Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » TB fizetési ügy, tudnátok...

TB fizetési ügy, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Eléggé rossz passzban vagyok manapság, sajnos egy ideje munkanélküli vagyok. Magamnak fizettem 1 hónapig a TB-t, majd végre valahára találtam munkát, de egészségügyi okok miatt gyakorlatilag az első nap kihullottam, már másnap megszüntették a TB-met. Pár napra jött a levél a navtól hogy már nem kell fizetnem a TB-t, mert ugye a munkahely állja azt, megszüntették a fizetési kötelezettségemet. De most ismét munkanélküli lettem, és TB-t kéne fizetnem. Itt vannak nálam a NAV-tól kapott csekkek, csak szimplán fizessem ki erre a hónapra majd, vagy újra igényelnem kell a NAV-tól a TB fizetési szándékomat?
2017. szept. 17. 10:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Igen, újra be kell jelentkezned mert a fizetéseket felkönyvelik ugyan a folyószámládra (és ott lesz túlfizetésként), de abból nem megy jelentés az OEP felé, így a jogviszony a befizetések ellenére is rendezetlennek látszik majd az orvosnál.

a 1011 adatait adja át a NAV az OEP felé.

2017. szept. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor a mai napon ügyfélkapun keresztül ismét megigénylem a TB fizetési szándékomat.
2017. szept. 17. 10:42
 3/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, még annyit szeretnék kérdezni, hogy csekket igényeljek? Kell újra? Mert itt vannak a szekrényben az év további hónapjaira vonatkozó csekkek, nem tudom hogy szükséges e újakat igényelni.
2017. szept. 17. 10:58
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

Munkanélküliként fizetni? Nincs elég kevés pénzed? :P

Most nem azért, lehet hogy utólag észreveszik és behajtják. De lehet az is, hogy nem. Ha mégis, akkor meg tök jól lehetne adni a hülyét arra a levélre hivatkozva, hogy jaaaa, hát azért nem, mert azt írták, hogy nem kell... akkor adjanak rèszletfizetést vagy mérséklést, ha már így kibabráltak velem :P Aztán azt csak könnyebb részletekben befizetni mikor már van munkád... Orvoshoz attól még mehetsz, hogy nincs rendezve a TB-d.

2017. szept. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

menj a francba, 4.


Kérdező, jó a csekk, amit kaptál.

2017. szept. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%

Menjél te.

Életképtelen.

2017. szept. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Már megigènyeltem újra, nem szeretnèk problèmát ebből. Inkább kifizetem, minthogy rám törjèk az ajtót. :)
2017. szept. 17. 16:06
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Nekem mindegy. Nem is mondtam, hogy úgy csináld, csak az egyéb lehetőségeket vázoltam.

Engem az zavar, hogy ez a nyomorult állam alapból azt feltételezi, hogy mindenkinek van valami fizetése, csak éppen adócsaló és nem jelenti be, hát akkor fizesse magának.

És akkor még van, aki ezt a rendszert védi.

Emlékszem, amikor kezdtem, sokszor kajára meg jegyre se volt pénzem, a munkaügyi cseszett állni a TB-t, mert nem kaptam tőlük ellátást. De azért fizessem ezt a szart is a semmiből.

Bezzeg a sittes bűnözőknek állja az állam a TB-jüket is...

2017. szept. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

a munkaügyi cseszett állni a TB-t, mert nem kaptam tőlük ellátást.


látod, annyira osztod itt az észt, miközben fogalmad nincs a dologról. Nem kell hozzá ellátás, hogy átvállalják, csak regisztrált munkanélkülinek kell lenned.

2017. szept. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Te okoskodsz itt a semmire.

Lehet, hogy most így van, de akkor tuti nem volt így. Regisztrált álláskereső voltam. Csak akkor járt TB, ha ellátást is fizettek. Azt meg nem fizettek, pont azért, mert nem volt meg hozzá a szükséges számú munkaviszonyom, lévén akkor kezdtem volna csak egy ideig nem vettek fel sehova!


De ha meg biztos vagy benne, hogy most így van, akkor minek tanácsolod ennek a szegény gyereknek, hogy fizesse magának, mikor nem is kéne? Miért nem mondod neki, hogy regisztráljon inkább a munkaügyiben és majd fizetik neki...?


(ennek ellenére valószínűnek tartom azért, hogy most is ugyanúgy működik a rendszer, mint mikor én szoptam vele. De hát csak tessék, tessék...)

2017. szept. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!