Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Megéri a Unit Linked biztosítás?

Megéri a Unit Linked biztosítás?

Figyelt kérdés
Találkoztam egy független tanácsadóval, aki rá akar beszélni egy unit linked biztosításra a Uniqa biztosítónál. Jól hangzik amit kínál, de félek, hogy van benne buktató is. 1x már ráfáztam a Brokernet-el. Valaki tapasalat vagy tanács esetleg...

2013. máj. 9. 07:15
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
Ajánlom mindenki figyelmébe "Pénzvadászat: Életbiztosítás, vagy legalizált csalás?" című könyvet Csekő Lászlótól és Galambos Andrástól. Antikváriumokban meg lehet találni.
2013. máj. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Turi Viktor válasza:
Nem rossz az unit link De ha nincs tanácsadód aki etikus és normális akkor igen lehet vele bukni is!És nem 2 éves szerződések mint általában mondják!!Az csak a jutalék visszairási ideje a ügynöknek vagy tanácsadónak!!Aki igy köt annak nem tanitották az etikát!!Szakmát huzza le!!!
2013. máj. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
Teljesen egyetértek Viktor válaszával.
2013. máj. 17. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
megtakarítással kapcsolatban ne brókerrel, vagy egy-egy biztosító ügynökével beszélj, hanem alkusszal! az ügyfélért van, és egy jó nagy baromság, hogy neked kell fizetned a jutalékát.... azt az anyacég, vagy a biztosító fizeti.. nekem is van UL, amikor indítottam, 3-4 biztosító termékét hozta el nekem, és én választottam! azóta is tartja velem a kapcsolatot a csaj, már rengeteg mindenben segített
2013. jún. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Valóban a biztosító fizeti az üzletkötőt, azonban amit szeretnek elhallgatni, hogy ezt a *te* befizetéseidből teszik.


A dolog úgy működik, hogy a szerződéskötés után a biztosító kb a másfél éves befizetésedet előre odaadja jutalékként az ügynöknek, meg a főnökének, meg az ő főnökének, stb. Aztán ezt a pénzt szépen csepegtetve vonja le tőled, hogy mégse legyen már annyira feltűnő.


Ha véletlen korábban megszüntetnéd a szerződést, mint ahogy eredetileg vállaltad, akkor a biztosító előveszi a visszavásárlási táblázatot. Ezt csak azért találta ki, hogy ha nem tudja szépen kis összegekben elszedni tőled az ügynök jutalékát, akkor egyben levonja megszüntetéskor, hogy ő biztosan ne legyen mínuszban.


Végeredményben sokkal átláthatatlanabb, hogy mennyi is a levonás a te befizetéseidből, és számodra soha nem derül ki, hogy hány százezer forintnyi jutalékot kapott az ügynök és/vagy az MLM hálózata.

2013. júl. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:

Úgy élvezem hogy Magyarországon 10Millió pénzügyi szakértő él és mindenki ha olvasott már neten 2 mondatot akkor mindent teljesen tisztán lát. A sok barom aki előttem nyilatkozott(tisztelet és bocsánat a kivételnek) teljesen fogalmatlan és nem tudja mire jó a UL biztosítás. Ezzel nem azt mondom hogy neked az kell, de hosszú távú befektetésre a nincs nagyon jobb megoldás mint a UL (kivétel a részvény, de annak vállalnod kell a kockázatait)

Aki meg csak annyit hallott, hogy igen, a biztosítók meg az ügynökök tukmálják és amúgy szar meg drága annak szívesen mutatnék 1-2 jó UL terméket...

Hagyjuk is, nem akarom itt megváltani a sok sületlen marha egyéni beszűkölt világát, azt ajánlom ha hosszú távú megtakarításban gondolkodsz keress az ismerőseid között olyat aki ért hozzá és tőle kérdezd meg hogy szerinte rendben van-e az ajánlat amit kaptál, itt nem találsz olyat aki tudja mit beszél.

