Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Van egy életbiztosítással...

Van egy életbiztosítással egybekötött megtakarításom, úgy kötöttük, hogy bármikor ki lehet venni, de most mást mondanak, lehet tenni valamit?

Figyelt kérdés

6 éve fizetem, és most szükségem lenne a pénzre.

Érdeklődtem, és most mást mondanak, mint 6 éve.

Akkor úgy volt, hogy bármikor kivehetem az addig befizetett összeget.

Most azt mondják, hogy 12 év után juthatok hozzá a teljes összeghez.

Most is felmondhatom a szerződést, de akkor bukom a pénzt (valami minimális összeget kapnék csak), mert így nem minősül megtakarításnak, csak életbiztosításnak, az meg nem jár vissza.

Akivel kötöttem, nem így adta elő, de ezt nem tudom bizonyítani.

A papírok most nincsenek nálam, lehet volt benne valami apró betűs rész.

Tehetek-e bármit amiatt, hogy félrevezettek?

Szándékos félretájékoztatás volt, mert ilyen feltételekkel nem kötöttem volna meg.



2018. jan. 6. 14:26
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2018. jan. 7. 08:35
 12/16 anonim ***** válasza:
Lehet díjtartalekos is nem csak unit linked.
2018. jan. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Gyerekek! Az életbiztosítás nem likvid valami ez hosszútávú rendszeres megtakarítás.

1.van visszavásárlási táblázat amibe le van írva % arányba mennyit tudsz kivenni.

Pl:6ev 30% 10ev 65% 13 év 100%.

2.eletbiztositasal párhuzamosan tegyél félre takarekszamlara és nem lesz gond ha kell cash.

Tudomásul kell venni hogy az életbiztosítások árat kizárólag hosszabb távon tudja kitermelni és nyereséget realizálni a portfólió.

Amit tehetsz.:fizesd, nézd a portfóliót és kérj tanácsot arra hogy hogyan lehetne forgatni a vagyont.

És utolsó tanács kedves kérdező : ha 12 évbe ki akarod venni a teljes összeget akkor előtte 1-2 évben kizárólag alacsony kockázatú eszközökben gondolkodj mert ott nincs vagy nagyon enyhe az árfolyam kockázat. (részvény alap nőhet is de eshet is.de pl állampapír és betét alap nem).

2018. jan. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 a.erika ***** válasza:
58%

Üdvözlöm!


Rövid és egyértelmű válasz: nem tehet semmit, minden papírt aláírt 6 évvel ezelőtt, amiben minden le van írva. ( Fizesse tovább és a 12. év végén majd biztosan jól fog jönni a pénz. )

2018. jan. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 a.erika ***** válasza:
58%
Ez lemaradt, mielőtt beleköt az előző válaszomba :-) : szóval, hiába tájékoztatták félre, Ön aláírta 6 éve a szerződést, ami tartalmazta a valós infókat. Nyilván ezt senki sem olvassa el, Ön nem tehet már semmit.
2018. jan. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Azért jó lenne tudni, melyik biztosító melyik terméke. Sajnos sok olyan volt főleg régebben ami direkt úgy volt kitalálva, hogy vagy 10 évig fizesd a költségeket, utána lesz 100% pénz, ez főleg a Brokernetes ámokfutás alatt volt. Manapság azért ez pár évre rövidült még a hosszabbaknál is.


Semmit se tehetsz, legközelebb olvasd el a kondíciós listát, abban minden le van írva. (kezdeti ktg, levonások, visszavásárlási érték stb)

2018. jan. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!