Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sok ember miért nem tanult,...

Sok ember miért nem tanult, hogy legyen normális szakmája?

Figyelt kérdés

Konyhai kisegítő, gyári munkás, takarító, árufeltöltő, Mosogatás, külföldön kínak éttermekben


A Facebokk csoportokban ezek a slágermunkák több esetben. Van, aki dicsekszik is azzal, hogy 20 éves tapasztalattal rendelkezik a konyhán...


Ezzel szemben mások kényelmesen megkeresnek több százezer forintot olyan munkával, amire büszkék is lehetnek.


Ezek az emberek, akik 90-120 000 Ft-ért dolgoznak több műszakban a gyárban, a sok igénytelen, műveletlen ember között, miért nem kaptak észbe, amikor megszólalt a vészcsengő?


2019. aug. 9. 04:47
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
36%

Mert lusták,meg sajnos ez a szocializmus maradványa,oldja meg a kormány oldja meg más csak saját maga nem vállal felelősséget az életéért.


Van ez a mondás,hogy még nem fáj eléggé.

2019. aug. 9. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom kérdező, hogy melyik korosztály vagy, de az én korosztályomnál nem volt szokás "tovább tanulni", kizárólag a kiemelkedő tanulmányi eredménnyel rendelkezőknek. A 8 általános elvégzése után az volt a szokás, hogy dolgozni mentünk valahova 14 évesen.

Egy érettségizett már tanult embernek számított (szakma nélkül), a diplomával rendelkezőkre pedig felnéztünk, mint az Istenre. :)


Az én korosztályom most a 45-55 év körüli.


Hogy' miért nem tanultunk utána? Mert vagy a munkaidő, vagy a lehetőségek nem engedték. Más volt az oktatási rendszer is.

Én például munka mellett tanultam 4 évig. Heti 3 nap délutántól késő estig. Nem OKJ-s képzésről beszélek.


Más munkakörben dolgozók közül többen elkezdtek valami sulit, de nem tudták összeegyeztetni a munkaidejükkel, így abbahagyták. Az én osztályom például 56 fővel indult, végül 18-an jutottunk el a vizsgákig.


A mai korosztályból kevesen vannak, akik nem tanulnak 8 általános után tovább. Sőt inkább azt látni, hogy mindenki diplomát akar. :)


"Van, aki dicsekszik is azzal, hogy 20 éves tapasztalattal rendelkezik a konyhán..."


Ha ezt valaki elítéli, vagy lenézi, akkor ott nagy gondok vannak a személyiségében.

A munka teljesen mindegy, hogy mi, ha szereted csinálni, gyomorgörcs nélkül jársz be dolgozni, és hozod általa anyagilag azt a színvonalat, amely neked megfelel.

Ez egyénileg mindenkinél más és más.

2019. aug. 9. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Fiatalabb emberek is vagy nem dolgoznak, vagy ha dolgoznak, arra nem lehetnek büszkék. Az idősebb generációból meg nem mindenki tengődik minimálbéren.
2019. aug. 9. 05:23
 4/38 A kérdező kommentje:
Már régen észrevettem azt, amit az 1-es ír... Igen, az emberek azt akarják, hogy a kormány oldja meg a problémáikat. Sokan azt hiszik, ha kormányváltás lesz, ők is jobban élnek majd...
2019. aug. 9. 05:28
 5/38 anonim ***** válasza:
35%

Ma már nem dolgozik senki ennyiért. De azért vannak hogy ki tudj ilyen kérdést írni mert ha nem lennének nyakig járnál a szarban nem lenne aramod sőt fedo se a fejed felett és kajad se lenne.


Csak hogy te is megertsd vedd úgy, hogy csak miattad.

2019. aug. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
41%
Sokan úgy meloznak hogy mindent utálnak maguk körül... A munka számukra egy gyötrelem, egy szükséges rossz, ami ahhoz kell hogy ne haljon éhen. Szeretne jobban élni, szeretne utazgatni, szép házban élni stb. De valahol meg pont a hozzá állása miatt tart ott ahol. Utóbbit nehéz beismerni, inkább a politika, a világ felelős az ő nyomorult életéért. Tipikus kommemthuszar facén/neten bárhol.
2019. aug. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
95%

Ezerféle sors létezik, ezerféle ember. Választhatsz a nem tud, nem akar, alkalmatlan, nincs lehetősége... stb. között.


Az egy másik kérdés, hogy miért alulfizetettek az alkalmazottak. Egy konyhai kisegítő 20 év tapasztalattal kincset ér.


Szintén megérne egy misét, hogy ezeket a szakmákat miért nézik le.


A politika a rendszerszintű jelenségekért felel, és ha nálunk alacsony a tanultak száma, az a kormányok hibája.

2019. aug. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
52%

Láttunk már nem egy mosogatóból konyhafőnököt, de operation managert is nettó 3-5000 euro+bonusz /hóval. Az hogy az első évet lehúzza úgy, még nem feltétlen jelent életcélt. Aránylag jól előre lehet lépkedni képesítés nélkül is a szakositott munkaerő hiány miatt vendéglátásban. Tanítottam már be reggeliztetőnek tanárt, msc.-s génsebészt ( mikrobiológust) karosszéria lakatost, festőt, de még 8 általánost végzettet is.Akkor az előzőek mire tanultak?


Nem mondom hogy hülyeség képezni magad, de amit mondasz a demagógia amit felül ír az a józan paraszti ész,

hogy büszkén vásárolsz élelmiszert és fizetsz albérletet a tanult szakmád fizetéséből aminek a végén marad x forintod, addig a mosogató/ vendéglátós ilyenekre nem költ, vagy elenyésző amit a plusz borravalóból eleve kifedez és megtakarításba megy a nettó teljes havi fizetése is akár 1200-1600 euro) . Kinek lesz előbb stabil egzisztenciája, saját ingatlana, önerőből hitel nélkül szerinted félmilliós havi felre tett összegből ami mellett ugyanúgy tanulhat is akár ?!


Én is konyha mellett két diplomát csinálok. Amiből csak az egyik lesz vendéglatós.10 éve én is egy évig mosogattam külföldön. Màra több vendéglátó egységem is van. A két gyereknek is van már ingatlana.


Korábban szalag mellett is volt előre lépés és a muszakvezetok , üzemvezetők sem a felsőoktatásból kiesett gimnazium utan tovább tanultakból 0 tapasztalattal kerültek ki anno. Ahogy a kereskedelemben a hiperes középvezetők sem.

2019. aug. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, látszik hogy mennyire fogalmad sincs a valóságról.


90-120 000 Ft-ot három műszakban gyárban max 5-6 éve fizettek. Manapság már inkább 160-200 körül.


De egyébként ismerek olyan embereket akik tanultak szakmát, csak annyira alul voltak fizetve benne hogy inkább betanított munkára mentek, mert az jobban fizetett...

2019. aug. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
78%
A szakmai oktatás a béka feneke alatt van Magyarországon. De a diploma sem "fizet" jól. Azonfelül a tanulás sincs ingyen.
2019. aug. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!