Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Létezik olyan, hogy biztosítás...

Létezik olyan, hogy biztosítás megfizetésérem köteleznek minket egy társasházban holott van külön biztosításunk?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. Vettünk egy lakást, de a hitelt amit felvettünk rá, csak úgy köthettük meg, hogy kötöttünk biztosítást is a hátra. Namármost ma nyögte be az eladó hogy az ő nevén van egy közös biztosítás, mind a 6 lakásé a társasházban, és hogy ezt mi nem mondhatjuk le mert ilyet nem lehet... Ez tényleg így van? Mert ezen én most ki vagyok akadva most a bank által kötöttet nem tudjuk lemondani ez meg TÉNYLEG KÖTELEZŐ szintén? Nem köthetek külön biztosítást a lakásomra ha nem a közöset akarom? Vagy az eladó csak átvert mert nem akarja a költözéskor lemondani, mert neki van macera vele? Merthogy eddig itt ő szedte ezért a pénzt... mi az igazság?

2017. jún. 24. 13:27
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
A hitel mellé előírt biztosítás csak a te lakásodra vonatkozik. De a társasháznak vannak közös helyiségei, például lépcsőháza. Arra a te biztosításod nem vonatkozik. Erre van külön a társas háznak egy másik biztosítása.
2017. jún. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 xswerdy ***** válasza:
82%

Jellemzően a társasházaknak olyan biztosításuk van, ami az épületre komplettül kiterjed, tehát mind a közös tulajdonra, mind az albetétekre. Ez mindig kedvezőbb is, mint a lakásonkénti. Ha ilyen van, akkor már csak az ingóságokra kell külön biztosítást kötni.


Ha az ember lakást vesz, akkor mielőtt megkötné a biztosítást, meg kell néznie, hogy milyen biztosítása vana társasháznak. A bank elfogadja a társasházi biztosítást is, ha az arányos része megfelelő értékre vonatkozik. Ha nem, akkor kell még egy kis kiegészítő biztosítást kötni, de az is olcsóbb lesz, mintha csak bemész a biztosítóhoz, és a lakásra kötsz.


Szóval a lakást tényleg fölösleges duplán biztosítani. Úgyhogy előszöris nézd meg, hogy a társasházi biztosítás tényleg kiterjed-e az albetétekre. Ha igen, menj be a biztosítóhoz, és egyeztess, hogy mit lehet tenni. A dupla biztosítást vissza lehet-e csinálni visszamenőlegesen, vagy mostantól, vagy csak a következő évfordulótól.

2017. jún. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Na végre valaki...


Azért csak nem írtam hülyeséget ha lepontozzák is...

2017. jún. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Nem mondta senki, hogy hülyeséget beszélsz!

A kutya itt van elásva:

"A bank elfogadja a társasházi biztosítást is, ha az arányos része megfelelő értékre vonatkozik. Ha nem, akkor kell még egy kis kiegészítő biztosítást kötni, de az is olcsóbb lesz, mintha csak bemész a biztosítóhoz, és a lakásra kötsz."!

Erről beszéltem, ha "spórol" a ház, lehet nem elég a Th. Biztosítás!

2017. jún. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

14-es hülyeséget beszélsz,12-es te leírtad a lényeget.Én biztosításokkal foglalkozom,és megdöbbentő hogy embereknek mennyire nincs fogalmuk arról hogy mit fizetnek,mire kinek és miért...és mikor!


Leírom úgy hogy mindenki felfogja,legalábbis remélem hogy sikerülni fog.

A társasházak már minden esetben kötnek biztosítást.Több esetben feltétel is néhány felújításhoz amit társasházban végeznek.Ez a bitosítás az esetek 80%-ban teljes körű,ami azt jelenti hogy nem csak a közös hanem a külön /magán/ tulajdonra is érvényes.Elemi kár és minden ami biztosítási esemény/lásd az adott biztosító feltételeit/,igy a lakóknak a saját tulajdonukra már csak ingóságbiztosítást kell kötni/hozzáteszem van olyan társasházi biztosítás amiben az is van,de az ritka/,ami nagyából éves szinten 8-12 ezer forint között mozog.Egy társasházbiztosítás díját beépítik a közös ktg-be ami nagyjábó.500-800ft/hó havonta a lakóknak lakásonként de van ahol még ennél is kevesebb.Na már most számold ki hogy ez mennyire sok.....na ennyi!A bankod elfogadja a társasház biztosítást,csak nagyon szeretnek lehúzni egy kötelező lekásbiztosítás szlogennel,mert kevesen értenek hozzá hogy előbb megkéne kérdezni hogy vajon van-e a társasháznak biztosítása,mert akkor nem kell kötni,de akkor nincs meg a havi kvóta az ügyintézőnek ugye....!Na ennyi a történet,remélem elég értelmes voltam.Ja és a teendőd szépen az hogy amit kötettek veled a bankba szépen felmondod,vagy ha nem engedik évfordulóra felmondod és beviszed a társasház kötvényét amit kötelességük elfogadni!

Mindenkinek szép napot!Tudom hogy ez nem szakmája mindenkinek,én sem értek például a tetőfedéshez,de akkor meg kell kérdezni,és nem lepontozni azt aki véletlenül értelmeset ír.

2017. jún. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Köszönöm.


Ja és nem véletlenül írtam értelmeset mert én is ebben a szakmában - is dolgozom. Az egy másik dolog hogy olyan pontoz aki nem ért hozzá...

2017. jún. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!