2014. máj. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Előző, az esetleg nem is merül fel benned, hogy az előző válaszolók nem sületlen marhák, hanem olyan, pénzügyekhez némileg értők akik átlátják az unit-linked biztosítások költségoldalát és össze tudják hasonlítani egyéb termékekkel és az alapján tudják, hogy nem érdemes ajánlani?


Nem csak az unit-linked alapfelállással lenne gond (biztosításnak álcázott befektetéssel csalni az adókedvezményekért), hanem főleg a hazai UL konkrét hátrányaival (többe kerül, mintha külön kötnél biztosítást és fektetnél be különböző alapokba, emellett még legtöbbször nem is annak ajánlják akinek mindkettőre szüksége lenne).

2014. máj. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Én 2 éve kötöttem Ul biztosítást, pont az Uniqánál. Megkérdeztem az egyik kollégámat, aki a bankszektorból jött és tőzsdézik, hogy mi a véleménye az UL típusú megtakarításokról. Azt mondta, hogy szerinte nem rosszak egyáltalán, csak sok idő... a tőzsde neki jobb, mert rövidebb idő alatt lesz nyereséges, de ahhoz, ugye érteni kell és egész nap figyelni...

Én egyáltalán nem értek a biztosításokhoz, de ezt a megtakarítási módot találtam a legjobbnak. Elég nagy a bizalmatlanságom a bankok irányába és az OTP megtakarítás sem garancia számomra semmire, ld. az egykori Posta Bank bedőlését. Nekem ezért volt szimpatikus ez a típusú megtakarítás:

-A biztosítok viszontbiztosításban állnak egymással, tehát, ha az egyik bedőlne, egy másik köteles azokkal a feltételekkel átvenni a portfóliókat, ahogy azt te eredetileg megkötötted velük. Ezt melyik bank tudja neked nyújtani?

-Sem a NAV, sem más szerv nem teheti rá a kezét, úgy tudom, bár nálam ez veszély nem áll fenn, remélem, nem is fog.

-Tudsz mellette eseti számlát nyitni, ami azt jelenti, hogy oda bármikor betehetsz-kivehetsz, kamatozik. Én oda hét hónapig raktam be x összeget havonta, a hetedik hónapra egy havi összeget kamatozott.


Senki sem szerelemből fialtatja a pénzed, ez biztos, nem kergetek illúziókat arról, hogy többszörösét keresi meg rajtam a biztosító de számomra ez a legjobb hosszú távú megtakarítás jelenleg. Volt egy célom, hogy 10 év múlva szabad felhasználásra szeretném kivenni a megtakarításom és a kamatokat és belevágtam. Ha 5 évre gondolkodsz, az UL nem biztos, hogy jó neked, főleg a kamatadók miatt.


Egy korrekt(ebb) tanácsadó nem rá akar beszélni valamire, hanem felméri az igényeidet és a pénzügyi helyzetedhez igazítva kiválasztja a neked valót ÉS elmondja az apró betűs részt is! Természetesen, ha nagyobb összeget teszel félre havonta, nagyobb előnyöket is kapsz.

2014. máj. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
#17-es, ha az UL csalás lenne, szerinted a PSZÁF nem csapott volna le rá?
2014. máj. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 SzarvasLászló ***** válasza:

#18ra reagálva:

végre valaki értelmesen elmagyarázott egy UL-et. Kinek és mire jó.

Ha én teszem, mint ezzel foglalkozó, a torkomnak esnek és kiszámolóval meg egyéb linkekkel jönnek.


Sosem volt túl olcsó termék, viszont annak (mint ahogy a #18-as írásából látszik) aki foglalkozik vele, annak nagyon meg fogja érni. (Aki nyugdíjprogramként köti annak pedig pláne, hiszen a 20%-os adójóváírás erőteljesen lecsökkenti a költségeket).


A UL annak való aki nagyobb összeget tud havonta elhelyezni benne, esetleg kihasználja az eseti díjfizetést nagyobb összegnél, és odafigyel rá.

2014. máj. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!