Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Lakásbiztosítás esetén mennyiv...

Kemotox1 kérdése:

Lakásbiztosítás esetén mennyivel emelheti az éves díjat önkényesen a biztosító?

Figyelt kérdés
Eddig 5000 Ft / hó fizettem, decembertől már 5500 Ft kell. Miért 10%? Miért pont 10%? Valaki a hasára ütött reggel kávézás közben és azt mondta 10%! (nem történt kár a házban, nem igényeltem pénzt tőlük)

2014. jan. 4. 17:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag minden biztosító emeli a díjakat, az elözö évi kárkifizetéseket (NEM a te általad okozott, hanem az összes biztosítottét), az energiaárak emelkedését, az inflációt, megváltozott adóterheket, a dolgozókra kifizett járulékokat, stb. figyelembe véve.
2014. jan. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Pont ezért nem értem. Az adóterhek járulékok csökkentek, az infláció alacsony, a mások kárait meg hagy ne én fizessem már meg. Elfogadnék egy 2-5%-ot de 10% sok. Semmivel nem lehet 10%-ot megmagyarázni. Szerintem a biztosítók személyügyi, bér kiadásai a leépítések miatt csökkentek.
2014. jan. 4. 18:02
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

ha legközelebb felrobban a házad, akkor Neked mekkora díjat kellene fizetned a következő évtől?

egyébként meg az ÁSZF-ben benne van, hogy mekkorát emelhet maximum. Ha viszont nem tetszik az emelés, akkor azért van kiküldve az értesítő fordulónak előtt 60 nappal, hogy legyen időd máshova menni, /esetleg a szerződést átdolgozni/ ha szeretnéd. Mert nem csak a fizetendő díj, hanem a biztosítási összegek is növekedtek.

2014. jan. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
fordulónak helyett fordulónap
2014. jan. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Emlékeim szerint az Allianznál az éves fogyasztói árindex +-5%-kal változhat az ár ászf szerint. Ez egy 10%-os sáv, sok minden belefér. Gondolom más biztosítónál is hasonló a helyzet. Mivel szerződéskötéskor alacsony árat kell kínálni, ezért azt az első években felfelé korrigálják kicsit, de ez csak az én elméletem.
2014. jan. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A vicces hozzászólónak: "ha legközelebb felrobban a házad, akkor Neked mekkora díjat kellene fizetned a következő évtől"

Természetesen semekkorát! Hiszen akkor nincs is házam!

2014. jan. 6. 10:54
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem. Sajnos nem vicces. Tapasztalatom szerint írhatom a szakszavakat, hogy kockázatközösség létrehozása, stb. de arra senki nem figyel.

Ha volt jó lakásbiztosításod, akkor a biztosító fizeti az eredeti állapot helyreállításának költségeit, illetve a lakhatást is, amíg nem tudsz beköltözni.


Gondolj bele: Az egész világon 5 ember él. Ők félretesznek havonta 5 egység pénzt, ha felrobban a lakásuk, akkor a károsult abból újjáépíti. Na most akkor ez után ha a károsultnak százszor akkora összeget kellene fizetni, akkor fizetne tovább lakásbiztosítást? És a többi 4 aki eddig rendesen fizette a pénzt ami most mind elveszett?

Na ezért van a biztosító. Ha sok a kár, akkor több a beszedett díj is. Hozzáteszem, a biztosító nem jóléti intézmény...

2014. jan. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mielőtt belekezdenék: A biztosítással, annak rendszerével egyetértek, de az emelés összegét akkor sem tartom helyesnek.

Nem tudom ki mondta neked ezeket a (fentebb írt) dolgokat, de jól átvertek. A biztosítási üzletág az egyik legjövedelmezőbb tevékenység. Emlékszem, Buffet könyvében olvastam, hogy amikor megszerzett egy biztosítót annyit tejelt neki, hogy néha gondja volt (jól) elkölteni az onnan érkező hasznot. De könnyű rákeresni a Neten, csak be kell írni, a biztosító nevét és hogy adózás előtti eredmény. Ez több milliárdos üzletág biztosítónként csak itthon.

A gondolatmeneted több helyen is sántít:

- Nem 4 ember finanszírozza az én felrobban házamat, hanem több százezer! (Min. 10000 kell) , 5 emberre ugyanis senki nem kötne biztosítást. Mint ahogy 5 gyereknek nem építenek iskolát sem.

- Pont ezért nem is veszik el a többiek pénze, ha én fogom magam és a biztosítás felvétele után kiszállok. Sőt még így is marha nyereséges marad a rendszer.

