Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sok ember miért nem tanult,...

Sok ember miért nem tanult, hogy legyen normális szakmája?

Figyelt kérdés

Konyhai kisegítő, gyári munkás, takarító, árufeltöltő, Mosogatás, külföldön kínak éttermekben


A Facebokk csoportokban ezek a slágermunkák több esetben. Van, aki dicsekszik is azzal, hogy 20 éves tapasztalattal rendelkezik a konyhán...


Ezzel szemben mások kényelmesen megkeresnek több százezer forintot olyan munkával, amire büszkék is lehetnek.


Ezek az emberek, akik 90-120 000 Ft-ért dolgoznak több műszakban a gyárban, a sok igénytelen, műveletlen ember között, miért nem kaptak észbe, amikor megszólalt a vészcsengő?


2019. aug. 9. 04:47
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
81%
Olyat is ismerek, aki olyan kétkezi szakmát tanult, amiről az van a közhiedelemben hogy húú de sok százezret lehet vele keresni, aztán pályakezdőként kiszúrták a szemét minimálbérrel, szóval inkább beállt egy kocsmába a pult mögé dolgozni, mert jobban fizet.
2019. aug. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
91%
Miért vannak ezek a szakmák lenézve? A gyári munkás rakja össze a hűtődet, a kocsidat a feneked alatt, az árufeltöltő gondoskodik arról, hogy legyen mit levenni a polcról, ha konyhai kisegítő pedig az étterem életében fontos, hogy ne kelljen órákat várni a kajára, ha lusta vagy főzni. Persze nem jó csinálni, mert lélekölő, unalmas, monoton, meg nem kell hozzá sok ész, viszont ezekből a munkásokból rengeteget profitálnak a cégek. És sajnos van az az élethelyzet, amikor a rosszabb munkát is el kell vállalni kevesebb pénzért.
2019. aug. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
35%
Mert lusta
2019. aug. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
74%

Kettes, azert az eros altalanositas, hogy akkoriban nem volt szokas tovabbtanulni. Biztos voltak akkor is, - ahogy ma is vannak - olyan tarsadalmi csoportok, ahol ma sem, de azert ez ennel arnyaltabb.

Edesapamek (o es testvere) peldajan latszik, hogy meg a legegyszerubb korulmenyek kozott elok kozott is boven akadt, aki tudta, hogy kitorni csak tanulassal lehet. Mindketten most 60+-osok, 1000 fos faluban szulettek Tolna megyeben, apjuk szabo volt, anyjuk (avagy nagyanyam) egesz eleteben haztartasbeli, emellett foldeken dolgoztak, szoval finoman szolva sem a korlatlan lehetosegekrol szolt az elet, megis mindket fiut egyetemre kuldtek, mert lattak, hogy igy lehet kitorni. Es igazuk volt, lett 3 diploma, mindketten felso-kozeposztalybeliek, de mindez nem johetett volna letre, ha a szuliek tanulatlan emberkent nem ereztek volna ugy, hogy legalabb a fiaiknak legyen tobb lehetoseguk.

2019. aug. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Egy konyhai kisegítő 20 év tapasztalattal kincset ér? Az étterem tulajdonosának biztos. Azért nézik le ezeket a szakmákat, mert alja munka, nem olyan, amire az ember büszke lehetne. A büdös, mocskos, koszos edényeket mosogatni... Ráadásul szezonon kívül minimlábérért, ez aztán ciki.


Nagybátyám üzleti ügyekben utazott, és tisztességes munkával 25 évesen már olyan kocsival furikázott, amit azért megnézhettek páran. Később meg vett egy drágábbat. Na, neki van mire büszkének lenni.

2019. aug. 9. 10:10
 16/38 A kérdező kommentje:

#8


A biológiatanárommal, akinél annak idején 5-ös voltam, évek után egy nagy áruházban találkoztam, mint árufeltöltő. Miért történt ez vele? Nem volt kiemelkedő a szakmájában, hiába diplomázott le, ha nem sajátította el, mit jelent tanárnak lenni. Én úgy emlékszem vissza rá, hogy mindig hangoskodtak az óráin.


Szókratész jó tanár volt. Rá tudta vezetni az embereket a megoldásra. Arisztotelész is az volt. Tanárnak lenni sokkal több annál, mint eg, sulit elvégezni. Én nem azért voltam 5-ös bioszból, mert az említett tanár jól tanított, hanem mert ÉN jól tanultam.


