Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Nem értem ezt az egészségpénzt...

Nem értem ezt az egészségpénztárat. Veszek 150 000-ért gyógyszert, majd befizetek nekik újabb 150 ezret amit visszakapok adókedvezmény formájában? Ez miért is jó nekem?

Figyelt kérdés
2019. máj. 17. 09:29
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

A félár az sajna nem igaz, egy 6000Ft-os költéshez kb 5500Ft-ot kellett előtte befizetned. Szóval 10%


Szerintem fizess be évi 200ezret, arra kapsz +40ezret. Ha nem is tudod mindet kivenni, akkor se áll benn túl sok pénz. Ha bármi bajod van, akkor hozzá tudsz jutni a többihez. pl munkanélküliség esetén is fel lehet venni.

Vagy amikor úgy döntesz, hoigy elég volt, akkor abban az évben 0-t fizetsz be és kiszeded számlákkal az összes pénzt, ami benn van. Ezt pár tízezer forinttal meg lehet csinálni, százezrekkel nehezebben.


Konkrétan az Életútnál évi 200ezer forinton 9200Ft a levonás.

Erre 40ezer jön állambácsitól.

Tehát évi 30ezer forintot lehet rajta nyerni, nem egy hatalmas összeg, de nem jár sok melóval megszerezni.

A NAV magától beírja az SZJA tervezetbe, még azzal se kell foglalkozni.

2019. máj. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

köszi

de nem ugy értettem az 50%-ot.

hanem ug hogy amit befizetek annak a 90%-át elvásárolhatom gyógyszerre tehát az enyém lesz.

10%-ot levonnak ugye, de 20%-ot adójóváírásbán szintén adnak. tehát annak vásárolhatom el a felét mert a másik felét levonta korábban tőlem pénztár igy azzal a résszel csak azt kapom vissza amit már kifizettem. lehet túl tekervényesen gondolkozom?

2019. máj. 18. 21:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!