Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Friss jogsival koccanás,...

Friss jogsival koccanás, ráadásul rendőrséget is kihívták. Mire számítsak most a biztosítótól?

Figyelt kérdés
Túl nagyra sikerült a kanyarodás íve és koccantam egy parkoló autóval. Szinte észrevehetetlen volt a kár, elismertem, hogy az én hibám volt, mégis kihívta a rendőrséget, mert neki külföldi rendszáma és biztosítója van és ehhez kell a rendőrségi papír. Nekem ez 10.000 forintomba került és mínusz 3 pontba a jogsim. Érdeklődnék hogy a biztosítótól mire számítsak? Még soha sem történt velem ilyen. Azóta görcsbe van a gyomrom ha vezetnem kell..

2015. jún. 6. 22:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Semmire.

Jönni fog a papír, hogy mennyi lett a kár a vétlen autóban, felajánlják, hogy vagy kifizeted, vagy emelkedni fog a biztosítási díjad.

2015. jún. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Semmi különös, mész malus 2-be, és 50%-kal több lesz a biztosításod az évforduló után.
2015. jún. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Neked "szinte észrevehetetlen" a sérülés, de az autó gazdájának nagyon is nagy baj (bírom amikor az ajtórányitók jönnek ezzel a szöveggel, aztán ha a én is ráßa$zok az ő autójára majd az a nagy horpadás is "észrevehetetlen" lesz).

Biztosító levon még 2 bónusz pontot.

2015. jún. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Korrigálnék, friss jogsistól jó eséllyel nincsenek még bónuszok a levonáshoz, de a biztosító megtalálhatja a módját a büntetésnek.
2015. jún. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tudom, hogy megérdemlem a büntetést, nagy marhaság volt amit csináltam. Akkor várom a biztosító levelét...
2015. jún. 6. 22:40
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

"10.000 forintomba került" - mi került 10.000 Ft-ba?


"mész malus 2-be, és 50%-kal több lesz a biztosításod az évforduló után." más biztosítóknál meg lehet hogy 4*annyi, de lehet hogy csak 25%-kal emelkedik.

2015. jún. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

"mi került 10.000 Ft-ba?"


A helyszíni bírság.

Mivel rendőrt hívtak, ilyenkor a rendőr a vétkest még meg is bírságolja!

2015. jún. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát ha akarja.
2015. jún. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen a helyszíni bírság kerül annyiba
2015. jún. 7. 08:37
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

"Hát ha akarja."


A rendőrnek nincs mérlegelési lehetősége, ha intézkedik, akkor bírságol is, max. abban dönthet, hogy 10 ezer vagy 30.

:(

2015. jún. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!