Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Nekem lesz valaha saját...

Nekem lesz valaha saját lakásom, vagy a kapitalista rendszer alanyi jogon lökött ki a rendszeréből mert nem tanultam programozónak hogy HITELRE vegyek még úgy is lakást?

Figyelt kérdés
Hogyan szerezzen magának lakást egy fiatal? Kapitalista rendszerben? Menjek É-afrikába egy önellátó farmot nyitni ? :( Elmennek a legszebb éveim, és itt rothadok a szülői házban MINT EGY RABSZOLGA! NEM AZ VAGYOK!
2017. ápr. 24. 17:31
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
21%
Hát tessék, menj. Gondolom tudod, merre van a határ...
2017. ápr. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,szabad költözködési jogod van,menj és próbálj ott szerencsét. De kolbászból sehol sincs a kerítés.

Miért ragaszkodsz budapesthez? Egyik barátom szegeden vett épp tegnap lakást,három szobás,8 millió. Azért ez eléggé elérhetőnek tűnik. De persze csak akkor,ha van munkád és szorgalmasan spórolgatsz pár évet.

És igen,200ezer havonta csak Bp-en kevés, én örülnék ennyi nettó fizunak....

2017. ápr. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

"Ahogy mondod, 20 évre havi 120-140.000 ft-ot fizetni, és ha esetleg munkanélküli leszel valami miatt a bank kivág a saját lakásodból. A főbérlőnek ezt sokkal nehezebb megtennie."


Havi 70 ezer a törlesztő és ez 20 évig nem változik akkor se ha már mindenki 10x ennyit fog keresni. Az albérlet ára meg változik a fizetésekkel általában.


És mi az hogy a főbérlő nehezebben raki ki ha nem fizetsz mint a bank?

2017. ápr. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én igaz, hogy vidéki vagyok (természetesen nem dúskál az ember a munkalehetőségekben, főleg, mivel ez még ráadásul Borsod, ahol élek).

Szóval immáron 29 éves vagyok (lány), és még mindig az édesapámmal élek, mert elváltak a szüleim. A párommal távkapcsolatban vagyunk. Talán most sikerül egy házikót vennünk, de semmi nincs még benne (víz, fűtés). Szóval az még egy év spórolás.

Meg kell tanulni felismerni és elfogadni a helyzetét az embernek. Azután pedig a megoldásokon gondolkozni! Mi ketten a párommal, havonta teszünk félre, emellett pedig még Fundamentát is fizetünk. A szüleim semmi mással nem tudnak támogatni, csak azzal, hogy még ott élhetek náluk, amíg nem tudok talpra állni önállóan. Páromnak nincs főiskolája, se diplomája. Én is csak főiskolát végeztem. Nem könnyű itthon a helyzet sokaknak. Én is lassan abban a korban vagyok, hogy babát kellene vállalni, de nincs hova, és mire...

Egyelőre türelemmel vagyok, és bízom a döntéseinkben!

2017. ápr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
Vidéken hogy fogtok munkát találni? Lehetetlen szinte. Amúgy hol vagytok helyileg? Kommunista rendszerben már 20 éveseknek volt saját lakásuk...ja, mostis., ha apuci megveszik nekik a rózsasvillát.
2017. ápr. 25. 15:14
 26/40 anonim ***** válasza:
62%

Kedves kérdező! Jómagam teljesen átérzem a helyzetedet. De mielőtt válaszolnék részletesebben, had fejtsem ki a véleményem a sok okoskodónak, aki ócsárolja a "panaszkodókat".


- Mindenki, aki veri a mellét, hogy "így meg úgy lakást szereztem" "akinek van esze, az eléri a céljait", meg "lúzer vagy, ha nem tudsz lakást szerezni":

B**átok szájba magatokat, és a jó k**va fajtátokat! Okoskodtok itt, de konkrétumokat egyik gyökér sem tud mondani! "Tanulj piacképes szakmát és lesz sok pénzed". Hát a nagy l**aszt! Képzeld, az országban rengetegen vagyunk, akik tanultak, egyetemre jártak, hitelt vettek fel, hogy diplomát szerezhessenek egy normális szakon. Tudjátok mire jutottunk sokan? Hát arra, hogy dolgozhatunk 110-140-ért, mert nincs lehetőség. Szerezz jó állást? És mégis hogyan? Mert erről egy tetűláda sem tud értelmes nyilatkozatot tenni. A részletekről... Csak puffogtatjátok a közhelyeiteket és arcoskodtok. Hát remélem hamar kipusztul a fajtátok!



