióját is, csak menjen. Hátha benyeli a dolgot. Aztán ha megy levonni amit le kell és viszont látás.


Ha meg nem tudod rávenni, hogy menjen akkor megszívtad keményen. A jogi út MO-n egy járhatatlan dolog, végtelen ideig eltart mire kilakoltatják.

Vagy maradnak a szürke megoldások, kétajtós szekrény kancigány beköltöztetése mellé, "felújítás" címszóval ajtót ablakot leszerelni, gázt, villanyt kikapcsolni...

2023. aug. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

"Ha meg nem tudod rávenni, hogy menjen akkor megszívtad keményen. A jogi út MO-n egy járhatatlan dolog, végtelen ideig eltart mire kilakoltatják."


Egyszer próbált meg az albérlőm ellenkezni, kifigyeltük hogy mikor hagyja el a lakást aztán nyolcan körbeálltuk és ott helyben kidobáltuk a cuccait az ablakon az utcára meg a csávót is.

2023. aug. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

2

Igen, ez az amiért 2 év felfüggesztettet kaptok mind a 8-an ma MO-n és még a nem fizető bérlő fogja könnyes szemmel mesélni a történetét a fókuszban...

2023. aug. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Inkább az ellenem irányuló per tartson a végtelenségig míg bebizonyít mindent (ha be tud egyáltalán) úgy hogy közben nálam van a lakásom mint hogy én pereskedjek és törvényeskedjek, ameddig szépen leamortizálja a lakásomat.


(7 éve történt az eset és nem, nem tett feljelentést)

2023. aug. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdező siess, mert ha elhúzódik az ügy a tél miatt nem tudod majd kitenni csak május 4. után.
2023. aug. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Vasárnapig várok. Ha semmi akkor hétfőn intézkedem.
2023. aug. 4. 13:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Intézkedtél? Hol van a lakás?
2023. szept. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!