Az általad reggeliztetőnek betanított diplomás emberek tudást szereztek, de megértést nem. Ezért nem vitték semmire. JÓ DIPLOMÀS szakember soha nem szorulna rád, mert megáll a saját lábán.

2019. aug. 9. 10:18
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nagyon el vagy tévedve.

Engem pl. PONT NEM ÉRDEKELNEK A DRÁGA AUTÓK :D


"Sok ember miért nem tanult, hogy legyen normális szakmája?"


Honnan tudod, hogy nem tanult?

Nemrég járta be a netet a multis középvezető esete, aki elment a bécsi reptérre csomagokat pakolni, mert az sokkal nyugisabb meló és ugyanannyit fizet.


De ismerek takarító vállalkozót, akinek spanyol nyelvtudása van és egy csomó képzettsége - mégis takarít, mert most azt fizetik meg jól.


"Koszos, zsíros edényeket mosogat"? Hát aztán Te magad után otthon nem szoktál elmosogatni? Utánad a néger rabszolgák mosogatnak? :D

2019. aug. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

"Sok ember miért nem tanult, hogy legyen normális szakmája?"


Sok ember miért nézi le a kétkezi munkást?

Ha nincs takarítás, a penészes kenyeret, a rothadó, kukacoktól mászó csontdarabokat nézegetheted, a patkányokat, az utcán bokáig járhatsz a kutyaszarban, stb. Menj el egyszer egy olyan balkáni országba, ahol kevésbé higiénikusak és utána majd a takarítót is meg fogod becsülni :D

2019. aug. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
35%

Nem,az,hogy nem becsüli,de egy melós munkája nem kihívás és nem is életbiztosítás egyrészt tönkremész 30 évesen már,szétmegy mindened,úgy fogsz kinézni mint megy lelakott csöves.

Meg nem igen fogsz azzal kitűnni felépülni meg életedet alakítani.


Szakmunka az más,de azt is TANULOD és igen gci jól fizetnek,nekem autószerelő haveromnak annyi melója van,hogy bejutni nehezebb hozzá mint az amcsim elnökhöz,meg festőt azstalost találni,azt is.


Másik haverom lakásokat újit fel,okos értelmes ÜGYES srác,őt se nézik le sőt büszke lehet magára mert olyan melót végez ami le a kalappal.


,,Nemrég járta be a netet a multis középvezető esete, aki elment a bécsi reptérre csomagokat pakolni, mert az sokkal nyugisabb meló és ugyanannyit fizet."


Ja mert kirúgták biztos,meg nem volt odavaló,hagyjuk már meg ott van a másik példány is Czeczeli Tamás,az se volt odavaló egy proli buta primítiv ember volt akit kivágtak mert se viselkedni se vezetni nem tudott.

Csak rinyálni meg sírni,hogy jajj milyen stresszes volt.

Hagyjuk már édesapám 40+ éve vezető és soha nem rinyált,nyugdíjasként is csinálja és jól végzi a melóját,megtanult viselkedni is.

Jah és túl van egy infarktuson.

Czeczeli is csak egy buta,prosztó ember aki nem tudott élni a lehetőségeivel egyáltalán.

Na a bécsi is ez lehetett,nem bírta a stresszt hagyjuk már.

Apum 40+ éve tolja és nem mondanád meg róla hány éves,meg friss is agyilag totál mint egy 20-n éves.


Arra céloztunk,hogy egy gyári melót vagy egy kisegítő melóját elvégezni nem nagy dolog,egy 5 éves pistike is elvégzi,aztán miről mesélsz majd például egy csajnak,hogy konyhában vagy kisegítő,milyen életed lesz,milyen fizuval,milyen élményekkel,jah meg tönkremegy a bőröd a tested is.

2019. aug. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
68%
Igen. A legtobben eb.sztak es ezrt masokat szidnak. Plusst azt akarjak en fizessek azert tobb adot mert en tobbet tanultam. Ez az egyik fele. A masik hogy diplomas munkakorbe vagy nem mindig leanyalom am. A diplomasoknak sokkal tobb egeszsegugyi problemajuk van irodai mhnkakorokbe mint ket kezi munkat vegzoknek...teljesen egyertelmu hogy miert.
2019. aug. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!