Kérdező, neked pedig a következőket tudom tanácsolni:

- Először is járj nyitott szemmel, figyeld a lehetőségeket. Minimális az esélye, de lehet, hogy hoz olyan helyzetet az élet, amiből kiemelkedhetsz.


- Hitelt ne vegyél fel, legalábbis ne túl sokat. Inkább nyugodj bele, hogy még évekig otthon leszel, de utána (mondjuk 30 éves korodra) legalább össze tudsz hozni egy alacsonyabb értékű lakást, ami csak a tiéd.


- Mindig tegyél félre, és csak a maradék pénzedből gazdálkodj, a félretett pénzedhez ne nyúlj.


Valóban, nem túl jó érzés, hogy a legszebb és legenergikusabb évek így eltűnnek, de sajnos nekünk átlagembereknek, akik nem örökölnek, és nem születnek bele a gazdagságba, valamint nem rendelkezünk megfelelő kapcsolati tőkével, nincs más lehetőségünk.

2017. ápr. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
Hát persze, szerezz jó munkahelyet.........ha van egy ismerősöd aki a főnik kedvenc talpnyalója, egyből vezető posztba bedobva 8 ál al míg a doplimások kapják a nettó 140-et. Pár hónap és elköltözök egy értelmes országba, voltam már É afrikában, elég olcsón adják a földet...
2017. ápr. 25. 15:58
 28/40 anonim ***** válasza:

Több a diplomás, mint amennyire igény van. Emellé hozzá

kell tenni, hogy a diplomával észt nem adnak. Tehát a

diploma megléte még nem jelenti azt, hogy a szakterüle-

tén profi. Már pedig a profikat fizetik meg. Droidmunká-

ra ott a minimálbér. Ez van.

Kommunista rendszerben lehetett lakása a huszonéveseknek.

Úgy, hogy szülőknél laktak előtte, spóroltak, MÁDOSÁLLÁS-

ban is dolgozott a férfi (vidéken pl mezőgazdaság), így

kicsit könnyebb volt összehozni. Persze ott akkor volt

ez, amikor nem volt diploma, hanem szakmunkásképző után

már munkába állt. Az pedig tizenéves kor! Huszonéves ko-

rára már 10+ évet ledolgozott.

Versenyképes szakma? Kb már a pék is odatartozik, mert

nincs pék, aki kenyeret süssön. Mindenki diploma, nagy

fizetést akar.

2017. ápr. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
55%

Na hát akkor itt vagyok én, egy tetűláda, amkor elmondom, konkrétan hogyan kell csinálni.


Jól tanulni már gimiben, hogy államilag támogatott egyetemre mehess. Egyetem mellett dolgozni, diákmunkán, de szakterületen belül. Rengeteg cég hirdet gyakornoki peogramokat, nem egy álomfizetésért, de csak heti 10-20 órában, tudsz mellette tanulni, kapsz érte pénzt, gyakorlatot szerzel és beleírhatod az önéletrajzodba. Már ebből a fizetésedből rakhatod a fundamentát. Az már kapásból 5 év előtakarékossági. Elkezdesz dolgozni, kezdő diplomás fizu 200 nettó körül van. Ha orrhon lakaz, ebből már szépen félre lehet tenni, lehet esetleg kötni több előtakaréskosságit is, szüleidre is akár. Amikor ez lejár, még mindig csak 27-28 éves vagy. És máris megvan az önrészed, lehet felvenni utána a hitelt. És tadamm, van egy lakásod 28 éves korodra.


Na én pl így csináltam. Még nem vagyok 30 éves, 300 a nettóm, van saját lakásom, és egy picike használt autóm.


Így is lehet ám élni, előre gondolkodni. Nem a fszt verni a fotelből és gyakorin siránkozni a kommunizmus után. Az a rendzser pont az ilyen lusta és igénytelen embereknem volt kitalálva, mint itt a kérdező és társai.


Ha már így kérdeztétek, a tetüládák így csinálják. Ja, és nő vagyok! Erről ennyit!

2017. ápr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
28%

Tetûlàda 2 felel.

Igen tanulj piacképes szakmàt.

Feleljetek màr mit tanultatok?

Informatikus,villamosmérnök,matematikus?

Kitalàlom turizmus vagy egyébb ilyen baromsàgot,marketinget?

Milyen nyelveket beszélsz?

Hàny év tapasztalattal rendelkeztek?

Dolgoztatok egyetem alatt?

Jah hogy ment az ivàszat csak?

Mit tettetek a nagy fizuert?

Tételesen.

Én nem 140e keresek pl igaz van 7 év gyakorlatom is hozzà.

2017. ápr. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!