Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Posta lakásbiztosítás - túl...

Posta lakásbiztosítás - túl szép, hogy igaz legyen?

Figyelt kérdés

Anyám kötött egy postai lakásbiztosítást havi 3000 forintért, és szerinte ez mindent is fizet majd. Nekem ez viszont elképesztően sántít, mert még csak a lakást se mérték fel, szóval mi értelme lenne 3000 forintos, mindent fedező lakásbiztosítást kínálni egy tegnap épült kastélyra és egy fogpiszkáló által összetartott kis vityilóra egyaránt?


Arról nem is beszélve, hogy honnét tudja így pl. a posta, hogy mi volt már eleve rossz, és mi romlott el csak a biztosítás megkötése után? Anyám esetében pl. rögtön 3 dolgot is meg lehetne javíttatni a házban, és szerinte ha beviszi az ezekről kiállított számlát, akkor azt majd fedezni is fogják.


Szerintem ez nonszensz, és szinte biztos vagyok benne, hogy már az első bevitt számlánál pofáraesés lesz a vége. Erről tapasztalata valakinek?



febr. 14. 17:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

A biztosítók négyzetméter alapján számítják a díjat. Sajnos vagy nem sajnos.

Biztosítási káreseményre fizetnek. A 100 éve csöpögő csap javítását nem fizetik. Szép is lenne..

Ha elkezd beázni a plafon, bizony kijönnek. És ha megállapítják, hogy az a plafon a szerződés megkötése előtt is már ázott, akkor nem fizetnek.

De egy jó nagy leszúrást kaphat biztosítási csalásért.

febr. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

És mi a helyzet a lakás állapotával? Ha pl. én egy omladozó vityilóban lakom, és valóban a biztosítás megkötése után potyog le a vakolat, törik el a cső, esik le a cserép, a fizetnek?


Ennek józan paraszti ésszel semmi értelme nincs. Ha én biztosító vagyok, akkor pl. nem adok ki vakon életbiztosítást, mert nem mindegy, hogy egy 20 éves, makkegészségessel kötöm meg a szerződést, vagy egy 80 évessel. Erre annyit mondott anyám, hogy hát a kollégái mondták, hogy márpedig fizet a biztosító... hát nagyon kíváncsi leszek.

febr. 14. 18:30
 3/11 anonim ***** válasza:

Bizonyos életbiztosításokat nem is adnak ki vakon. Eü. állapothoz és életkorhoz kötik a díjat.

Potyogó vakolatra és lehulló cserépre sem fizetnek. Ez biztosítás, és nem lakásfenntartó szövetkezet.

Ha a vihar lefújja a cserepet és a falra rázuhan a fa - és leveri a vakolatot -, akkor fizetnek, de azért nézik, hogy az cserép milyen idős volt, mekkora területen hullott le, stb. A teljes tetőt nem cserepezik át. Vakolat detto. Van egy négyzetméter-ár, van egy szorzó és a szerződő vagy elfogadja, vagy nem. Lehet vitatkozni, pereskedni.

Csőtörést szerintem kifizetik - az eltört szakaszon, de nem a teljes csövet -, és bizonyos szerződéseknél az elfolyt vizet is.

Összességében a biztosító szokott jól járni.

febr. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért tisztázzuk, hogy a biztosító eleve nem fizet ilyenekre, hogy elromlik a hűtő vagy a csap. A biztosító külön kiegészítő biztosítások hiányában KÁRESEMÉNYEKRE fizet. Pl. ha a szél letépi a zsindelyt a tetőről. Vagy ha a falban eltörik a csap és szétázik a fél szoba.


Ugyan így a legtöbb biztosító külön kiegészítés nélkül nem fizet a vagyontárgyakra sem. Különben mindenki azt kamukázná, hogy a viharban betört az ablak aztán az ablak alá támasztott Csontváry kép szétázott és csak egy üres vászon maradt belőle...


El kell olvasni a biztosítási szerződést és abból ki fog derülni, hogy pontosan mire fizet. Leginkább semmire, a biztosítók utálnak fizetni.

febr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is valahogy így gondoltam, csak ő áradozott, hogy a nő elmondása szerint még a nyílászárókat is fedezi meg minden... Na mindegy, nemsokára beadja majd vízfolyás miatt a WC-re, aztán kiderül mit mondanak.
febr. 14. 20:54
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nehezen értem, hogy miért a postán köt valaki biztosítást. Miért gondolják úgy emberek, hogy egy postás alkalmazott jobban ismeri a biztosítást, mint egy alkusz vagy a biztosító alkalmazottja.


