Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mit csináljak ha elküldtem a...

Mit csináljak ha elküldtem a vevő címére a cuccot és azt hazudja nem érkezett meg hogyan bizonyítsam?

Figyelt kérdés
2017. máj. 7. 12:21
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
60%
akkor leírom én is egyszerűbben...igen, a tracking number arra van, hogy kövesd...szóval igen, nyilván nem félútig követik, utána meg elkallódhat akármerre...tessék, itt a válaszod.
2017. máj. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
84%

Nem az én dolgom, hogy kiselőadást tartsak neked, hanem a könyvelődé - ami ugye nyilván nincs... De ha jót akarsz magadnak felkeresel egyet.


A #6, 12 és a 16-os válasz is leírta, hogy a trackinggel követhető a csomag. Ennek azért elégnek kéne lennie.

2017. máj. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
93%

Bizonyítani csak azzal tudod, ha könyvelt postai küldemény volt és az alá kellett írnia, hogy átvette.

A trucking number nem bizonyítja az átvételt, még akkor sem, ha MO-n is tudod követni a csomag útját (sok t.n. itthon már nem követ)

A vevőnek neked kell számlát adnod, nem a kínainak, mivel a vevő tőled rendelt, veled áll üzleti kapcsolatban, nem a kínaival.

Innen már könnyen lekövethető, hogy legálisan végzed-e a tevékenységet, ugyanis a számlát neked ki kellett volna állítanod minimum 2 példányban, amiből 1 a vevőé, a másiknak pedig nálad kell lennie és be kell tudnod mutatni egy esetleges NAVos ellenőrzéskor. Ezt kb. minden vállalkozó tudja.

Ha legálisan csinálod, akkor van valamilyen vállalkozásod, adsz számlát, aminek a tőpéldánya nálad marad és be tudod mutatni egy ellenőrzéskor. Elektronikus számlát pedig csak NAV által jóváhagyottat tudsz legálisan használni.

2017. máj. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Nem a könyvelő feladata felvilágosítani hanem az államnak kell megmondani hogyan működik ha ő intézi.
2017. máj. 7. 20:24
 25/34 A kérdező kommentje:
Jó megnézem a trackinget és ha elküldték a címre és nem fogadta el akkor mosom kezeimet én leszállítottam, ha meg átvette és nem kell küldje vissza a terméket és ne sumákoljon magyar módjára. vagy ha tényleg eltűnt valahol (biztos leesett a gépről...) akkor majd visszaküldöm a pénzt.
2017. máj. 7. 20:31
 26/34 anonim ***** válasza:
87%
mondjuk ha papírod sincs róla, hogy te személyesen feladtál neki egy csomagot, hiába követelsz tőle pénzt...nem tudod bizonyítani te sem azt, hogy feladtad...:D
2017. máj. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

az egész el van csexve. ha meg magamhoz rendelem és innen oda az 9999 nap és 9× többe kerül a posta mint a profit.


:'(

2017. máj. 7. 21:05
 28/34 anonim ***** válasza:
75%

Az állam feladata pff...

Elárulom neked az állam tájékoztatott róla a publikus törvényekben. Az, hogy te nem érted magánügy.


Az üzlet meg ilyen...

2017. máj. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Brightness válasza:
69%
A tracking number alapján nézd meg, hol jár a termék. Ha nincs ilyened, utald vissza az összeget a vevőnek, és ezt a fajta tevékenységet azonnal fejezd be. Nem véleményt írok, hanem tényeket: te megrendeled a cuccot a vevő címére, a kínai tesz bele számlát, ezek után ha a vevőnek van egy kis esze feljelent csalásért, mert te nyilván nem azt a pénzt fizettetted meg vele, mint amennyiért rendelted a kínaitól, tehát látni fogja a számla alapján, hogy te 1,5-2-szeres árat fizettettél vele. Akik kínából rendelnek általában magukhoz kérik, és elküldik postán, nyilván a vevő kifizeti a postaköltséget, és csak azért veszi igénybe az ilyen "díler"-ek szolgáltatásait, mert nem mer külföldről rendelni, nem mer pay-pal-lal fizetni stb., vagy egyszerűen csak nem tud angolul. Ha már hozzád fordul a vevő, annyit jogosan elvár, hogy valamiféle biztosítékot nyújtrs neki, hogy vagy az árut megkapja, vagy visszakapja a pénzt, ha sikertelen az üzlet.
2017. máj. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 Brightness válasza:
40%
Bocsánat most én kérdezek: ha átvette a terméket, de nem kell, kinek küldje vissza? Kínába? Vagy neked?
2017. máj. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!