Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ebben az esetben fizet-e a...

Ebben az esetben fizet-e a biztosító, vagy nekem kell beperelnem a tetteseket /akiken sohasem lehet majd behajtani az összes keletkezett kárt/?

Figyelt kérdés
A közelmúltban felrobbant táti családi ház egyik szomszédja vagyok. /kiderült, hogy tolvajok lelopták a gázvezeték szerelvényeit, ezért robbant fel a ház, a rendőrség elfogta a 3 tettest./ Rendelkezem a házra biztosítással, a kárszakértő kinn is volt felvette a kárt./Akkor még nem tudták miért robbant fel a ház./

#biztosítás #házrobbanás #tettesek
2014. jan. 11. 18:00
 1/7 cicwarek ***** válasza:
100%
Rossz hírem van. Ha megvan a károkozó, a biztosító nem fizet.
2014. jan. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól értem, hogy a robbanás a Te házadban is kárt okozott?


A biztosítónak fizetnie kell. A biztosítási jogviszony a biztosító és a biztosított között van.

Az, hogy a kárt szándékosan egy harmadik fél okozta, az más kérdés, mert ilyenkor a biztosító követelheti a kifizetett kárösszeget a károkozóktól.

2014. jan. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én azt hallottam hogy csak akkor fizet a biztosító és azt is a szomszédé ha van neki biztosítás! Őszinte részvétem remélem sikerül valamit kapni!
2014. jan. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
Kedves 2.válaszoló. Az hogy a biztosító fizet-e nem abból tevődik össze, hogy van -e biztosítás,hanem, hogy a szerződése kiterjed-e ilyen káreseményre. Az, hogy a tettes megvan, szintén nem számít.A robbanás nem a biztosított házban történt,így arra nem hiszem. Talán idegen tárgy rádőlésével lehet próbálkozni, ez az alapbiztosításokban benne szokott lenni.
2014. jan. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

a logika egész jó...

A feltételben láttál már olyan írást, hogy a robbanásnak a házban kell megtörténnie?

Egy társasházban ezt talán jobban tudom szemléltetni. A földszinten történik egy robbanás, melynek következtében az egész társasház összedől. Társasház biztosítás mondjuk nem volt. A 10. emeleten levőnek akkor ne fizessen a biztosító, mert hiába omlott össze a ház, a robbanás nem ott történt?

2014. jan. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3-as: a szomszéd biztosítása is jó lehetne, ha felelne a kárért. Pl a robbanás azért következett be, mert elfelejtette elzárni a gázt... na akkor a lakásbiztosításban levő felelősségbiztosítására lehet rendezni a kárt -ha van...

A pontos sztorit még egyszer mondom nem ismerem, de nekem úgy jött le, hogy csak a betörők miatt történt a robbanás.

2014. jan. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk egy hülyegyerek 15 éve felgyújtotta a tetőt (társasház) - fáklyával szórakozott a padláson.A biztosító fizetett, az tettes családjának meg a felelősségbiztosítás alapján fizettek.
2014. márc. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!