Bár valószínűleg elsősorban az idősek veszik igénybe, kisebb településeken a postát. Ezt valahol megértem, de a postában akkor sem bíznék.


Ahogy fentebb többen írták a csöpögő csap, folydogáló wc víztartály az nem biztosítási esemény. Hacsak nem villámcsapás következménye vagy valami ilyesmi.


Anyukádnak meg kellett kapnia a szerződési feltételeket. kb. 20-40 oldalas iromány. Abban minden benne van, hogy mire és hogyan fizet a biztosító. Ha nem kapott ilyet akkor a Posta biztosító oldaláról biztosan le lehet tölteni. Azt kell első körben elolvasni.

febr. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 BlackSword ***** válasza:
100%

Egyébként más biztosítóknál sem mennek ki...


6#

Szerintem ezt a felvetésedet külön - külön kellene vizsgálni esetenként... hiszen nem mindegy, hogy kit hasonlítunk kihez... láttam én már biztosítási alkuszt 8 általánossal... és ismerek közgáz diplomás postai ügyintézöt is... illetve biztosító emberét "mezei" érettségivel...

febr. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Na ilyenkor áll égnek a hajam,amikor a posta fél órás gyorstalpalóján képzett "szakemberek" még mindig eladhatnak biztosítást b@szdmeg...Elnézést kérek a választékos kifejezésemért.

15 éves szakmai múlttal a hátam mögött ez okozza nekünk még mindig a legnagyobb problémát.

A lakásbiztosítás tarifához nem kell kimenni,az ügyfél nyilatkozata alapján történik a díjkínálat kiadása,kivéve a vályog épületeknél,ott szemléznünk kell.

A biztosító tarifája a jelenéegi négyzetméter árakkal kalkulál,nagyjából reális újáépítési értékkel,ingóságnál avult értékkel,vagy számlával.

Káresemény az elemi kár,vízkár és egyéb nem előrelátható eseméyn miatt bekövetkezett kár.Az hogy valamire nem fordítottak gondot és tönkrement,könyörgöm nem káresemény.

Minden,a szerződésben rögzített kárra kockázatot nyújt a biztosítás.

De ha valaki arra számít,hogy majd abból újítja fel a lelakott lakását,az el van tévedve.De szeretném leszögezni,hogy amíg ilyen dilettánsok is eladhatnak biztosítást,addig lesznek bőven félreértések és én kérek elnézést.

Egyébként ezek után kíváncsi lennék arra a kötvényre.

febr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8, megszólalok én is, mint volt postai dolgozó. Kevés időt töltöttem ott -két diplomával és jelentős pénzügyi végzettséggel-, jobb lehetőség híján.

A narratíva az, ami a háttérből megy, hogy "vagy eladsz X mennyiségű biztosítást, vagy kitaposom a beledet." Képzés nincs. Az eladott biztosítások után jutalékot fizetnek. A dolgozónak keveset, a központi igazgatónak többet.

Alig van olyan postai dolgozó, aki ne lett volna kénytelen megvásárolni saját magának és a családtagjainak a különféle biztosításokat. Tette ezt annak ellenére, hogy a piacon jobbat is talált volna, és tette/tették azért, mert ment a háttérből a fenyegetés.

Kiléptem onnan az első adandó alkalommal, ugyanis a gyomrom forgott attól, ami ott folyik. A kérdező édesanyját valószínűleg rendesen alul tájékoztattak.

Az nem baj - sőt -, ha van az ingatlanon biztosítás. De azt nem lett volna szabad így eladni.


Ps: az egyik volt kollegámnak ősszel halt meg az édesapja. Az un. kegyeleti biztosítást - ami "aznap már fizet, told csak ide a pénzedet" - azóta se fizették ki. Központ, kérvény, millió nyomtatvány, másik számlaszámot kérünk; plusz "igazold, hogy az apád és azt is, hogy meghalt". És ha a cihában gyűjtötték volna a havonta befizetett összeget, anyagilag most beljebb lennének.

febr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9 respect, hogy ezt leirtad. Más volt dolgozótól is hallottam ilyet
febr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!