Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Melyik magánnyugdíjpénztárat...

Melyik magánnyugdíjpénztárat érdemesebb választani egy pályakezdőnek: OTP vagy Aranykor?

Figyelt kérdés

Pályakezdőként kötelező belépnem, kerestem összehasonlító táblázatokat, hogy melyiknek magasabb a hozama, de egyrészt nem túl frissek, másrészt annyi adat van, hogy nem tudtam eligazodni rajtuk.

Valaki lenne olyan rendes, és megadná az OTP és az Aranykor aktuális hozamát?

Vagy érdemesebb esetleg egy harmadikat választani?


2010. aug. 1. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Én az Allianzhoz mentem ( 1,5 éve ), OTP-t nem ajánlom sem bankszámlánál sem pedig magánnyugdíjpénztárnál. Az Allianznál gyorsak és kedvesek voltak, semmi gondom nincs velük!
2010. aug. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
pszáf honlapján a hozamokat meg tudod nézni, otp egy kalap kaka, ha jól rémlik az aranykor is
2010. aug. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyéb vélemények?
2010. aug. 2. 13:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Generali, én is abba léptettem át magam, mivel most itt van a legtöbb hozam.
2010. aug. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Telek Zoltánné ***** válasza:
Egy független biztosításokat bemérő tanácsadó cégnél dolgozom. Ha gondolod konkrétan bemérhetem a pszáfos és pénzügyi elemzők alapján azt, hogy neked melyik pénztárra lenne szükséged.Írj választ
2010. aug. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hogy lehet bemérni egy biztosítást?:)

Az hogy kiválasztod egy adott lista alapján, hogy épp melyik pénztár hozta a legtöbbet, az bizony édeskevés, semmi, de semmi garancia rá, hogy a következő időszakban is fogja tudni azt produkálni (mondom ezt úgy, hogy én is független tanácsadóként ""bemérőként"" dolgozom)

Jelenleg olyan pszáfos papír van ahol látszik az, hogy az OTP 30% feletti hozammal rendelkezik. szép és jó, de tavaly ugye ugyanez volt minuszba:)

Azt javasolnám neked, hogy mindenképp egy régebbi nagy tőkével rendelkező pénztárhoz csatlakozz, otp se rossz, de már csak elvből se mennék oda!

generali, aegon, allianz , ing.

üdv

2010. szept. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!