Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Közlekedési baleset - csak...

Közlekedési baleset - csak úgy rám vernék a balhét. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Kereszteződésből hajtottam ki jobbra, a jobbról (saját sávjában közlekedő) kocsit természetesen elengedtem mert elsőbbsége volt, sajnos ezt a kocsit a kereszteződésben egy másik előzte (miközben kanyarodtam ki, ő akkor vágódott ki mögüle), frontálisan ütköztünk.


Rendőrt nem hívtunk, csak kitöltöttük a baleseti papírt (egyikünk sem ismerte el a felelősségét). Eltelt pár hónap, kaptam egy sima levelet az ellenfél biztosítójától, hogy én vagyok a hibás, mert nem adtam elsőbbséget (azt hogy az idióta kereszteződésben előzött, meg sem említették).

Erre most a saját biztosítómtól is kaptam egy sima levelet, hogy x összegű kárt okoztam, amit már kifizettek az ellenfélnek.


Nem is értem, kész, ennyi volt, ennyiből rám verték a balhét? Egyértelműen miatta volt a baleset, mert kereszteződésben előzött... de ez senkit sem érdekel? Valahol lehet reklamálni, illetve érdemes?


2017. okt. 23. 18:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%

A KRESZ nem tiltja a kereszteződésben az előzést főútvonalon.


34. § (8) Tilos előzni:

e) útkereszteződésben és közvetlenül útkereszteződés előtt, kivéve

- ha a jármű főútvonalon vagy olyan más úton halad, amelyen elsőbbségét jelzőtábla [16. § (1) bek. u) pont] jelzi.


Jó reggelt kívánok. Egyértelműen te vagy a hibás.

2017. okt. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

Illetve amennyiben te egy jobbkezes utcáról beszélsz (ezt ugye nem írtad) akkor ugyan ő valóban szabálytalan volt, de a jobbkézszabály attól még rád ugyan úgy érvényes.


Továbbá olyan nincs, hogy a "biztosító határozatot hoz". A biztosítónak erre nincs jogköre. 100%, hogy volt belőle egy rendőrségi ügy, amiről kapnod kellett levelet.

2017. okt. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%
Te voltál a hibás. Amennyiben azon az úton ahol előzött nincs záróvonal vagy kanyarodósáv stb, azaz egy szimpla főút,ahol terelővonalak vannak csak, vagy az se, akkor ő előzheti az előttehaladót akkoris, ha pont a kereszteződės vonalában hozza ezt össze. Neked elsőbbsėget kell adni ės meg kell győződnöd arról, hogy biztonságosan felhajthatsz e arra az útra.
2017. okt. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Két települést összekötő út, nem jobbkezes, (nem főútvonal, nincs sarkára állított sárga négyzet, semmilyen más tábla sincs a közelben), záróvonal valóban nincs.


Én földútól hajtottam ki, de attól még kereszteződés!


A kereszteződésben előzni tilos kivételek egyike sem vonatkozik az adott útra, így azon az úton kereszteződésben előzni tilos, vagyis ő volt a hibás. Rendőrség nem volt érintve, de a biztosító miért nem vizsgálta?

2017. okt. 23. 19:31
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Te földút. Az alsóbbrendű. Ő előzhet a saját útvonalán attól, hogy ott földúti lehajtó van. Te voltál a hibás. Jobb hogy rendőr nem ment! Hidd el!
2017. okt. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Mielőtt jobbra kikanyarodsz az útra, meggyőződsz arról, hogy balról senki sem jön, aztán mész - akkor is, ha jobbról egy kocsikaraván jön, mert az a saját sávjában közlekedik, és kresz szabály szerint aki ott jön, tudja, hogy kereszteződésben nem előzhet.


Na és persze, amikor kikanyarodsz, az az idióta, pont akkor vág ki az előtte lévő kocsi mögül...

2017. okt. 23. 19:37
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ezt rosszul tudod! Előzhet ott, mert semmi nem tiltja. A keresztezòdės, azaz mert van egy földút bekötő az nem tiltja.
2017. okt. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

kereszteződés = utak egy szintben való találkozása

Itt semmi kitétel nincs a földútra.

Kereszteződésben előzni tilos - itt sincs semmi kitétel a földútra.


Kár, hogy nem hívtunk rendőrt, akkor, ott tuti kidumáltam volna.

2017. okt. 23. 19:40
 9/20 A kérdező kommentje:

Itt a pontos KRESZ megfogalmazás - ebből melyik is védi őt?


e) útkeresztezõdésben és közvetlenül útkeresztezõdés elõtt, kivéve

- ha a forgalmat rendõr vagy fényjelzõ készülék irányítja és az elõzés az úttest menetirány szerinti bal oldalának igénybevételével nem jár,

- ha a jármû fõútvonalon vagy olyan más úton halad, amelyen elsõbbségét jelzõtábla [16. § (1) bek. u) pont] jelzi.

- körforgalmú úton,

- ha a jármûvel csak jobbról szabad elõzni [(4) bek.].

2017. okt. 23. 19:45
 10/20 anonim ***** válasza:

Elsőbbség az útkereszteződésben


28. § (1) Az útkereszteződésben - ha a (2) bekezdés rendelkezéseiből más nem következik - a járművel elsőbbséget kell adni

a) a jobbról érkező minden jármű és

b) a balról érkező villamos

részére.

(2) A másik jármű érkezési irányától függetlenül elsőbbséget kell adni az útkereszteződésben

a) minden járművel a megkülönböztető fény- és hangjelzést együttesen használó gépjármű részére, továbbá minden ilyen gépjárművekkel kísért (közrefogott), zárt csoportban haladó megkülönböztető fényjelzést használó gépjármű részére;

b) az olyan útról érkező járművel, amelyen az útkereszteződés előtt „Elsőbbségadás kötelező” vagy „Állj! Elsőbbségadás kötelező” jelzőtábla van, a keresztező - illetőleg a kiegészítő táblán vastag vonallal jelzett - útról érkező jármű részére;

c) földútról érkező járművel a szilárd burkolatú útról érkező jármű részére;

d) körforgalomban haladó járművel a körforgalmat keresztező villamos részére.

(3) Útkereszteződést járművel csak olyan sebességgel szabad megközelíteni, hogy a vezető eleget tehessen elsőbbségadási kötelezettségének és e tekintetben másokat a jármű sebességével ne tévesszen meg.

2017. okt. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!