Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Lakásbiztosítás váltás március...

Lakásbiztosítás váltás márciusban akkor is ha nem most van az évfordulóm?

Figyelt kérdés

Ha jól értem akkor most már lehet majd évfordulóra lakásbiztosítást is váltani. De nekem az évfordulóm novemberben van, előre kifizettem az éves díjat. Ilyen esetben fel kell mondanom vagy hogyan történhet a váltás?

Netrisken nézelődtem de ott csak a fapados csomagok között tudsz egyszerűen váltani, ha már bármi "extrát" bejelölsz akkor mindenféle indokkal nem ad ajánlatot. Szóval nincs ez kiforrva egyáltalán ahogy látom és egyenként kell átnyálazni az ajánlatokat vagy felhívni a biztosítókat.

Szívesen váltanék amúgy mert csak tavaly 20000-rel nőtt a biztosításom, 2020 óta duplája lett.

Ti fogtok váltani? Ha igen, miért, ha nem miért nem?


febr. 9. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Még nem tudom váltok-e, február utolsó hetére terveztem, hogy megnézegetem.


A biztosítóm 12 nappal ezelőtt küldött egy értesítőt, részletes ismertetővel; akkor tudtam meg, hogy márciusban rendkívüli váltási lehetőség lesz.

A döntéshez a Magyar Nemzeti Bank Minősített Fogyasztóbarát Otthonbiztosítás Összehasonlító oldalát ajánlották, amely a tájékoztató levél szerint a fogyasztóbarát minősítéssel ellátott lakásbiztosításokra vonatkozó összes ajánlatot tartalmazza.


De, eddig is minden évforduló előtt nézegettem a lakásbiztosítási lehetőségeket, akárcsak a KGFB-vel teszem. Nagyon hosszú ideje a legjobbak közt találtam, ahol vagyok, és a KGFB-m is, messze rekordot döntve, folyamatosan hatodik éve náluk van. (Előtte 1-3 év után, durván emelt díjajánlat miatt menekülnöm volt érdemes; régen már voltam egyszer náluk is, akkor 2 évig.)

A lakásbiztosítást frissíteni szoktam, ha látok új lehetőséget; pl. legutóbb néhány száz forintért a lakcímen lakó minden személyre komoly kiegészítő baleseti, táppénz, kórházi ápolási biztosítást lehetett kötni. Vagy néhány éve, főként az unokáim miatt, megszaporodtak az elektronikus kütyük, azoknál kértem a biztosítási összeg emelését. Mivel ezek értéknövelt esetek, nem kell az évfordulóhoz igazítani, bármikor örömmel fogadnak, új biztosításnak számít, és onnan indul az új biztosítási év.

Komolyabb kártérítést még nem igényeltem; egy hirtelen támadt, örvénylő szélvihar úgy becsapott ablakokat, hogy kettő üvege kitört. Nem volt kárfelmérés, küldtek egy listát, hogy ha ott csináltatom, velük szerződésük van, nem kell fizetnem, elszámolnak egymással. Az első, akit hívtam, mondta, hogy neki úgy egyszerűbb, ha a műhelyében csinálja, nekem sem jó, ha a maradék üveget nálunk töri, szedi ki, úgyis van több helye, autóval jön egy kört, összegyűjti, aztán vissza is hozza, el tudja számolni, nem kell érte külön fizetni. Délelőtt elvitte, délután hozta is.

febr. 10. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lakásbiztosítást nem kötünk egyedül.Én sem cserélek ki vízvezetékcsövet,hanem hívok hozzászakembert,mert nem értek hozzá.
febr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!