Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Nekem lesz valaha saját...

Nekem lesz valaha saját lakásom, vagy a kapitalista rendszer alanyi jogon lökött ki a rendszeréből mert nem tanultam programozónak hogy HITELRE vegyek még úgy is lakást?

Figyelt kérdés
Hogyan szerezzen magának lakást egy fiatal? Kapitalista rendszerben? Menjek É-afrikába egy önellátó farmot nyitni ? :( Elmennek a legszebb éveim, és itt rothadok a szülői házban MINT EGY RABSZOLGA! NEM AZ VAGYOK!
2017. ápr. 24. 17:31
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
Én pályakedtő vagyok és nem keresek 200 at, egy pozitív példa volt. Egy tehetős Budapesti keres ennyit nettóban.
2017. ápr. 25. 18:58
 32/40 anonim ***** válasza:

Ömm...nem, egy tehetős budapesti nem ennyit keres, hanem mondjuk 5-ször ennyit, na de mindegy is.


Mi akadályoz meg benne, hogy Pestre költözz?


Előző válaszoló kérédseire miért nem válaszoltál..egy párat feltett neked, kedves kérdező!

2017. ápr. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

5× ennyit XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD



LOLOL


átlagbért nézz már.

2017. ápr. 25. 19:07
 34/40 anonim ***** válasza:
42%
Mert a tehetős az átlag, ugye? :)
2017. ápr. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Szerintem,akkor van valakinek könnyebb helyzete manapság,ha a szülei az életre készítik fel és nevelik a gyereket. Ez itt keudődik. Hogy már tízenévesen is tudjon spórolni és ne 25-27 évesen kezdjen el azon gondolkodni,hogy vajon hogy vesz házat.... Már a tanulmányok végzése alatt is lehet dolgozni és nem,nem kell mindenkinek diploma ahhoz hogy megéljen jól.

Mondok pár példát az ócsárlóknak,akik azt mondták,hogy itt senki sem mond konkrétumot:

-Pincér/vendéglátás/pultos ---> 18-19 évesen már el lehet kezdeni dolgozni, egy valamire való étteremben, pultosként bárban jattal együtt havi 170-200at haza lehet vinni,sőőőt még sokkal de sokkal többet. És ezt nem Bpre értem, hanem mondjuk Szegedre vagy Debrecenbe,Miskolcra

-Szakács---> szintén 18-20 évesen már el lehet kezdeni hajtani. Ugyan annyit nem keres,mint egy pincér,mert nincs borravaló,viszont egy étteremben nem kell ételre költened,rengeteget meg tudsz spórolni a kaján. Ha jó szakács vagy, hazaviszel 150-170ezret is könnyedén.

Fodrász----> az a fodrász aki rögtön suli után nekikezd,van egy jó vendégköre, heti 5-6 napot 6-7 órát dolgozik, simán haza tud vinni 150 körül, ha mindenféle hajfelépítést meg ilyen szarokat csinál,még többet.

Építőipari munkás----> bizony qrva nehéz fizikai munka,de ha szakember vagy és jól kitanultad (mert érdekelt és nem elb.sztad a gyakorlati időd) akkor 200-250et somán,de simán hazaviszel kemény munkával.


Had ne soroljam már fel a vízvezetékszerelőtől,az asztaloson át a férfi szakmákat. Mert minddel,de minddel jól lehet keresni,ha az ember megfogja a munka végét és nem 27 évesen akar nekikezdeni spórolni az életének. Testvérem párja egy költöztető cégnél, szaktudás nélkül vitt haza nettó 180-190et úgy,hogy a hétvégéi szabadok voltal,néha kellett csak szombatra bemennie. E mellett eljárt extra munkát csinálni,fürdőszobákat felújítani hétvégente pár órában ismerősökhöz.


Nem itt kell fröcsögni,hogy a rendszer szar és a kommunizmus jobb volt. Persze,más volt,volt jó és rossz oldala is. A mostani rendszer sem jó. Ki lehet menni külföldre dolgozni,ha ez nem tetszik és hazamenni amikor már tetszik. A kommunizmusban még ilyen opció sem volt..

