Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Van értelme szerintetek ma...

Van értelme szerintetek ma egy 20-as, 30-as embernek nyugdíjbiztosítást fizetgetni minden hónapban?

Figyelt kérdés

A nyugdíjkorhatár 70-75 év között lesz lassan. Nem beszélve ezekről a rekord inflációkról, a forint romlásáról és a korábbi magánnyugdíjpénztár felszámolásról...


Nincs jobb helye ezeknek az összegek a jelenben?


Milyen érvek vannak mégis fizetni?


Hangsúlyozom: 20-as, vagy esetemben 30-as évei elején járó emberről beszélünk. Messze még nekem a nyugdíj.



febr. 27. 16:33
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Magyarországi nyugdíjbiztosítást semmilyen korban nincs értelme fizetni.


Alacsony hozam, magas kezelési költség és vicc szintű biztosítási összegek jellemzik a piacot.

febr. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Magadnak befektetni több értelme van.
febr. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%
Bármilyen biztosítást megéri fizetni, hiszen ebből élnek az ügynökök. Ha nem érné meg nekik, hogy mások fizetik a hülyék adóját, akkor már nem léteznének.
febr. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Nincs sajnos.


A mögöttes befektetésektől függetlenül szemlélve, maga a konstrukció nettó ráfizetés (az előnyt jelentő adójóváírást bőven felzabálja a negatív kamatos kamatként dolgozó költség).


Egyedül olyan téren előnyösebb mint saját befektetést tartani, hogy a nyugdíjbiztosítás vagyon nem nyúlható le tőled végrehajtás során.


Ezen kívül a nyugdíjbiztosítás nem a mindenkori nyugdíjkorhatártól függ, hanem a kötéskoritól. Tehát hiába emeli a politikusmaffia a nyugdíjkorhatárt, te akkor is hozzájutsz a nyugdíjbiztosítási vagyonodhoz a kötéskor érvényes korhatárt betöltve.

febr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 krwkco ***** válasza:
58%

"Van értelme szerintetek ma egy 20-as, 30-as embernek nyugdíjbiztosítást fizetgetni minden hónapban?"

Ahogy előttem is írták a nyugdíjbiztosítás előnytelen. Akkor már inkább NYESZ-R számla. Ahol saját magad tudsz dönteni a befektetésekről. Igaz, hogy forintra van korlátozva. De a BÉTa piacon -korlátozott választékkal- lehet külföldi részvényeket is vásárolni.

Viszont nem biztos, hogy ilyen fiatal korban érdemes nyugdíjra takarékoskodni. Az átlagember pénzkereső időszaka kb. a 20-as éveitől a 60-asokig tart. Ezzel szemben a kiadásai:

20-30-as évek: otthonteremtés, autó, utazás, stb.

30-40-es évek: lakáshitel törlesztés, kiadások a gyerekekkel kapcsolatban

és 40 fölött adódik szabad forrás a nyugdíj előtakarékosságra.

Ezért korai komoly összeget olyan módon lekötni, hogy az csak a nyugdíj idején legyen felhasználható.

febr. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
A nyugdíjbiztosítás szerintem sem jó, sajnos én is beleugrottam pár éve, de már ezerszer megbántam. Röhejesen alacsony a hozam, ahogy előttem is írták. A takarékoskodást viszont szerintem érdemes már megkezdeni fiatalon egy akkora havi összeggel, amit nem érzel meg.
febr. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

De, van jobb helye.

Pl. egy ingatlanban, aminek 50 év múlva is lesz bevétele, hozama.

A "biztosítást" fizetgetni akkor van értelme, ha 1-2 év hiányzik a nyugdíjminimum feltételekhez.

De inkább akkor részidőbe vagy bárhogy bejelentve is lehet növelni ezt az időt.

Addig még ezerszer változhatnak a feltételek is!

febr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6: Szerintem ő nem arra gondol, hanem hogy az államnak fizetni, ahogy az eü adót is lehet neki fizetni, ha nincsen állásban. Szolgálati évhez.
febr. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Inkább egy nyugdíjpénztár, én is olyat fizetek, sokkal egyszerűbb, könnyebb és rugalmasabb, mint a biztosítás.
febr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%
Igen. Van értelme. Sőt! Igazából ekkor van csak igazán értelme. 40 évesen elkezdve már szerencse is kell a jó hozam eléréséhez. Egy részvénycsomag hosszútávon tud jól teljesíteni.
febr. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!