Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fel tudok azonnali hatállyal...

Fel tudok azonnali hatállyal mondani a munkahelyemen azzal az indokkal, hogy más is rálát a számítógépemre, és nincs meg a kellő privátszféra, vagy csak a "hagyományos" felmondás játszik?

Figyelt kérdés
2019. aug. 13. 08:43
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is elég rugalmas a munkám, meg általában nem is tölti ki a 8 órát, de képzeld, a facebook például le van tiltva a céges hálózaton. A telefonomról szoktam írni, de eszembe nem jutni felháborodni azon, hogy nincs privát szférám. Urambocsá csak joga van már a munkáltatónak ellenőrizni, hogy a céges gépen munkaidőben mit nézel. Gondolom, abba nem szól bele senki, hogy a telefonodon mit nézegetsz. Ha beleszólnának, na akkor már beszélhetnénk a privát szférádról. De így nem is értelek.
2019. aug. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Pedig képzeld el máshol így dolgoznak. Tudod a fizetésed a munkáért kapod és nem azért, mert bent híreket olvasgatsz 1-1 órában. De tudod mit? Verd ki a balhét emiatt, de aztán azt is írd meg mi történt! Ha jó fej a főnököd csak lebasz, rosszabb esetben fegyelmi is járhat érte, plusz a szankciók, mert ezzel a többi kollégának is beteszel és csak azt éred el, hogy korlátozzák a gépeket.

A mobilodon azt csinálálsz amit akarsz.

2019. aug. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
31%

"Senki nem várhatja el, hogy 8 órán át (fél óra szünettel) az ember végig dolgozzon. Teljesen normális, hogy 1-1 órát az ember magáncélra használ."


De pontosan mindenki azt várja el. Azért 8 órás a munkaidőd, mert 8 órát kellene dolgoznod, a szünetek valók a szünetre.

És igen, te hibád is, hogy nincs elég munkád...


Egyébként pedig a gerinces megoldás, hogy beadod a felmondást és megkéred a főnököd, hogy ne kelljen a teljes felmondási időt letölteni, ha normális a viszonyotok és tud nélkülözni, akkor belemegy, ha vele is ilyen tirpák vagy, akkor nyilván nem.

2019. aug. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
A magyar tényleg egy rabszolganép.
2019. aug. 15. 07:16
 25/25 anonim ***** válasza:

Rabszolganép?


Ember! Senki nem kötelez rá, hogy dolgozz.

Tudod, amikor munkát vállalsz, MEGÁLLAPODSZ a munkáltatóval. Ha aláírod a szerződést azokkal a feltételekkel, amiket Ő ad meg, de Neked nem felel meg, akkor miért is reklamálsz?


Én minden egyes szerződésmódosításnál tárgyaltam a munkáltatómmal. Kedvezőbb feltételeket tudtam elérni magamnak, mint amiben a többiek dolgoztak.

Milyen rabszolgaságról beszélsz?

Ha valami nem tetszett, vagy nem tudtam alkudozni (bármiben), akkor mentem tovább...

2019. aug. 17. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!