Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Megéri a Unit Linked biztosítás?

Megéri a Unit Linked biztosítás?

Figyelt kérdés
Találkoztam egy független tanácsadóval, aki rá akar beszélni egy unit linked biztosításra a Uniqa biztosítónál. Jól hangzik amit kínál, de félek, hogy van benne buktató is. 1x már ráfáztam a Brokernet-el. Valaki tapasalat vagy tanács esetleg...

2013. máj. 9. 07:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem látod át a költségoldalát, akkor ne köss. Ha ügynök ajánlja akkor jó eséllyel drága.
2013. máj. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%

Nezd meg szerzodesed Teljes Koltseg Mutatojat a Magyar Biztositok Szovetsegenek oldalan ( [link] Hogy a gyakorlatban az adott szazalek hany forintot/eurot jenent szamold ki a TKM szamolo oldalon ( [link] Ezutan dontsd el, hogy megeri-e neked, illetve nem talalsz-e olcsobb megoldast.


Valoszinuleg ra fogsz jonni, hogy nem erni meg. Az ilyen szerzodesek eseten a befizetett elso 2 ev dijait mindenkeppen levonjak koltsegekre. Az ugynok az, aki viszont nagyon jol fog jarni.


Eletbiztositasok koltsegeirol reszletesebben: [link]

2013. máj. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

Most elárulok egy nagyon nagy titkot:


A FÜGGETLEN pénzügyi tanácsadó nem ad neked befektetési tanácsokat - csak pénzért, ugyanis abból él!


Akivel te találkoztal, az ilyen műszálas öltönyös ügynököcske volt. Ő meg abból él, hogy a bank / biztosító busás jutalékokat fizet, ha valami marhára sikerül rásózni a legdrágább konstrukciójú befektetéseit.


Azt remélem te sem hiszed el, hogy aki a saját eladásai után kapott jutalékból él az lehet független...

2013. máj. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%
Ez előttem válaszolónál a pont! Kedves kérdező, ha egyszer már ráfáztál a Brokernettel, akkor célszerű a leckét nem elfelejteni és messzire elkerülni ezeket. Bestens, Brokernet, Consequit, MPK. ...és lehet a listát folytatni.
2013. máj. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Ettől tartottam, így inkább hagyom a fenébe!

Köszi még1x!

2013. máj. 9. 15:52
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kötnék UL biztosítást, leginkább a hozzá nem értésem, a drágasága miatt. Illetve azért vannak nekem klasszikus metakarításaim, mert kockázatkerülő vagyok. Szerintem azt érdemes eldöntened, hogy valóban akarsz e egy kockázatos befektetést, vagy biztosítást, vagy mit?
2013. máj. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Utolsótól kérdezem, hogy neki milyen jellegű megtakarításai annak, melyik banknál stb. Mindenképpen szeretnék valami megtakarítás félét indítani, és én sem szeretem a kockázatot plusz én sem értek a tőzsdéhez és hasonló dolgokhoz.

Köszi

2013. máj. 10. 06:42
 8/22 anonim válasza:
10%

Szeretnék gratulálni minden "szakértőnek", aki lebeszélte a kérdezőt. Nekem van egy Unit Linked típusú megtakarításon és bizton merem állítani, hogy nem hülyeség és nem rossz!!

hatodik éve teszem félre a pénzem és már most plusszba van a visszavásárlási értéke.

Ha rám hallgatsz akkor bátran elindítasz egyet!

Egyébként ki ajánlotta ezt?

2013. máj. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%

Hallod, nekem meg van egy paradicsompalántám, ami már 15 éve évente 3 kiló paradicsomot terem. Miért nem veszel inkább te is paradicsompalántát, a legjobb befektetés!


Na, kb. ilyen szintű volt a megszólalásod.

2013. máj. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:

Nekem van egy 7 eves szerzodesem es jelenleg 430 ezer minuszba vagyok. Az inflaciot meg nem is szamoltam bele...


Azzal, hogy a szerzodesed mar pluszban van, meg nem feltetlenul ad okot a buszkelkedesre. Mennyi penzed lenne, ha az elmult 6 evben diszkont kincstarjegyet vettel volna minden honapban a havidijbol? Mennyivel tobb kockazatot vallaltal igy be?

Ugye, hogy nem is olyan hulyeseg lebeszelni embereket olyan szerzodesekrol, ami a jovore vonatkozoan csak a biztos es irgalmatlan magas koltsegeket es kotottsegeket es a varhato nyereseg teljes bizonytalansagat garantaljak?!

2013. máj. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!