- Ha sok a kár, emelkedik a biztosítás is fél igazság, mert ez az állítás feltételezné, hogy ha kevesebb a kár akkor meg csökken a biztosításom. Hát nem! (ez csak a biztosítók dumája)

- A "nem jóléti intézményen" sokat agyaltam, megkérdeztem a környeztemben (munkahelyen) is a barátaimat hogy mire gondolhattál, amikor ezt írtad, de senki sem tudta. Ezt légyszi írd már meg, mert még most sem értem. (A többiek mind azt kérdezték, hogy: "miért jótékonykodik veled a biztosító, neked ingyen van a biztosításod? Mondom dehogy van ingyen, fizetek érte!) Évi 60 ezer Ft-al járulok hozzá a biztosító 11 milliárdos éves adózás előtti eredményéhez és nem vettem fel még semmit. Ki ebben a sztoriban jótékonykodási intézmény? Vagy rám gondoltál, hogy én és több ezer másik ember jótékonykodok a biztosítóval? Ha igen, akkor előre is elnézésedet kérem, hogy félreértettelek.


Ui: És hogy visszakanyarodjunk az eredeti kérdéshez (mert már magáról a rendszerről vitatkozunk) a biztosítással, annak rendszerével egyetértek, de az emelés összegét akkor sem tartom helyesnek. Sem az ingatlanom érték (nem) növekedése, sem a infláció, sem az adózás előtti eredmény (amiből ugye látszik, hogy ha "rengeteg káruk" lett volna) sem semmi más nem indokol 10%-os emelést.

Velem nem kell jótékonykodniuk (és én sem kívánok velük) legelső alkalommal nézek másik biztosítót és kész.

2014. jan. 8. 10:21
 9/12 anonim ***** válasza:

Azt látom, hogy nem igazán vagy képes felfogni, hogy mit írnak neked válaszként.


"Nem 4 ember finanszírozza az én felrobban házamat, hanem több százezer! (Min. 10000 kell), 5 emberre ugyanis senki nem kötne biztosítást."

Persze, de nem is EGY embernek van kára - az a válaszoló, aki ezt írta, csak az arányokat akarta neked szemléltetni.


"A biztosítási üzletág az egyik legjövedelmezőbb tevékenység. Emlékszem, Buffet könyvében olvastam, hogy amikor megszerzett egy biztosítót annyit tejelt neki, hogy néha gondja volt (jól) elkölteni az onnan érkező hasznot."


Ezt valami "hozzád hasonlóan értelmes lény" írhatta, olyan ugyanis nincs, hogy valakienk is gondja lenne elkölteni a hasznot. Mellesleg "megszerezni" egy biztosítót nem igazán lehet, ehhez némi háttér is kell. Meg ugye azt sem veszed figyelembe, hogy a biztosítónak nemcsak BEVÉTELE, hanem rengeteg KIADÁSA is van.


"Velem nem kell jótékonykodniuk (és én sem kívánok velük) legelső alkalommal nézek másik biztosítót és kész."


Megteheted, de nehogy azt hidd, hogy másik bizotsítónál jobban jársz, a biztosítás összege mindenhol emelkedik, viszont ahol olcsóbb az alapár, ott kevesebb dolgo is van, amire fizetnek - a legtöbb esetben valami kisberüs részen fel van sorolva egy csomó körülmény, amiért nem fizetnek, akármi is történik.

2014. jan. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Pont az arányokra akartam rámutatni. 5 emberből nem robban fel vagy ég le havonta egynek a háza, ha így lenne nem kötnének biztosítást a biztosítók. Ennek az esélyének 1:100000-nél sőt még ennél is sokkal kisebbnek kell lennie, (egyéb károk miatt) különben nem működne a rendszer (haszonnal)

A biztosító nem nonprofit szervezet vagy szeretetszolgálat, mert már már itt annak akarod feltüntetni.

Buffettnek kell egy kis háttér??? Meg ő hozzám hasonló értelmes lény? Őt hívta fel a FED elnöke az amerikai ingatlanválságkor, amikor majdnem összeomlott a világgazdaság (befagyott a hitelezés), hogy - Segíts! Meg kéne venni ezt azt! Gondolom bankról lehetett szó, vagy annak egy üzletágáról. Ez a "hozzám hasonló értelmes lény" a világ egyik leggazdagabb és legbefolyásosabb embere.

Az utolsó bekezdésedhez: tudok olvasni és azt is tudom mire van szükségem és mire nem egy biztosítás megkötésekor. Ne misztifikáljuk, nem olyan ördöngős a dolog.

2014. jan. 9. 06:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!