Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Munkaügyi, TB. Mi a teendő...

Munkaügyi, TB. Mi a teendő ilyen helyzetben? Panaszt lehet tenni?

Figyelt kérdés

2012-ben végeztem az okj-s képzésemmel.

Édesanyám bement a munkaügyi központba megérdeklődni, hogy mi a teendő. Azt mondták neki, hogy "NEM KELL BEJELENTKEZNEM, HOGY MUNKANÉLKÜLI VAGYOK" !!!

Jelenleg még munkám nincs, de így TB-m se.

Megtudnám igényelni, de ahhoz 3 hónapos bejelentett munkanélkülinek kellene lennem!

Mit tanácsoltok? Miért mondták azt, hogy nem kell bejelentkeznem, ha 1x KELL!!!????



2013. jan. 29. 11:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Tudom nekem kellett volna bemennem, de nem tartózkodok sokat otthon. Éppen arra járt, gondolta megkérdezi.
2013. jan. 29. 11:42
 2/9 anonim ***** válasza:
22%

Nem tudom miért mondják ezt. Full idióták. Én bementem, bejelentkeztem, önk. nál kértem a TB fizetést.

1 hét múlva jött a levél, hogy 1 évig fizetik helyettem.

2013. jan. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De akkor így panaszt nem lehet sehol sem tenni? Mondjuk KORMÁNY ABLAKNÁL? Vagy sulis papírt bemutatni, hogy ekkor és ekkor végeztem... bár azt mondta bnőm, hogy attól még dolgozhattam valahol.. na de annak akkor csak lenne nyoma valahol, hogy engem bejelentenek. Alkalmi munkám volt előző évben, ami 5nap volt összesen. A másik meg, attól hogy valaki be van jelentve, mint munkanélküli, attól még az is dolgozhatott a 3 hónapban feketén...
2013. jan. 29. 12:13
 4/9 anonim ***** válasza:

"Miért mondták azt, hogy nem kell bejelentkeznem, ha 1x KELL!!!????"

Mert valóban nem KELL, hanem LEHETŐSÉG.

Ha akarsz, bejelentkezel, ha nem akarsz, nem.

A TB rendezés igényléséhez nem kell "3 hónapos bejelentett munkanélkülinek" lenned.

Bejelentkezel a munkaügyibe, regisztrálnak, kapsz egy igazolást, hogy regisztrált álláskereső vagy és nem részesülsz ellátásban. Azzal mehetsz a TBd intézni már akár aznap.

Viszont arra az időre amíg nem volt rendezett a TBd (az önkormányzat visszamenőlegesen nem rendezheti) be kell jelentkezned a NAVhoz és meg kell fizetned az elmaradásod.

"A másik meg, attól hogy valaki be van jelentve, mint munkanélküli, attól még az is dolgozhatott a 3 hónapban feketén..."

Ennek meg semmi köze a problémádhoz.

Max, ha feketén dolgoztál és rájönnek, még meg is büntetnek.

2013. jan. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Rendben! Köszönöm szépen!

Ez a fekete munka csak feltevés volt, mert nem dolgoztam sehol sem, csak alkalmi munkám volt egy rendezvényen. De arra természetesen be lettem jelentve. Van róla papírom.

2013. jan. 29. 13:06
 6/9 anonim ***** válasza:
29%

Istenem, de sötét vagy, már bocs... El is olvastad, amit leírtál? :D

Azt mondták, hogy nem KELL, de lehetni LEHET. De senkinek nem kötelező regisztráltatnia magát, de ha érdeked úgy kívánja, megteheted... Én ezek után anyukádnál, meg az iskoládnál tennék panaszt, hogy nem tanítottak meg szöveget értelmezni.

2013. jan. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 verde ***** válasza:
0%
igazuk van az előttem szólóknak, magadnál tegyél panaszt!
2013. jan. 31. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Képzeld elolvastam... De ha már itt tartunk akkor talán te vagy a sötét, mivel tanácsot kértem, nem azt hogy itt megmond a "tutit". Nem vagyok kíváncsi a kis véleményedre. Tartsd meg magadnak.


Mellesleg nem magamtól találok ki valamit, hanem ezt mondta nekem ismerősöm, mivel mikor ő kiakarta váltani a tb-t, azt mondták neki, hogy 3 hónapnak meg kell lenni!!!

Arról én meg nem tehetek, hogy neki így intézték a dolgát, és kénytelen volt ez miatt bejelentkezni a munkaügyibe!

2013. jan. 31. 17:37
 9/9 A kérdező kommentje:
Másik meg, miért kellene mindent tudnom? Gondolom ti mindennel annyira tisztában vagytok, hogy valami félelmetes. De erre már nem kell válaszolni, mert hidegen hagy.
2013. jan. 31. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!