Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Néhány hónapja szültem,...

Néhány hónapja szültem, TGYÁS-t kapok. Nekem kell fizetnem a magánnyugdíjpénztárat vagy ilyenkor hogy van?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom a munkáltató ilyenkor nem fizeti. Mi van ha én sem?
2008. okt. 7. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
A tgys ugyanaz mint a táppénz, értem ez alatt, hogy csak adót vonnak belőle. A nyugdíjadnál viszont beleszámít és nyugi biztosított vagy, ne aggódj.
2008. okt. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én arra az összegre gondoltam, amit eddig automatikusan (miután pénztártag lettem) a fizetésemből vontak le erre a célra. Most hogy nem vonják, nekem kellene havonta fizetnem? Mi történik ha nem teszem?
2008. okt. 8. 09:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nem fizettem tgyás mellett külön. A munkáltató nem fizeti, mert a tgyásból nem kell mnyp-at fizetni. Szerintem nem kötelező. Esetleg kérdezz rá a banktól ahol vezeted a mnyp-i szlád hogy kell v. se. De szerintem nem kell, bár lehet hogy "lehet fizetni" magánúton. Vagy nyiss önkéntes nyugdíjszlát és arra annyit fizetsz amennyit akarsz. Persze egy havi minimum összeg van amit a bank határoz meg. Ja és ha újra vonnak majd magánnyugdíjat és nyitsz ilyet azután is kell majd fizetni mindkettőt.
2008. okt. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!