2017. ápr. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

A régi rendszernek is voltak pozitív és negatív oldalai. Tény, hogy édesanyámék abban az időben a saját munkahelyüktől kamatmentes hitelt kaptak a lakásépítésre (vidéken).

Ma viszont ha teheti az ember, inkább fel ne vegyen semmilyen hitelt. Mi is erre törekszünk! Építkezésbe véletlenül sem gondolkozunk, annyi pénz már a világon nincs :)

Ami tényleg jó lehetőség az a Fundanmenta hitele (persze, ha csak, ha lejár a takarékossági időszak!!).


Én vidéken vagyok 29 évesen, havi nettó 110.000-el. A párom is hasonlóképp. Gürizünk, spórolunk, otthon élünk! Remélem már csak 1-2 év és végre együtt élhetek a párommal. Utána meg jöhet a baba!


29/L

2017. ápr. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
28%
Egy igazi kifogáskereső pesszimistával állunk szemben.Az a helyzet hogy a hozzáállásod nagyon jól mutatja hogy milyen az életed,nem tudom hogy lehet-e rajtad segíteni..A 17-es nagyon szépen leírta a véleményemet.
2017. ápr. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Vannak olyan dolgok, amik kellenek ahhoz, hogy jó állásod legyen. Olyan dolgok, amiket nem fog senki leírni. A mai világban ez egyfajta életrevalóság. Bizony, itt rugalmasnak kell lenni, és juttatni a pénzből azoknak is, akik hozzásegítenek. Másképpen nem fog menni... Erről viszont nem fog beszélni senki, mert nem szoktak. Egy olyanvalami, amit vagy megszoksz és elfogadsz, vagy mész amerre látsz.


Látom megszokni nem tudod, így kénytelen vagyok azt a tanácsot adni, hogy fogod magad kimész pár évre külföldre, és az összeSPÓROLT pénzedből veszel egy házat, amilyet kedved tart.

Ingyen csak pár kiválasztott kaphat lakást ebben az országban, de te nem tartozol közéjük, rossz a pedigréd.


Amúgy meg én is "rohadtam" a szülői házban 3 évet iskola után, és spóroltam pénzt, amiből (egy nagyon kicsi) házat vettem, de még csak nem is hitelre. Amíg otthon voltam szülőkkel, addig bizony alkalmazkodtam az ő szabályaikhoz. Igaz, ők nem kértek semmit azért, hogy ott lakjak, sőt még támogattak (lélekben) a házvásárlásban is (meg kocsikáztattak, amikor kerestem a megfelelőt).


Más kérdés, hogy kicsit faragtam az igényeimből, mert azt be kellett látnom, ahhoz kevés a fizetésem, hogy kulcsrakész házat vegyek. Így vettem egy felújítandót, ahova én ástam a vizet, én vezettem a netkábelt, én vakoltam be (meg is látszik rajta, nem értek hozzá, mindegy), festettem, villanyszereltem (ehhez viszont értek).


Amúgy a dicső korszakban nem tudom pontosan az átlagnak hogy ment, a szüleim a családjuktól házasodtak és költöztek szolgálati lakásba. Saját házuk kb. 40 éves korukra lett...

2017. ápr. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

de az eloején jól leírták a lényeget ... sajnos ez a mai magyar helyzet:


"Vagy ahhoz kéne észnek lennie, hogy hogyan lopjak-raboljak-verjek át embereket? "


igen, és ezt bizony nagyon jól szervezetten, komoly ügyvédi-ügyészi-bírói segédlettel műveli számos társaság a legkülöbözőbb formában. igazad van, inkább ne legyél ilyen, de sajnos tudoimásul kell venni, hogy a jelenkori magyarország így működik :(

2017. nov. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

"Ami tényleg jó lehetőség az a Fundanmenta hitele"


Dehogy jó. Bankokban olcsóbb hitelt kapsz.

2017. nov. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!