Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Nem fizettek ki a munkahelyen...

Nem fizettek ki a munkahelyen mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Tisztelt Olvasók!

Megkérném önöket hogy csak tényleg azok válaszoljanak akiknél már volt ilyen vagy van tapasztalata e téren köszönöm.


körülbelül 2 hete egy internetes hirdetésben munkahelyeket kerestem amit találtam is ráadásul abba a városba ahol lakok. Jelentkeztem rá körülbelül már azon a héten már dolgoztam 8 órába vettek fel komissióként egy raktárba, akinél jelentkeztem azt mondta majd írunk szerződést, ez a 2 munkanapnál volt az elsőnél nem írattak velem semmit. másik munka napon egy egyszerűsített szerződést írattak velem alá (személy igazolvány taj, lakcím az anyám neve és a nevem körülbelül ennyit kértek) idáig minden rendben volt vagyis annak találtam míg nem jöttek a következő gondok.

-Szerződés aláírás után semmilyen papírt nem kaptam tőlük még másolatot sem tehát konkrétan üres kézzel vagyok most is jelenleg azóta.

- a 8 óra helyet kiderült h több túlóra persze ez benne volt a pakliba de nem gondoltam hogy naponta 10-12 óráig kellet ben lenni 8 helyett és azzal indokolták h addig nem mehetünk haza míg a napi normál vagyis a limit nincs meg (persze engem erről nem tájékoztattak az elején azt bent tudtam meg)


-mivel tanulok is igy nem tudtam sokáig birni ezért 5 munka nap után kiléptem, Felhívtam aki felvett és közöltem vele h próbaidő alatt azonnali hatállyal felmondok. majd finoman a témára tértem telefonba a papírügyről h kapjak valamit és mondta h 1 hét mulva majd felhiv. kb másfél hét telt el azóta és semmi hivás.


A kérdésem az lenne hogy jogilag miként tudnék eljárni ez ügyben?

Fel lehet őket jelenteni ilyenkor ha igen akkor milyen jogi lépéseket tegyek meg e téma iránt?


Válaszokat előre is köszönöm.



2015. szept. 3. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Beszélj velük és fenyegetőzz feljelentéssel! Ha ez nem jön be,akkor a 2. pont.

2. Rendőrség és feljelentés csalásért.

3. A rendőri papírral feljelentés a NAV és a munkaügyi bíróság felé.


FONTOS!!!!!


Neked,bizonyítani kell majd,hogy tényleg megtörtént az eset,ezért kell: tanú,hangfelvétel,papírok,...


Üdv a munka világában!

2015. szept. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogy igazolod mégis, hogy ott voltál?
2015. szept. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
papikor még mindig nincsenek telefon hívást sem kaptam maximum a munkatársak mondhatják h dolgoztam meg bent írni kellet hogy mettől meddig voltam bent + ott van még a kamera mivel raktár helységről van szó annyi kérdésem lenne még hogy a figyelmeztetés ellenére sem kapok reagálást és a papírok illetve a munkatársak sem támogatnának (mert ugye bármi lehet ) akkor a benti kamera felvétel még elégbizonyíték erre ( mert ugye ugy tudom hogy az ilyen raktárhelyégsekknél körülbelül 1 hónapig örzik a felvételt.)
2015. szept. 3. 21:25
 4/6 anonim ***** válasza:
A kamera felvétel..."eltűnhet" sajna,ezért gyorsan lépj!
2015. szept. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem valami munkaügyi felügyelőséget keress, és ott beszéld meg, hogy milyen bizonyítékot gyűjts.


Mivel adtál ki papírt a kezed közül, még azzal is rosszul járhatsz, ha otthagyod, mert nem tudju, mi van a papíron.


Próbaidőd van?


Tudod, ez úgy látszik, hogy hiába közeli munkahely, de bili borítás után úgysem fogod tudni megtartani. :(

2015. szept. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy nem tudjuk, milyen jogviszonyban foglalkoztattak.


Munkaviszony, vagy egyszerűsített foglalkoztatás?

Munkaviszonynál lehetséges próbaidő (ha a szerződésben szerepel), egyszerűsített foglalkoztatásnál ilyen nincs.


A szerződést alapesetben 2 egyező példányban írják meg, amelyből a munkáltató által aláírt példány a Tied.


Munkaügyi vita esetén mindig a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségen kell kezdeni (lehet, hogy most megint nevet változtatott), amit a kormányhivatalokban találsz.

Ha semmivel nem tudod bizonyítani az "ottléted", akkor tanúk vallomását veszik fel. Nem kérdezik meg, hogy akarják-e vagy sem, hanem közlik, büntetőjogi felelősségük tudatában nyilatkoznak! Nem gondolnám, hogy ilyen esetben van "melléd állok", vagy "nem állok melléd" varia. :)


A Felügyelőségen egyből meg tudják nézni, hogy ki mikor foglalkoztatott hivatalosan.


Személyesen menj, személyi igazolvánnyal, lakcímkártyával együtt, mert ha írásban teszel panaszt, akkor is berendelnek "meghallgatásra". Így egy kalap alatt elindíthatod a lavinát. :)


Saját tapasztalat...

2015. szept. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!