Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Létezik olyan, hogy biztosítás...

Létezik olyan, hogy biztosítás megfizetésérem köteleznek minket egy társasházban holott van külön biztosításunk?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. Vettünk egy lakást, de a hitelt amit felvettünk rá, csak úgy köthettük meg, hogy kötöttünk biztosítást is a hátra. Namármost ma nyögte be az eladó hogy az ő nevén van egy közös biztosítás, mind a 6 lakásé a társasházban, és hogy ezt mi nem mondhatjuk le mert ilyet nem lehet... Ez tényleg így van? Mert ezen én most ki vagyok akadva most a bank által kötöttet nem tudjuk lemondani ez meg TÉNYLEG KÖTELEZŐ szintén? Nem köthetek külön biztosítást a lakásomra ha nem a közöset akarom? Vagy az eladó csak átvert mert nem akarja a költözéskor lemondani, mert neki van macera vele? Merthogy eddig itt ő szedte ezért a pénzt... mi az igazság?

2017. jún. 24. 13:27
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
56%
Bocsánat, nem 9-es, hanem 6-os írta le a lényeget.
2017. jún. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem a banki biztosítást felmondhatod mert igaz hogy kötelező biztosítással rendelkezned ha hitelt kaptál a banknál, de az meg nem kötelező hogy esetleg a banknál köss biztosítást. Évente be kell mutatnod hogy van biztosításod, ekkor bemutatod a társasházit, ami fizet ha robbanás keletkezne és megsemmisülne a lakásod. Ilyen egyszerű...
2017. jún. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Örülök a sok hozzánemértő lepontozásának. Esetleg indokolná is?
2017. jún. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Fehérsrác!

A társasházi biztosítás a közös tulajdonú részekre vonatkozik és tartalmazza a felelősség biztosítást is (általában).

Ez a bankoknak nem elég, ezért kell még a sajátra is kötni. Ez már (általában) csak az ingóságra vonatkozik, illetve amit még akarsz (háziállat, baleset, extrém kár, stb.

2017. jún. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

A társasházi biztosítás az épületre vonatkozik. Ha egy gázrobbanás szétviszi a falakat akkor fizeti a milliókat. ez kötelező, pontosan emiatt. A mellé kötött ingóságbiztosítás ebben az esetben nem fizet, mivel csak egy ingóságbiztosítás. Az arra fizet ha az ingóságaidat - mint a nevében is benne van - kár éri. Elég vagy elázik a bútorod. Na ezt a bank pont lesz.rja, hogy van-e ingóságbiztosításod, őt csak az épület érdekli mert arra adta a kölcsönt.


Még valami???

2017. jún. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

"Még valami?"

Igyál valamit, én fizetem!

2017. jún. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%
Attól hogy törölteted, még igaz a válasz.
2017. jún. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

A hitel mellé "kötelező" biztosítást nem csak "bemutatni" kell, azt a bank javára engedményeztetni is szükséges.

Tehát az, hogy a közös szerkezetre (ne egyszerűsítsd, hogy a házra, mert nem igaz) van biztosítás nem elég.


"A mellé kötött ingóságbiztosítás ebben az esetben nem fizet, mivel csak egy ingóságbiztosítás. Az arra fizet ha az ingóságaidat - mint a nevében is benne van - kár éri."

Értem! Tehát "egy gázrobbanás" esetén az ingóság nem sérül ? XD!


A saját biztosítás azért is célszerű, mert a közös biztosítások egy része (a olcsó is jó lesz elv sajnos a Th. belül is érvényes) nem térít minden kárt (pl. a vezetékes vízkár által okozott kárt).

2017. jún. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

"ne egyszerűsítsd, hogy a házra, mert nem igaz"

Ha a közös biztosítás teljes biztosítás akkor minden lakásra és annak szerkezeti elemeire is érvényes...


"Tehát "egy gázrobbanás" esetén az ingóság nem sérül ? XD!"

Ezt ki írta. Azt írtam, hogy a banknak tökmindegy hogy biztosítva vannak-e az ingóságaid vagy nem. Neki az épületre kell biztosítás a többi nem érdekli hogy egy gázrobbanás után mi lesz a hiteles cuccaival. De ha csak egy ingóságbiztosításod van akkor az a banknak nem elég...

2017. jún. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

"Ha a közös biztosítás teljes biztosítás akkor minden lakásra és annak szerkezeti elemeire is érvényes..."

Erre írtam, azt, hogy a Th. megy az "olcsósítás" és gyakran a közös nem teljes!


"De ha csak egy ingóságbiztosításod van akkor az a banknak nem elég..."

Ez így van! Ezért kell a közös (amit te is mondasz), de gyakran ez a banknak nem elég!

2017. jún. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!