Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sok ember miért nem tanult,...

Sok ember miért nem tanult, hogy legyen normális szakmája?

Figyelt kérdés

Konyhai kisegítő, gyári munkás, takarító, árufeltöltő, Mosogatás, külföldön kínak éttermekben


A Facebokk csoportokban ezek a slágermunkák több esetben. Van, aki dicsekszik is azzal, hogy 20 éves tapasztalattal rendelkezik a konyhán...


Ezzel szemben mások kényelmesen megkeresnek több százezer forintot olyan munkával, amire büszkék is lehetnek.


Ezek az emberek, akik 90-120 000 Ft-ért dolgoznak több műszakban a gyárban, a sok igénytelen, műveletlen ember között, miért nem kaptak észbe, amikor megszólalt a vészcsengő?


2019. aug. 9. 04:47
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
20%

19es !

Ne haragudj megkerdezhetem h te hany eves vagy?

Biztos nem dolgozol meg. :)

2019. aug. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
80%
32 vagyok,és már tíz éve dolgozok,keresett szakmában.
2019. aug. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
31%

Jah és igen nekem is voltak szívproblémáim sajnos családi örökség,magas vérnyomás.

Mégsem rinyálok,néha van stressz határidők hajtás,de megfizetnek kutya kötelességem hajtani ezért fizetnek meg.


Nem siránkozok még sem,volt,még amikor egyetem mellett dolgoztam már junior mérnökként akkor is volt,hogy KEK(Kávé,Energiaital,Koffein) tabletta kombó mert beadandót írtam aztán lvás nélkül go dolgozni,többször is megcsináltam.

2019. aug. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele, ha mindenki kényelmesen sokat akarna keresni, akkor ki vinné el a kukákat, mosogatna a konyhán, takarítana a kórházban? Mennyiért?


Aki most könnyű kényelmes munkával jól él azért teheti meg, mert ezek az emberek vannak.

2019. aug. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
26%
Megoldanák gépesítéssel vagy olcsó vendégmunkásokkal/diákokkal. Most sem önzetlenségből és társadalmi felelősségvállalásból végzik el egyesek ezeket a munkákat.
2019. aug. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező neked attól valaki az ember, hogy vett egy kocsit, aztán egy drágábbat? Hűha. Nem esnék hanyatt tőle.


Feleségem cégénél felmondott a takarító, fél évig nem találtak. Nem hinném, hogy nagyon lenézik, mert minden dolgozó tudja, ha el találna menni takaríthatnak maguk...

2019. aug. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
74%

19-esnek:

Nem, nem rúgták ki a multis középvezetőt:

"„Belefáradtam. Nem akartam olyan ügyekben részt venni, amelyek nem voltak összeegyeztethetők a lelkiismeretemmel.” B. nem akart többé egy multi Magyarországon dolgozó regionális közép/felső vezetője lenni, magyar cégé még kevésbé, idegen SIM-kártyákról tendert egyeztetni, kokainnal túlélni, magyar munkavállalókon röhögni, vagy túlóradíjukat megpróbálni kijárni az anyacégnél, sejtve, hogy reménytelen, nem akart a hatékony szerkezeti átalakítást kérő, aztán ezek elé akadályt állító, első generációs cégtulajdonosokkal vitatkozni, mindent okosba' megoldani. Nettó egymillióért sem."


Tessék a teljes cikk:

[link]



"Csak rinyálni meg sírni,hogy jajj milyen stresszes volt.

Hagyjuk már édesapám 40+ éve vezető és soha nem rinyált,nyugdíjasként is csinálja és jól végzi a melóját,megtanult viselkedni is.


Jah és túl van egy infarktuson."


Na, ezt olvasd már el légy szíves, amit leírtál. TÚL VAN EGY INFARKTUSON!! Hát akkor tényleg roppant nyugis meló...


"megtanult viselkedni is"

Tudod, nem mindenki bírja el azt, hogy elnyomja a saját véleményét, nyilvánvalóan rossz felé menő dolgokhoz aszisztáljon, stb.

Volt olyan időszak, hogy a munkahelyemen mindig megmondtam az igazat, aztán nem is kaptam fizetésemelést soha :D Mert ahhoz is gyomor kell, hogy az ember a pénz miatt befogja a száját.

2019. aug. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
0%

És ezt elhiszed 27-es,nézzèl rá a videóban,meg mit művelt egyik mettingen.

Elkezd gitározni mint egy hülye bolond.

Alkalmatlan egy komoly pozícióra ennyi a titok,pont ott van ahova való.

Rinyagép csak.

Ismerek vezetőket hidd el,közelèbe sincsen ez a csàvò.


Persze majd keresel havi 20e euròt aztàn elmèsz 1200 euròèrt.

Ne nekem,nem ma kezdtem,Audiból nem ülsz be egy Suzukiba.


Nem rokkant bele apum,hajlam tudod,kardiovaszkulàris dolgok nàlunk sajnos hajlam.

Most meg nem mondod róla volt neki egyáltalàn.

Nem aszisztàlt soha sőt nagyon szèpen kivàlòan vègzi a melóját,nyugdíjaskènt is dolgozik.

2019. aug. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
10%

Jah meg 4-szer vált el,biztos ott is más volt a hibás,nemde?

4-szer érted.


Igen van az a pénz,hogy tudni kell úgy tálalnod,hogy burkoltan legyen,tudod felelősséggel tartozol a családodért,párodért.

Nem kell befogni de tudni kell tálalni,asszertív kommunikáció.

2019. aug. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
33%
Nem is mondtam hogy ők szorulnak rám, hanem a cég ő rájuk. Megértés helyett lehetőséget nem kapott sem a génsebész itthon ( hiába évente 10 fő alatt végez ilyen ember ezen a szakon) sem a 8. kerületi kukás autón dolgozó roma srác vagy a testvére aki borbély suli után első munkahelyeként volt nálunk 18 évesen mosogatni, mert egy bmwt és egy saját szalont akart nyitni 3 év alatt a 3-ik testvérük meg a 3.-ik szezont húzta felszolgálóként 3 nyelven beszélt és 3-juknak akart Pesten egy lakást összehozni 5 év alatt. Mégis mindkenki megtalálta a számítását. Tudta mit akar ahhoz mennyi pénzt kell összeraknia eljött egy olyan helyre ahol ezt meg tudta csinálni realusan szerződésbe foglalva ( mint mindenki más is aki ebben dolgozik és nem csak amolyan kalandból vagy jobb híján vág bele önértékelési problémákkal ) Ennyi.
2019. aug. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!