Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha nem volt a lakásomon...

Ha nem volt a lakásomon biztosítás és vízkárt okoztam, akkor hogyan tudok úgy eljárni a károsultak biztosítójánál, hog ne kelljen fizetnem, illetve minél kevesebbet?

Figyelt kérdés

Kádcsere volt, és egy ismerősöm végezte. Eltörte a fűtéscsövet, így 4 lakás elázott alattam. Sajnos a biztosítóval másnapra volt megbeszélve a biztosítás kötése, így aznap még nem volt élő biztosításom. Nagyon sok víz folyt el, elismertem, hogy a károkozás nálam történt.

Most kaptam a legalsó lakás biztosítójától egy levelet, hogy fizessek meg 60 ezer Ft-ot. Ezzel még nincs is bajom, de fogalmam sincs, hogy mennyi lesz a vége, és ezt ténylegesen behajthatják-e rajtam, illetve milyen feltételekkel tudok egyezséget kötni a biztosítóval. Sajnos kiskeresetű ember vagyok, egyedül és nehezen élek. Nem tudom, hogyan kell eljárnom úgy, hogy a lehetőségekhez képest mindenki jól járjon.


2011. márc. 28. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha aznap nem volt érvényes biztosításod akkor csak és kizárólag téged személyesen terhel minden felelősség, a biztosítód semmit sem fog téríteni.


Jön majd szépen sorba a 4 lakásból a kárigény, amit be kell fizetned. Ha nem fizeted be akkor egy nagyon rövid tágyalás után (bár mivel elismerted lehet nem is lesz tárgyalás) átadják behajtónak a követelést, ami aztán visz mindent, amit talál.

2011. márc. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
TÁRSASHÁZI biztosítónak kell fizetnie elvileg ha van benne felelősségbiztosítás!! Nagyon gyorsan meg kell keresni a közös képviselőt és beszélni vele erről. Akár kötvényt kikérni, írni a társasházi biztosítónak. Ha van, akkor azt a 60-t sem kell kifizetni. Ha nekik nincs akkor be fogja hajtani az alul lakók biztosítója.
2011. márc. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Azt nem értem, hogyha az ismerősöd törte el a csövet, akkor te miért nem hajtod be rajta a pénzt, amit az alattad lakók követelnek?

Amúgy meg nincs mit tenni, fizetni kell, mert a biztosítód nem fizet semmit.

2011. ápr. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!