Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Parkoló autóval koccanás....

Parkoló autóval koccanás. Hogyan fizet a biztosító?

Figyelt kérdés

Barátnőm most hívott, az apja nevén levő kocsival parkolás közben betörte egy opel astra prizmáját.

Ott helyben volt a tulaj, elő is vették a papírokat. A gond hogy csak egy betétlapot töltöttek ki. Ezzel lehet visszaélés? Azon benyilazták hol történt a baleset, és minden körülményt is leírtak.

A biztosítónak folyamatosan fizetve van a legmagasabb B09-es kategóriába tartozó havi díj.

A történethez hozzátartozik hogy a károsult autó egy céges autó volt.

Ilyenkor a biztosító fizet? Mennyivel emeli a következő havi díjat?



2017. máj. 28. 15:54
 1/1 anonim ***** válasza:
89%

A betétlapot 2 felé lehet szedni, mindkettőtöknél marad példány.


2 kategóriát fog esni, de nem a következő hónaptól, hanem a következő fordulótól (évente fordul).


A biztosító általában felajánlja, hogy megtérítheted a kárt, és akkor nem esel 2 kategóriát, érdemes kiszámolni, hogy megéri e (nekem mikor ilyen helyzetben voltam a 2 kategória esés 12 ezrembe került, a kár 35 ezer volt, így nem tértítettem meg)


Ha nincs betétlap másolatotok az gond lehet, mert akkor kozmetikázhatja az úriember a betétlapot, mást is feltüntetve.

2017. máj. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!