Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Nem fizetek Tb-t 2 hónapja....

Nem fizetek Tb-t 2 hónapja. Lesz következménye?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem, idén szeptembertől nem állok jogviszonyban iskolával, nincs is munkahelyem. Tb-t em fizettem eddig, nem jelentettem le magam a munkaügyi központba, orvosnál eddig Tb alapon nem voltam, csak 2 receptet irattam ki háziorvossal problémamentesen.

Nem tudom azt sem mikortól kellene Tb-t fizetnem, mert nem tudom, hogy az iskola után is jár a 45 nap "ingyen" Tb, vagy az csak munkaviszony után jár.

A NAV-ot eddig nem kerestem meg, mert nem akartam felhívni magamra a figyelmet.

Már úgy néz ki novemberben lesz stabil munkahelyem. Ennyi hónapot is ki kéne fizetni, vagy akkor ez most hogy van?



2017. okt. 27. 01:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Iskola után is jár. A diákigazolványod meddig volt érvényes? Onnantól még 45 napig nem kell fizetni, utána igen. Ha nem tesz ki egy egész hónapot a munkanélküli időszak, akkor tört hónapot kell befizetni. 2017-ben havonta 7110 forint, naponta 237 forint. A NAV nem fog bántani, ha utólag befizeted, de ha nem fizeted be, megtalálnak évek múltán is, most már akár a reptérre kimennek eléd, ha tartozásod van...
2017. okt. 27. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Huh köszi!

Na most néztem ügyfélkapun és azt írta ki, hogy nekem létezik a Tb számom és érvényes. Csak a drága azt nem írja ki, hogy meddig érvényes. XDXD

Így majd mindig ellenőrizgethetem. :D

2017. okt. 27. 01:57
 3/18 anonim ***** válasza:
8%

a tb számod érvényes még 1 évig

csak ki kell fizetned minden kezelést (receptíratás is az)

2017. okt. 27. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

Ha véletlenül egyszer azt írná ki, hogy nem létezik a TAJ számod vagy nem érvényes, akkor feltétlenül szólj.

Mivel nem beszéltem még olyasvalakivel, aki már alulról szagolja az ibolyát :>

2017. okt. 27. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
az elmaradt tb járulékot a nav adók módjára hajtja be.
2017. okt. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%

"csak ki kell fizetned minden kezelést (receptíratás is az)"


Nem!! Miért terjed itt ez a hülyeség?

Ha ingyenes az ellátás az akkor is ingyenes marad ha nem rendezett a TB.


Az egy más kérdés, hogy a NAV előbb utóbb behajtja vagy sem. Mert fizetni kötelező.

Nincs olyan, hogy nem fizetek TB-t, inkább legyen fizetős a doki, vállalom.

2017. okt. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha gond lesz a tb-vel, a doki fog szólni, neki kidobja a rendszer.

Egyébként munkaügyibe nem is kell menned, elég az önkormányzathoz, pályakezdő vagy, egyértelmű, hogy nem kapnál ellátást. Nekem így fizette az önkormányzat anno egyetem után a tb-t (egy év lett volna, de hamarabb lett munkám).

Egyébként én alkalmi munkákkal kezdtem anno dolgozni, és nekem is volt, hogy egy fél évig nem volt tb-m fizetve. Mondjuk én nem is jártam orvoshoz ezalatt, nem akartam kísérteni. :D

Nekem semmi gondom nem lett belőle, azóta már eltelt 5+ év, és senki nem törte rám az ajtót.


Apám is csinált ilyet, igaz, neki hosszabb időszak maradt ki, mikor feketén dolgozott. Talán egy-másfél év. Neki, mikor lett újra rendes munkája, akkor elkezdte letiltani a nav kábé szó nélkül, csak értesítést kapott róla, hogy elmaradásod volt és most beszedjük.

2017. okt. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
61%

Itthoni fekete munkám van jó ideje (egy cégnek csomagolok termékeket), időnként pedig pincérkedek németbe.

Nincsenek egészségügyi gondjaim, max télen megduzzad kicsit a mandulám, ami apámnak is sokszor volt fiatalabb korában s elmúlt neki (nekem is múlóban van).


Pár éve nem fizetek TB-t, a fogorvost pedig kifizettem, amikor gyökérkezelésem volt.

Semmi jelet nem kaptam, hogy fizessem be vagy bármi.


Hallottam viszont azt, hogy volt valami módosítás nem fizetett TB-nél. (pontosan nem tudom mi, de kíváncsiságból utána nézek majd)

2017. okt. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy, hogy igénybe veszitek vagy sem, utólag is behajthato mert fizetni kötelező. Sokan nem értik, hogy két egymástól független dolog van:

1. Fizetni kötelező

2. Ellátás jár minden magyar állampolgárnak, függetlenül attól fizet vagy sem.

2017. okt. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

"1. Fizetni kötelező

2. Ellátás jár minden magyar állampolgárnak, függetlenül attól fizet vagy sem."


Így van!

Annyi hülyeség terjed itt is, csak tudnám ki az a barom aki nem érti.


A NAV behajthatja visszamenőleg 5 évre ha valaki nem fizeti a havi TB-jét.

Szintén követelhetik pl. a kórházi kezelést, de méltányosságból elengedik ha nincs semmi jövedelmed, de a TB-t nem, azt visszamenőleg is követelteik.


A kórházi kezelést nem tudom ki követeli -NAV, kórház-?

2017. okt. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!