Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mit csináljak ha elküldtem a...

Mit csináljak ha elküldtem a vevő címére a cuccot és azt hazudja nem érkezett meg hogyan bizonyítsam?

Figyelt kérdés
2017. máj. 7. 12:21
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

"lenne egy számlád...."


azt akár emailbe is küldhetem vagy megkérem a kínait hogy csatolja hozzá ő. de amúgy nem kért. de ha nem érkezik a csomag hogyan kapja meg a számlát? akkor hogyan lenne?

2017. máj. 7. 15:09
 12/34 anonim ***** válasza:
85%

ha bátor vagy, írd meg neki, hogy nyugodtan fel is jelenthet. ha hazudik, és ott a termék nála, akkor nyilván úgysem fog feljelenteni...ha meg nem hazudott, hát így jártál. bizonyítás megoldva...problem?


komolyan én sem értem az ilyeneket, mint te. nem tudom, milyen értékű az a termék, de ha már van pofád legalább 30-40%-kkal a beszerzési árnál drágábban adni, de még arra se vagy képes, hogy free shipping helyett válassz valami követhető, fizetős szállítást, akkor az a te bajod.


a vevőnek te tartozol felelősséggel, nem a beszerzési forrásod...


ha a fenti dologba nem akarsz belemenni, akkor meg fizesd neki vissza a vételárat, és legközelebb majd úgy rendelsz, hogy követhető legyen a szállítás.


vagy pedig ha rá is raksz egy jó nagy hasznot, akkor magadhoz rendeled, és onnan postázod tovább...de tudjuk, ez se fog működni, mert egy idő után tényleg gyanús leszel, és majd a végén kiderülsz, hogy egy fillért sem adóztál utána...

2017. máj. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

nyílván el is teheti a terméket.


"e ha már van pofád legalább 30-40%-kkal a beszerzési árnál drágábban adni"


A lakásárak konkrétan 300% al drágultak tudomásom szerint, van is itt a fórumon szép kis sírás miatta.


Az adót meg fizetem csak eddig mással foglalkoztam, de légyszi ne turkálj az életembe.


Szóval a kérdés: ha van tracking number akkor nyomonkövethető magyarpországon is a termék hogy megérkezett és a magyar posta eljuttatta a címre?

2017. máj. 7. 16:18
 14/34 anonim ***** válasza:
92%

A privát üzeneted egyértelművé tette, hogy nem legálisan csinálod, innentől kezdve oldd meg ahogy tudod.


De arra szamits, hogy ha felnyomo a navnak a vevod akkor vaskos lesz a büntetés...

2017. máj. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Miről beszélsz éppen azt kérdeztem hogy legális e amúgy meg milyen alvállalkozó az hogy rendelek tőle valamit??????
2017. máj. 7. 17:06
 16/34 anonim ***** válasza:
89%
ha van tracking number, miért nem nézed meg mondjuk? ennyi ésszel komolyan...és mégis hogy jön ide a lakáspiac? azért drágultak, mert kereslet van rá...nem azért, mert valaki pofátlanul lealkudja, aztán 3xos áron, azonnal továbbadja...vicces is lenne..akkor mindenki ingatlannal kereskedne...de ha szerinted van párhuzam, akkor vásárolj be ebay-en minden szarból, és bízz benne, hogy 1-2 év múlva a háromszorosát fogja érni, és akkor add el...
2017. máj. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
89%

Én miről beszélek? Szóról szóra leírtad, hogy semmiféle szerződésed nincs a kínai partnereddel (sőt, még azzal sem vagy tisztában, hogy az, hogy 2 cég nem egy országban az üzleti szempontból semmiféle problémát nem jelent...). Számlázásról sincs semmi fogalmad, azt hiszed az megfelelő, hogy a kínai betesz eyg számlát a csomagba a vevődnek...


Magyarul te csak megrendeltél a kínaitól valamit és postacímnek a vevőd címét adtad meg. Ezek után ne próbáld bemesélni, hogy te ez után adózól, hiszen nem is igen tudnál, nincs az áru bevételezéséről semmid és nyilvánvalóan a vevőd részére sem állítottál ki semmit.


Azt még meg tudnám érteni, amikor valaki így probálkozik, mert mindenki pénzből él, de akkor találd meg a gerinced és OLDD MEG a vevőd problémáját, a kínaival meg dolgozzátok ki, hogy legyen nyomonkövetés végig, hogy téged se lehessen lehúzni. Téma lezárva.

2017. máj. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

" Én miről beszélek? Szóról szóra leírtad, hogy semmiféle szerződésed nincs a kínai partnereddel (sőt, még azzal sem vagy tisztában, hogy az, hogy 2 cég nem egy országban az üzleti szempontból semmiféle problémát nem jelent...). Számlázásról sincs semmi fogalmad, azt hiszed az megfelelő, hogy a kínai betesz eyg számlát a csomagba a vevődnek..."


de igen mert lehet elektronikus úton is számlát adni azt el lehet küldeni emailben vagy kinyomtatja a kínai szóval neked nincs fogalmad.



"Magyarul te csak megrendeltél a kínaitól valamit és postacímnek a vevőd címét adtad meg. Ezek után ne próbáld bemesélni, hogy te ez után adózól, hiszen nem is igen tudnál, nincs az áru bevételezéséről semmid és nyilvánvalóan a vevőd részére sem állítottál ki semmit."


Milyen bevételezás ott van a jófogáson a log hogy eladtam. A számlázást meg te nem tudod.


"Azt még meg tudnám érteni, amikor valaki így probálkozik, mert mindenki pénzből él, de akkor találd meg a gerinced és OLDD MEG a vevőd problémáját, a kínaival meg dolgozzátok ki, hogy legyen nyomonkövetés végig, hogy téged se lehessen lehúzni. Téma lezárva.

"


Egy dolgot kérdeztem hogy a tracking number alapján visszakövethető e hogy amagyar posta kézbesítette-e a címre a csomagot és hogyan, mert én nem zártam ki azt a lehetőséget, hogy a kínai nem adta föl. amúgy meg az egészet 99999× körbeírtad de konkrét választ nem adtál.


az meg irigység vagy rosszindukat hogy kifogásolsz akármilyen módszert amikor te nagyon jól tudod hogy a piaci termékek árát is a kereslet-kínálat határozza meg nem csak a lakások árát. ne hívj pofátlannak.

2017. máj. 7. 17:57
 19/34 anonim ***** válasza:
91%

Jujjujjj hatalmas bajok vannak. Remélem megtalál a NAV, majd ők felvilágosítanak, hogy hogyan is működik ez a való életben. Annyit segítek, hogy nem úgy, ahogy te azt most elképzeled.


Azt meg már megválaszolták neked 2x is, hogyha van tracking akkor nyomon követhető, hogy megtörtént-e a kézbesítés vagy sem. Ha ebből nem sikerült megérteni a dolgot akkor mégis mit mondjunk még?

2017. máj. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

" Jujjujjj hatalmas bajok vannak. Remélem megtalál a NAV, majd ők felvilágosítanak, hogy hogyan is működik ez a való életben. Annyit segítek, hogy nem úgy, ahogy te azt most elképzeled. "


akkor írd le hogyan működik. mit ijesztgetsz? talán útba igazíthatnál.


milyen 2 választ? hol vannak ezek?

2017. máj. 7. 19:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!